utorok, 30 novembra, 2021

Top 3 fantasy knihy, ktoré som mala možnosť prečítať

-

-REKLAMA-

Top 3 fantasy knihy

Bez ohľadu na druhú vlnu vírusu, ktorú začíname pociťovať viac a viac, sa taktiež blíži Halloween sviatok. U nás sa síce neoslavuje tak ako v Amerike, no rozhodla som sa trošku tématicky prispôsobiť tento článok. K Halloweenu neodmysliteľne patria duchovia, víly, upíri, mimozemšťania a podobné príšerky. Všetky tieto postavy sa bežne vyskytujú aj vo fantasy knihách, tak sa poďme pozrieť na top 3 fantasy knihy, ktoré som mala možnosť čítať. Pokiaľ teda v týchto dňoch neviete, čo si prečítať, tu je zopár návrhov.

1, Zlodejka duší – Séria Paranormáli

Autorka: Kiersten White
Anotácia: Hrdinka románu má veľmi zvláštne povolanie: pracuje v Medzinárodnej agentúre pre kontrolu nadprirodzených bytostí. Bežne sa stretáva s upírmi a vlkodlakmi, jej najlepšia priateľka patrí medzi morské panny a nová láska je paranormál, ktorý na seba dokáže brať najrôznejšie podoby. Hoci jej trochu prekáža, že je ochudobnená o bežné radosti vrstovníkov, vedie pomerne spokojný život. To sa má však čoskoro zmeniť… Paranormálne bytosti začínajú z neznámeho dôvodu umierať a okolo Evie sa zrazu dejú zvláštne veci. Náhle sa na scéne objaví Zlodejka duší a Evie ide o život…
Vydavateľstvo: Fortuna Libri

Názor:

-REKLAMA-

Ak si správne spomínam, Zlodejka duší bola moja prvá skutočná fantasy kniha. A bola naozaj úžasná, preto som ju zaradila na prvé miesto v rebríčku top 3 fantasy knihy. Séria pozostáva z troch kníh a odporúčam vám ich prečítanie všetkými desiatimi. Autorka vás vtiahne do deja okamžite. Budete doňho tak zažratí, že si budete pamätať všetko, čo sa stalo aj niekoľko mesiacov po prečítaní. Nepreháňam, je to jedna z najzaujímavejších kníh, aké som kedy čítala.

top 3 fantasy knihy
Zdroj: martinus.sk

2, Obsidián – Séria Lux

Autorka: Jennifer L. Armentrout
Anotácia: Pred začiatkom štvrtého ročníka na strednej sme sa presťahovali do Západnej Virgínie a mne nezostalo nič iné ako vysporiadať sa s tamojším nárečím, chabým prístupom na internet a nekončiacou nudou… až som raz zbadala svojho vysokého sexi suseda s tajomnými zelenými očami. Zdalo sa, že veci sa pohnú k lepšiemu…

A potom otvoril ústa.

-REKLAMA-

Daemon je neznesiteľný. Arogantný. Človek má chuť ho prizabiť. Nevychádzame spolu. Ani trochu. No keď na mňa zaútočí neznámy chlap, Daemon mávnutím ruky zastaví čas a stane sa… niečo nečakané.
Vydavateľstvo: Zelený kocúr

Názor:

Fantasy knihe Obsidián bol venovaný jeden celý samostatný článok, ktorý nájdete TU. V rebríčku top 3 fantasy knihy sa zaradila na druhom mieste, no za prvou vôbec nezaostáva. Do Daemona sa nepochybne zamilujete rovnako ako hlavná hrdinka. A nielen do tohto nádherného mimozemšťana. Zamilujete si celý príbeh, ktorý pre nás autorka pripravila. Ak si chcete oddýchnuť a užiť nejakú skvelá fantasy knihu, séria Lux je presne to, čo hľadáte.

fantasy knihy
Zdroj: martinus.sk
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Prečo je jedna strana Mesiaca iná ako tá druhá?

3, Navždy – Séria Nesmrteľní

Autorka: Alyson Noel
Anotácia: Po tragickej autonehode, ktorá si vyžiadala životy celej jej rodiny, vidí šestnásťročná Ever Bloomová aury ľudí. Počuje aj ich myšlienky a po jedinom dotyku pozná celé ich životné príbehy. Všetci na strednej škole si o nej myslia, že je čudáčka. Všetko sa však zmení, keď stretne Damena Augusta. Damen je nádherný, neobyčajný a bohatý a v jeho prítomnosti sa Ever darí nepočuť v hlave hlasy a nevnímať všetku tú chaotickú energiu okolo seba. Čím viac Ever preniká do Damenovho sveta plného tajomstiev a záhad, tým viac nových otázok sa vynára. Nemá ani len tušenie, kto Damen vlastne je. Jediné, čo Ever naozaj vie, je fakt, že je doňho čoraz väčšmi zamilovaná.
Vydavateľstvo: Slovart

Názor:

Napriek tomu, že je táto kniha zrejmá hneď na prvý pohľad, je skvelá. Zo začiatku som si síce na Ever nevedela zvyknúť, keďže sa naozaj správala čudne. No hneď, ako sa na scéne objavil Damen, všetko bolo v poriadku. Séria Nesmrteľní má 6 častí, čo je podľa mňa príliš veľa a úprimne sa priznám, že som ich ani neprečítala všetky aj napriek tomu, že sa na mňa každý deň usmievajú z poličky. Prvé časti jednoznačne odporúčam a určite si ich čítanie užijete.

top fantasy knihy
Zdroj: martinus.sk

Ktoré knihy by ste vy zaradili medzi top 3 fantasy knihy? Čítali ste niektorú z týchto?

Zdroj: Martinus, Martinus, Martinus

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img