pondelok, 27 júna, 2022

TOP 5 najlepších Marvel Cinematic Universe filmov podľa našej redakcie!

-

-REKLAMA-

Našich TOP 5 najlepších Marvel Cinematic Universe filmov

Vitajte pri ďalšom spoločnom článku, ktorý sme si pre vás s redakciou pripravili. S príchodom filmu Doctor Strange: In The Multiverse of Madness sme sa rozhodli filmový vesmír Marvelu trochu zhodnotiť. Poprosili sme našich redaktorov, ktorí sú fanúšikovia popkultúrných filmov, aby každý priniesol svojich top 5 MCU filmov s menším komentárom, prečo tieto filmy hodnotí nad ostatné. Veríme, že sa vám pohľady našich redaktorov budú páčiť a že nám do komentárov napíšete vašu TOP 5 najlepších Marvel Cinematic Universe filmov!

5 detailov Marvel #3
Zdroj: workingmirror.com

Filip Scherhaufer

 1. Eternals
 2. Captain America: The Winter Soldier
 3. Spider-Man: Homecoming
 4. Guardians of the Galaxy vol. 2
 5. Iron Man 3
Marvel
Zdroj: twochunksandahunk.com

5. Iron Man 3

Iron Man filmy sú základným kameňom pre celé MCU. Jeden z nich sa jednoducho musel objaviť na mojom zozname. Na piatom mieste sa nachádza posledný Marvel film, ktorý bol vytvorený ešte pod štúdiom Paramount – Iron Man 3. Film má ešte stále v sebe atmosféru počiatočných Marvel projektov a možno pre to u mňa stále funguje. Je to vianočné dobrodružstvo, ktoré sa plne zameriava na Tonyho Starka a nie Iron Mana, má mnoho kvalitného humoru vďaka réžii Shanea Blacka a figuruje ako krásne finále Iron Manovej série.

iron man 3
Zdroj: writinguntilragnarok.com

4. Guardians of the Galaxy vol. 2

-REKLAMA-

Na štvrté miesto som dosadil Strážcov Galaxie 2 a plne si uvedomujem, že ide o nepopulárnu voľbu. Prvý film o Strážcoch je skvelý no pamätám si, ako som bol po ňom sklamaný, že som sa nedočkal uletenej blbiny bez limitov. Práve preto preferujem dvojku, pri ktorej James Gunn mohol robiť takmer všetko čo chcel. Je to preplnené humorom a farbou, no vďaka tomu má film svojskú atmosféru, ku ktorej sa rád vraciam. Soundtrack je emotívny, piesne vybrané perfektne a film podľa mňa skvelo zobrazuje nepokoje v rodine, ktoré niekedy ozaj vyzerajú, ako hádka osemročných.

guardians of the galaxy vol 2
Zdroj: coolwallpapers.me

3. Spider-Man: Homecoming

Na treťom mieste skončil môj najobľúbenejší Marvel hrdina, ktorého debutový film v MCU sa u mňa s každým pozretím radí vyššie a vyššie – Spider-Man: Homecoming. Zameranie sa na chlapca Petra Parkera vo svete Avengers bol skvelý nápad, Tom Holland sa role uchytil výborne a ponúka možno najlepšieho záporáka, akého MCU pre Spider-Mana mohlo vybrať. Michael Keaton je desivý a scény, kedy konfrontuje Petra nepochybne patria medzi najlepšie v rámci MCU. Skladateľ Michael Giacchino ponúka svižný soundtrack a znelku, ktorá verím, že bude do pár rokov ikonická ako tá od Dannyho Elfmana. Homecoming ponúka skvelé akčné sekvencie, ktoré vynikajú aj napriek tomu, že si od tohto filmu Spidey v MCU zažil už ťažšie súboje.

spider-man homecoming
Zdroj: mocah.org

2. Captain America: The Winter Soldier

Na druhom mieste je Captain America: The Winter Soldier. Čo viac dodať, brutálny akčný thriller, ktorý sa odvtedy v MCU už neukázal. Kapitán sa nachádza v non-stop akcii a konfrontuje ako záporákov, tak aj svoju minulosť. Išlo o fantastickú ukážku, prečo režiséri Russovci jednoducho museli pri Marvel projektoch ostať aj naďalej, keďže kompletne pretvorili akčný štýl nakrúcania v MCU. Dvojka kapitána ponúka stále najlepšie akčné scény v Marveli, na čo niektoré iné MCU projekty dnes už zabúdajú a spoliehajú skôr na veľkoleposť efektov a počet hrdinov, ktorých dokážu ukázať v jednom zábere.

