sobota, 10 apríla, 2021

Tipy na strhujúce minisérie, ktoré naozaj stoja za to!

-

Tipy na strhujúce minisérie, ktoré naozaj stoja za to!

Minisérie sú všeobecne veľmi obľúbené u divákov. Dôvod, prečo je to tak, je veľmi jednoduchý. Niekto skrátka nemá čas (alebo chuť) sledovať ten istý seriál s 200 – 500 epizódami. A niekomu inému sa zase nechce každý večer (obzvlášť počas lockdownu) rozmýšľať nad tým, aký film si pustiť. Práve v týchto prípadoch sú minisérie tou najlepšou voľbou, pretože sa nachádzajú niekde uprostred. Človek pri nich nemusí stráviť celé mesiace a zároveň ich môže sledovať dlhšie ako len jeden večer.

 Dr. House vs Loki? To je The Night Manager! (2016)

Zdroj: wall.alphacoders.com

-REKLAMA-

Čo sa stane, keď sa pred kamerami stretne Dr. House alias Hugh Laurie a Loki alias Tom Hiddleston? Vznikne jedna z najnapínavejších minisérií. The Night Manager je príbehom bývalého vojaka Johnatana Pine-a (Tom Hiddleston), ktorý pracuje ako nočný recepčný v hoteli. Dôstojníčka britskej tajnej služby ho prinúti k tomu, aby s ňou spolupracoval. Jeho úlohou bude infiltrovať sa do rodiny bohatého obchodníka so zbraňami, Richarda Ropera (Hugh Laurie). Johnatan sa navyše zamiluje do Roperovej krásnej mladej priateľky Jed, ktorú stvárnila Elizabeth Debicki. Ako sa Johnatannovi podarí získať si Roperovu dôveru? To sa dozviete v 6-dielnej špionážno-romantickej dráme The Night Manager!

Sherlock (2010-2017)

Zdroj: wallhere.com

Okey, Sherlock je v tomto zozname tak trochu výnimkou. Skladá sa totiž zo štyroch 3-dielnych minisérií, z ktorých každá má svoj príbeh a zároveň sú všetky navzájom prepojené. Klasická detektívka Sherlock Holmes od Sira Arthura Conana Doyla je prenesená do Londýna v 21. storočí. Sherlock je v tejto minisérii konzultantom Inšpektora Lestradu (Rupert Graves), ktorému pomáha riešiť prípady. Samozrejme, v minisérii nechýba ani Sherlockov verný parťák – John Watson. Holmesa a Watsona si zahralo duo Benedict Cumberbatch (AKA Doctor Strange) a Martin Freeman (známy zo sérií Hobit a Pán prsteňov). Zloducha Moriartyho si zahral írsky herec Andrew Scott.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Pokračování filmu Ježek Sonic dostalo zelenou od studia!

11.22.63 (2016)

Zdroj: wallpapercave.com

Ak ste doteraz ešte nepočuli o tejto 8-dielnej minisérii, je dosť možné, že sa pýtate, čo znamenajú tie zvláštne čísla v názve (11.22.63). Ide o dátum 22. novembra 1963. V tento deň bol totiž spáchaný atentát na amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. Hlavnou postavou je stredoškolský učiteľ Jake Epping (James Franco). Jake dostane možnosť cestovať späť do 60. rokov, zvrátiť atentát na prezidenta a zmeniť tak chod dejín. Ale je zmena chodu dejín to, čo naozaj chce? Miniséria 11.22.63 je mysterióznym príbehom z pera Stephena Kinga.

 Chernobyl (2019)

 

chernobyl
Zdroj: oanablogs.com

5-dielna miniséria Černobyľ sa zaoberá pozadím výbuchu Černobyľskej atómovej elektrárne z 26. apríla 1986. Dianie okolo výbuchu je divákom sprostredkované z pohľadu viacerých účastníkov katastrofy. Na výbuch sa divák pozerá cez oči pracovníkov elektrárne, na dianie bezprostredne po výbuchu očami hasiča. Taktiež je jedna celá epizóda venovaná odchytu a zabíjaniu rádioaktívnych zvierat. Stellan Skarsgard stvárňuje politika Sovietskeho zväzu Borisa Ščerbinu, ktorý prišiel do Černobylu zistiť, čo sa stalo. Hlavnou postavou je vedec Valerij Legasov (Jared Harris), ktorý sa pokúša objasniť príčiny a dôsledky výbuchu. Miniséria Chernobyl je mrazivou a vernou kópiou udalosti, ktorá dodnes ovplyvňuje zdravie a životy miliárd ľudí po celom svete.

Band of Brothers (2001)

Zdroj: wall.alphacoders.com

Miniséria Band of Brothers z produkcie Stephena Spielberga a Toma Hanksa (a mnohých ďalších tvorcov) je príbehom z druhej svetovej vojny. Centrom pozornosti je americká strelecká rota zvaná Easy Company. V desiatich epizódach sledujeme vývoj roty od náročného výcviku v Georgii v roku 1942 až po dobytie Hitlerovho orlieho hniezda v roku 1945. Členov roty si zahrali herci, ako napríklad Scott Grimes (American Dad), Damian Lewis (Billions) či Donnie Wahlberg (Blue Bloods,séria Saw).

I know this much is true (2020)

Zdroj: latimes.com

V minisérii I know this much is true stvárňuje Mark Ruffalo (Begin Again, Podfukári) dvojičky. 6-dielna séria je adaptáciou knihy spisovateľa Wallyho Lamba. Dej sa točí okolo vzťahu dvoch bratov Dominicka a Thomasa. Okrem ich súčasného života, kedy sa Dominick stará o mentálne postihnutého Thomasa, je séria popretkávaná aj ich spomienkami na dospievanie.

Toto boli naše tipy na minisérie. Preferujete skôr knihy, filmy, seriály či minisérie? Ktorá miniséria je vaša obľúbená? Dajte nám vedieť v komentároch!

Ak sa vám článok páčil, určite si prečítajte aj o francúzskych filmových klasikách.

Zdroj: ČSFD

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img