WandaVision: Odkazy v epizóde 3 – Nová tajná organizácia a veľa ďalších!

-

Novinky

WandaVision – Aké odkazy sme našli v epizóde 3?

Včera sa do sveta dostala prostredníctvom streamovacej služby Disney+ nová epizóda originálneho seriálu z produkcie Marvelu. Wanda a Vision ako manželský pár „sú“ tehotní. Tehotenstvo u tak špecifického páru je zo zásady rovnako špecifické. A slovom špecifické mám na mysli bleskovo rýchle. Ale aj počas takto triviálnej zápletky sme v epizóde dostali hojnú dávku odkazov. Takže, aké odkazy sme našli v epizóde 3 seriálu WandaVision? Nasledujú spoilery!

Crazy Eyes!

Crazy Eyes - graf
Zdroj: tenor.com

Nie je tajomstvom, že seriál WandaVision sa do značnej mieri inšpiruje komiksom Avengers: Rozpad od Briana Michaela Bendisa, kde sa naplno prejaví duševná nestabilita Scarlet Witch. Vďaka svojim silám, ktoré dokážu ohýbať realitu a prakticky splniť čokoľvek jej myseľ chce, zatopí celému svetu. Či už vedome, alebo podvedome. Ako už z názvu komiksu vyplýva, tak tu Wanda rozpúta obrovskú bitku, privedie späť k Zemi jednu z najväčších hrozieb. Avšak spoilery nečakajte.

Snívajú androidi o elektronických potomkoch?

Druhým komiksom, ktorým sa v náznakoch seriál inšpiruje je určite Vision od scenáristu Toma Kinga. Ten sa zaoberá tým, ako sa Vision rozhodne založiť si rodinu a bývať na predmestí. Ale keďže je Vision android, tak si rodinu zostrojí. Ale nič nie je tak ideálne, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Oba komiksy za seba určite odporúčam, tak ak si chcete skrátiť čakanie na nové epizódy – neváhajte.

WandaVision - po sexe
Zdroj: syfy.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Já jsem Groot - Jak dopadli kraťasy s milovaným stromečkem?

Nie sú deti ako deti

Už som spomínal neobvyklé tehotenstvo Scarlet Witch. To je rovnako založené na komiksovej predlohe. V nej si rovnako ako v seriáli „vysníva“ svoje tehotenstvo v partnerskom vzťahu s Visionom. Ale ako to už býva, na dieťa treba dvoch. Wanda tak nevedomky spojí časť svojej duše s Marvelovskou obdobou pána pekiel – Mefista. A takto vzniknú dvojičky. Ale nie s menami Billy a Tommy, ale Wiccan a Speedy. Títo dvaja chlapci sa neskôr stali súčasťou tímu Young Avengers.

Wandavision dvojčatá
Zdroj: nymag.com

Shakespeare sa necituje nadarmo!

Vision v tejto epizóde zachytáva náznaky, že je niečo na mestečku Westview zvláštne. Tentokrát už nevidí len náznaky, ale obyvatelia mesta sa priamo rozprávajú o tom, že je „to“ divné. Wanda zaneprázdnená tehotenstvom už nemá takú kontrolu nad svetom, ktorý vytvorila a mysľami, ktoré ovládla. A Visionov citát od Shakespeara nie je náhodný! „Celý svet je divadlo a my iba herci v ňom.“ Narážajúc na fakt umelo vytvorenej reality, kde je všetko iba ilúziou a ľudia sú iba bábky.

Seriál WandaVision
Zdroj: menshealth.com

Nová bezpečnostná organizácia – S.W.O.R.D.

Jednými zo znepokojivých okamžikov epizódy 3 vo Wandavision odkazy a vlastne aj prvé zapojenie sa organizácie SWORD do diania seriálu. Monica očividne bola agentkou vyslanou na prieskum. Ale kto sú to agenti S.W.O.R.D.u? SWORD by mala byť organizácia vyplývajúca zo Sokovijskej zmluvy, ktorej prijatie bol jedným z dôvodov Civil War v treťom Kapitánovi. Jej úlohou by malo byť monitorovanie (a veci z toho plynúce) metaľudí. SWORD sme už mali možnosť vidieť v poslednej filmovej marvelovke, ktorá navštívila kiná. Vo filme Spider-Man: Far From Home (2019) v potitulkovej scéne, kedy sa odhalilo, že Nick Fury a Maria Hill sú v skutočnosti Skrullovia. Pravý Fury bol totiž na orbite. A to pravdepodobne v centrále jeho novej organizácie.

SWORD
Zdroj: nerdist.com

Našli ste vďaka nám nové odkazy v epizóde 3 seriálu WandaVision? A ak áno dúfam, že sa stretneme aj pri ďalšom diele.

Zdroj: screenrant.com

Ďalšie novinky

Populárne