captain america the winter soldier
Zdroj: wallpaperaccess.com

1. Eternals

-REKLAMA-

Na prvom mieste je u mňa novinka Eternals, ktorú vytvorila oscarová Chloe Zhao a jej rukopis je znateľný v celom filme. Eternals je metaforický film, ktorý rozpráva úplne o iných veciach než superhrdinských bitkách. Avšak keď sa ukáže akcia tak stojí za to a moja sánka padla dole (pozerám na teba Makkari). Nádherný vizuál a skvelá réžia opisujú mýtické postavy a ich presvedčenie o viere a postavení ľuďskej rasy vo vesmíre. Je to najviac autorský projekt aký MCU kedy prinieslo a pravdepodobne aj posledný. Slabím recenziám sa nečudujem, toto nie je pre každého, no kto rád ocení inú stránku filmárčiny, tu si príde na svoje.

eternals
Zdroj: wall.alphacoders.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Smolný pich aneb Pitomý porno! Jaký je nový rumunský film?

Pavel Hrubeš

 1. Avengers: Endgame
 2. Captain America: Návrat prvního Avengera (Captain America: The Winter Soldier)
 3. Spider-Man: Bez domova (Spider-Man: No Way Home)
 4. Avengers: Infinity War
 5. Strážci galaxie (Guardians of the Galaxy)
Marvel
Zdroj: twochunksandahunk.com

Osobně sestavit TOP 5 filmů z MCU pro mě nebyl takový problém jak jsem si zpočátku myslel. Důvod je to prostý. Většina filmů je v době premiéry hodně super, ale s odstupem času a po více projekci dané filmy vadnou. A u některých se ukáže, jak moc jsou “obyčejné”. Tím samozřejmě nechci všechny filmy házet do jednoho pytle. Do topky se mi nevešel první Iron Man, Thor nebo Doctor Strange. Mám rád Spider-Mana: Homecoming kvůli skvělému Michaeli Keatonovi nebo první Avengers. Když, mám za sebou nějaké vysvětlující info, tak se vrhneme na samotnou topku.

5. Strážci galaxie 1 (Guardians of the Galaxy vol. 1)

James Gunn vzal “béčkové postavy”, které skoro nikdo neznal, a udělal z nich nejvíce cool tým. Gunn vsadil na odlehčenou zábavu, skvělý soundtrack, špičkově vystavěný scénář a dobré herce. A všechno si to krásně sedlo. Lidé si zamilovali mluvícího mývala a chodící strom. Bavila je jednoduchost Draxe, a fandili Star Lordovi, aby získal srdce Gamory. Z mé strany nejvtipnější film z MCU.

SG
Zdroj: abcnews.go.com

4. Avengers: Infinity War

Mám Infinity War hodně rád, jelikož má spoustu vynikajících momentů a perfektní konec. Navíc je to ten film, který se velkoleposti skoro vyrovná nějakým komiksů, a to jsme do té doby ještě nikdy neviděli. A asi nikdy mě neomrzí nástup Thora do Wakandy.

Thor
Zdroj: cutewallpaper.org

3. Spider-Man: Bez domova (Spider-Man: No Way Home)

Spider-Man patří mezi mé nejoblíbenější komiksové postavy. A co je více, než jeden Spidey, přeci tři Spider-Manové a další postavy jako je Doctor Strange, Daredevil a další. Pro mě to byl skvělý zážitek. Má sice dost logických chyb, ale ten fanservis a úžasné momenty nám nikdo nevezme, takže v mé topce tenhle Spider-Man nemůže chybět.

Spider-Man
Zdroj: screenrant.com

2. Captain America: Návrat prvního Avengera (Captain America: the Winter Soldier)

Parádní politický thriller naroubovaný na komiksový film. Tenhle film nám ukázal, proč je Steve Rogers, tak skvělá postava. Výborná práce se všemi postavy (Bucky, Nataša, Fury), úžasná akce, skvělý herci a perfektní režie bratří Russo. Jeden z nejlepších filmů MCU.

Cap
Zdroj: newtimes.cz

1. Avengers: Endgame

Epické zakončení velké komiksové série. Tohle jsem vždycky chtěl vidět na velkém plátně a jsem rád, že jsem měl možnost to vidět. Zde se projevil úžasný talent Kevina Feigeho, který to dokázal dokonale ukočírovat a přinesl nám jedinečnou filmovou událost, kterou jen tak něco nepřekoná. Výborný film.

Cap
Zdroj: heroichollywood.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Twister: Remake katastrofického bijáku je na cestě?

