Alfa Male, Sigma Male a tí ďalší – Čo to všetko znamená?

-

Novinky

Čo je to Alfa, Sigma Male a tí ďalší?

Si alfa samec s tým správnym mentálnym nastavením? Si dominantný, silný, sebavedomý a vždy dosiahneš to, čo chceš? Alebo si skôr sigma? Nezávislá jednotka, ktorá všetko robí po svojom bez ohľadu na to, čo si jeho okolie myslí?

Alfa Male, Sigma Male Grindset… Čože? Nerozumieš ničomu z toho? Poďme si povedať si – Čo to všetko znamená.

Vlčia svorka

Všetko to začalo v sedemdesiatych rokov minulého storočia. Biológ David Mech skúmal správanie vlkov. Následne vytvoril teóriu takzvaného alfu. Alfa bol vodca svorky. Mal dominantné postavenie a ostatní členovia mu boli podriadení. Pomenovanie „Alfa vlk“, „Alfa samec“ alebo jednoducho len „alfa“ sa následne uchytilo v popkultúre.

Túto teóriu ďalej rozvinul takzvaný „pickup artist“ Neil Strauss. V rámci umenia zvádzania „pickup artu“ musí byť muž ten dominantný. Ukázať sebavedomie a na základe svojej rozhodnosti zvádzať ženy. Alfa je skrátka relevantný v sociálno-sexuálnej hierarchií. Podľa tejto predstavy sa ľudia ďalej delia na bety, gamy a delty.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Rádiový teleskop na Mesiaci? Podľa NASA to je možné!

No a napokon tu máme sigmu. Ultimátneho jedinca. Nový objekt záujmu. Ženy ho chcú. Muži chcú byť ako on. Sigma je nezávislý. Robí veci po svojom, bez záujmu o to, čo si o ňom myslia ostatní. Žije mimo vytýčenej sociálno-sexuálnej hierarchie. Ak ostaneme pri metafore vlčej svorky tak sigma samec je osamelý vlk. Alfa už nie je ten, kým sa chceš stať.

Čo to všetko znamená?

Detailnejší rozbor všetkého spomenutého nájdeš v nasledujúcom videu. Preto sa pohodlne usaď a vychutnaj si ho.

Zaujala ťa teória o Alfa a sigma jedincoch? Ak sa chceš dozvedieť viac navštív kanál Čo to všetko znamená.

Poprípade si prečítaj článok o záhadnej pyxide nájdenej pri Čiernych Kľačanoch.

Pre viac podobných zaujímavostí navštív môj Instagram.

Ďalšie novinky

Populárne