štvrtok, 5 augusta, 2021

Young adult knihy – Tie, ktoré by ste si mali určite prečítať

-

-REKLAMA-

Young adult knihy, ktoré by ste si mali prečítať pred smrťou

Myslím, že nebudem hovoriť len za seba, ak poviem, že všetci sme sa raz ocitli v kníhkupectve a netušili, ktoré young adult knihy naozaj stoja za prečítanie. Všade naokolo nás boli krásne obálky, dokonalé úryvky a precítené obsahy. No ako sa hovorí, nemôžme súdiť knihu podľa obalu. Dnes by som vám rada ukázala zopár young adult kníh, ktoré by ste si mali určite prečítať.

young adult knihy
zdroj: Mia Hrdlíková

1, Návrh

-REKLAMA-

Typický romantický príbeh. Typická young adult kniha. A za to pre mňa kniha, ktorá sa už veľmi dlho drží na prvom mieste. Návrh je príbeh o hokejistovi a náhodnom dievčati, od ktorého Garrett potreboval doučovanie. Doučovanie viedlo k občasnému kamarátstvu, kamarátstvo viedlo k občasným nočným dobrodružstvám, až sme sa dostali k plnohodnotnému vzťahu. Od knihy netreba očakávať nič zložité, no ak vás zaujíma viac, určite si prečítajte recenziu na túto knihu.

návrh
zdroj: www.martinus.sk

2, Papierová Princezná

Séria Royalovcov bude mať u mňa vždy svoje špecifické miesto. Bohatí, zlí a nádherní chlapci sú snom každého dievčaťa a keď ich nemáme v skutočnom živote, aspoň si o nich rady prečítame. Príbeh Reeda Royala a Elly Harperovej potreboval tri knihy, aby sa dostal ku koncu. Ale Papierová princezná bola najlepšia zo všetkých troch. Ella, ktorá robila striptérku, aby si zarobila na živobytie, sa ocitla v sídle Royalovcom. Jej poručníkom bol Callum Royal s piatimi synmi, ktorí Ellu nenávideli od momentu, čo vkročila do ich domu. Ale ako sa hovorí, medzi nenávisťou a láskou je len tenká hranica.

-REKLAMA-

papierova princezna
Zdroj: www.martinus.sk

3, Girl Online

Je young adult kniha od známej blogerky, Zoelly. Autorka vniesla do knihy kúsok seba, pretože hlavná hrdinka, Penny, taktiež píše blogy. Vystupuje pod pseudonymom Girl Online a má veľký počet fanúšikov. No v škole nie je priveľmi obľúbená. Spolu s rodičmi sa vyberie na výlet, kde spozná neznámeho nádherného chlapca, Noaha. Strávia spolu vianoce v New Yorku a Penny sa doňho bezhlavo zamiluje. Koniec prinesie veľké zvraty, Pennina utajená identita naďalej nie je až taká tajná a Noah pred Penny taktiež tají obrovské tajomstvo. Pokiaľ vás kniha zaujme, vydané sú aj ďalšie dve časti.

girl online young adult knihy
zdroj: www.martinus.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenzia série: Selekcia, Elita, Prvá

 4, After

Myslím, že medzi najslávnejšie young adult knihy patrí najmä séria After. After je kniha, ktorá zožala obrovský úspech na internetovej knižnej platforme Wattpad. Napísaná bola ako fanfikcia na Harryho Stylesa z hudobnej skupiny One Direction. Hovorí o mladej a slušnej študentke Tesse, ktorá prišla na vysokú školu, kde sa spoznala s Hardinom. Arogantným, potetovaným a vulgárnym chlapcom, ktorý bol zhodou náhod veľmi dobrý kamarát s jej spolubývajúcou. Z nenávisti vzniklo nevinné kamarátstvo, z kamarátstva láska a nakoniec sa všetko stratilo v spŕške tajomstiev, ktoré Hardin pred Tessou ukrýval.

after
zdroj: www.martinus.sk

5, Šprtka

Ja som šprtku dostala ako darček na Vianoce a podľa anotácie a obálky som ju rovno položila na poličku, kde na ňu sadal prach. Táto na prvý pohľad veľmi nezaujímavá young adult kniha v sebe skrýva obrovský potenciál. Nenájdeme v nej síce žiadnu dokonale nádhernú hlavnú hrdinku, to vôbec. Harriet (áno, už len jej meno ma odrádzalo od čítania, ale zmeníte názor) bola naozaj šprtka. V knihe som sa dozvedela veľmi veľa zbytočných,  no za to zaujímavých informácií, no presne to robilo knihu jedinečnou. Ale aby som vás nezmiatla, kniha vôbec nebola o neustálom učení. Harriet bola ponúknutá pozícia modelky pre veľmi drahú značku a presne  vtedy sa spoznala s krásnym a milým modelom Nickom. A nie, ich vzťah vôbec neprebiehal tak,  akoby sme očakávali…

šprtka
zdroj: www.martinus.sk

Young adult knihy nie sú len pre mladých

Young adult knihy nemusia vždy ohúriť len teenagerov. Poznám veľmi veľa žien, dospelých žien, ktoré vyhľadávajú podobné typy kníh a veľmi rady ich čítajú. Týchto 5 som zoradila podľa toho, ako ich ja obľubujem, no bolo to ťažké. Každá je niečím špecifická a každá vo mne zanechala odlišné pocity.

Zdroj: Martinus

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img