Marek Lízal

 1. Avengers: Endgame
 2. Captain America: Civil War
 3. Avengers: Infinity War
 4. Strážci galaxie (Guardians of the Galaxy)
 5. Captain America: Návrat prvního Avengera (Captain America: The Winter Soldier)
Marvel
Zdroj: twochunksandahunk.com

5. Captain America: Návrat prvního Avengera (Captain America: The Winter Soldier)

Režiséři bratři Russovci odvedly úžasnou práci. Natočili nadupaný špionážní thriller, který byl tehdy oproti zbytku MCU filmů blesk z čistého nebe. Přivedli s sebou svěží závan větru a vedle Avengers se jevilo pokračování Kapitána Ameriky jako to nejlepší co MCU tehdy předvedlo. Do dnes vzpomínám na to, jak jsem sledoval pokaždý snímek když ho dávali v televizi. Má to skvělého záporáka Winter Soldiera v podání bezchybného Sebastiana Stana. Akční scény jsou skvělé a například tu na dálnici si nejvíce připomínám z celého filmu. Má to temnou atmosféru a jakmile film přepne na humor není to dětinský. Captain America: The Winter Soldier je úžasný film ve kterém bratři Russovci předvedli jejich velký talent jenom aby ho v další třech filmech posunuly ještě výš.

captain america the winter soldier
Zdroj: theverge.com

4. Strážci galaxie (Guardians of the Galaxy)

Miluju rukopis Jamese Gunna. Jeho první MCU film je dodnes stále velkou zábavou, kterou jsem ze všech filmů z této série viděl tolikrát, že mě baví na to koukat znova a znova. Gunn výborně pracuje s postavami, které si snadno oblíbíte (kdo by řekl před zhlédnutí filmu, že bude jednou z nejoblíbenějších postav strom :-D). Perfektní výběr hudby, skvělý vizuál, nenudící tempo. Jen ten záporák patří mezi to nejhorší co MCU předvedlo. I tak je to ve finále jedna z těch nejlepších věcí co MCU nabídlo divákům. Ačkoliv musím uznat, že je Winter Soldier lepší film než Strážci, tady u mě rozhodlo srdíčko.

What If...?
Zdroj: syfy.cz

3. Avengers: Infinity War

Pro někoho pravděpodobně nejlepší MCU film. A vůbec se nedivím. Jedná se o vynikající komiksovou záležitost, kde dojde na skoro všechny důležité postavy MCU světa a při stopáži 2 a půl hodin se dokáže ukázat každá. Má to nejlepšího záporáka ze všech MCU filmech, temnou atmosféru (úvod s Thanosem je perfektní), a hned několik nezapomenutelných scén a zároveň jedny z těch nejlepších z MCU světa. No a do toho to úžasně temný finále, které nemá chybu. Nevím co bych tady mohl dál psát, jenom bych se opakoval.

Avengers: Infinity War
Zdroj: cinemablend.com

2. Captain America: Civil War

Ano znova film od bratrů Russovců. Winter Soldier a Infinity War jsou od nich jedny z těch nejlepších filmů v MCU. Na druhé místo jsem si vybral třetí snímek Kapitána Ameriky. Už tady vlastně Russovci předvedly, že jsou ti pravý kandidáti na režii dalších Avengers (Infinity War a Endgame). Je tady spousta postav, až si divák vlastně řekne “proč se to nejmenuje Avengers: Občanská válka?“. Ale abych to neokecával, tak tady máme tu fantastickou scénu na letišti, první představení Spider-Mana v MCU a finále které nemá chybu. Iron Man vs Cap? Co chcete víc?

Marvel's Captain America: Civil War
Zdroj: imdb.com

1. Avengers: Endgame

Co tady napsat? Asi pouze to, že se jedná o komiksovku na kterou jsem šel jako dospělý, ale z kina jsem odcházel jako dítě. Jedná se o vyvrcholení 10 leté cesty MCU. Tříhodinový snímek, který na začátku nastaví pomalejší tempo, aby se postavy vzpamatovaly po událostech Infinity War a následně se rozjede dobrodružná jízda a celé to vyvrcholí v geekovské finále, které mě emocionálně vyčerpalo tehdy v kině. Smál jsem se, plakal jsem a v několika scénách jsem nevěřil, jak skvělý to je. Bratři Russovci jsou borci. Miluju to.

Avengers: Endgame
Zdroj: insider.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Encyklopedie komiksového filmu!

Tom Bejvl

 1. Avengers: Endgame
 2. Avengers: Infinity War
 3. Black Panther
 4. Spider-Man: No Way Home
 5. Avengers
Marvel
Zdroj: twochunksandahunk.com

5. Avengers

Zásadní událost, která navždy ovlivnila žánr komiksových adaptací i filmový průmysl. První Avengers navíc působí jako film, který jeho tvůrci točí z lásky k látce, Joss Whedon jakoby si užíval, že právě on dostal tu čest převést nejslavnější superhrdinský tým na velká plátna. Je to poznat právě v oné péči o postavy, nápaditost a především definici velké události. Byli to teprve první Avengers, kteří dokázali neskutečný potenciál celé franšízy a kteří donutili i samotné hlavouny v Marvel Studios přemýšlet ve větších horizontech. I přes aktuální nadávky na to, jak Marvel pořád jede na jistotu, jejich schopnost vše proměnit ve zlato už je okoukaná a že už to není ono, musí se nadále uznat, že v rámci řemesla a péče o postavy Marvel neklesá. Jednu z nejvýraznějších péči ovšem přeci jen i po letech nejspíš předvedl Joss Whedon u vyvrcholení první fáze.

avengers
Zdroj: go3.tv

4. Spider-Man: No Way Home

Vybrat jeden nejlepší Spider-Man film je těžké. Trilogie od Sama Raimiho, Spider-Man: Paralelní světy…. a také loňský Spider-Man: Bez domova. Ten je oslavou všech Spider-Man filmů, které od roku 2002 vznikli a je skutečně vyvrcholením téměř 20 let, kdy můžou filmoví diváci s různými verzemi dobrého souseda Spider-Mana zažívat různá dobrodružství. Hrané ztvárnění multivesmíru se pochopitelně nemůže spolehnout na podobné kreativní kejkle, které si mohli dovolit třeba právě animované Paralelní světy, plno kreativních nápadů ovšem ve výsledku obsahuje i právě Bez domova. Chytrý scénář poté využívá potenciál nejen multivesmíru, ale i charakterního vývoje Petera Parkera. Bez domova tak v součtu funguje jako horská dráha plná zábavy, emocí i velkolepých atrakcí a především jako předvedení Spider-Mana v hrané formě na vrcholu.

Oscary 2022
Zdroj: collider.com

3. Black Panther

Wakanda Forever! Režisér a scenárista Ryan Coogler v roce 2018 představil světu Black Panthera v hrané podobě a jako první komiksová adaptace v historii si Black Panther došel na Oscarech pro nominaci za nejlepší film. Omezenější pod tím našli maximálně uspokojení kvót, bystřejší ovšem prokoukli, že je Black Panther opravdu speciální. Šlo o společenskou událost, která pracuje s historii afroameričanů, scénář s nádechem Shakespearovské trágedie a i přes klasické trademarky Marvel Cinematic Universe vznikl výjimečný komiksový film s úžasným záporákem Killmonegrem v podání Michaela B. Jordana. A Chadwick Boseman se zasloužil o to, že po jeho odchodu bude v Black Panther II někdo výrazný skutečně chybět.

Black Panther II- MCU
Zdroj: moviefan.cz

2. Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War je sice pouze první polovinou jednoho velkého příběhu, její kvality to ovšem neshazuje. Bratři Joe a Anthony Russoovi osvědčení režií druhého a třetího Captaina Ameriky se chopili třetích a čtvrtých Avengers a dokázali libovolnému hrdinovi dodat jeho pár minut či alespoň vteřin slávy. Vrchol 1. éry Marvel Cinematic Universe nemohl dopadnout lépe, kdy dvě a půl hodiny naprosto skvěle funguje tempo, napínavé putování různých skupin hrdinů a především seznamování se s Thanosem, který se i díky podání Joshe Brolina stal komplexním záporákem. Přitom všem tak funguje nejen akce, ale i emoce. Spousty momentů, které byli automaticky pasované na ikonické a především zdrcující finále, které definitivně ukázalo, že boj není vyhrán.

Avengers: Infinity-War
Zdroj: nafilmu.cz

1. Avengers: Endgame

Teprve až tady definitivně vyvrcholila ona jedna éra Marvel Cinematic Universe. Nejen vrcholná blockbusterová řemeslná práce, ale především dost možná skutečně jeden z nejzásadnějších filmových zážitků všech dob. Endgame je příběhem o přátelství, rodině a o tom být superhrdinou, kdy je důraz kladen především na původní šestici Avengers a většina z nich se přitom dočkává zakončení svých příběhů. Ovšem v naprosto lahůdkové podobě. Kvality bratrů Russoových byli opět potvrzené a to v rámci akčních lákadel i emocionálních momentů. Nejdospělejší film z Marvel Cinematic Universe, který společně s Infinity War tvoří jeden epický perfektní kousek a zakončení jedné éry Marvel Cinematic Universe nemohlo dopadnout lépe. A překonat jí bude velký oříšek.

avengers marvel novinky
Zdroj: wallpapermaiden.com

To by bolo všetko k nášmu výberu top 5 najlepších Marvel Cinematic Universe filmov. Ktoré Marvel filmy patria medzi vaše najobľúbenejšie? Stotožňujete sa s niektorým z našich výberov?

Zdroj titulného obrázka: en.logodownload.org; mwallpaper.com (s úpravou autora)

-REKLAMA-
Filip Scherhaufer
Filip Scherhauferhttps://plotpoint.sk
60% of the time, it works everytime...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img