Slováci nezvládli zápas s Izraelom: Zahavi ich zostrelil hattrickom!

-

Slováci nezvládli zápas s Izraelom

Nabitá futbalová reprezentačná prestávka pokračovala zápasmi Ligy národov. Slovenskí futbalisti si po prehre v Glasgowe so Škótskom snažili napraviť chuť na štadióne Antona Malatínskeho v Trnave. Ich súperom bol Izrael, ktorý v doterajších zápasoch nazbieral 2 body za 2 remízy. „Sokoli“ boli na tom o niečo horšie, pretože v 3 zápasoch získali iba bod, práve za remízu proti Izraelu. V Trnave sa bojovalo predovšetkým o udržanie v skupine B.  Nanešťastie, Slováci nezvládli zápas s Izraelom a smerujú za vypadnutím do skupiny C.

Zápas pod kontrolou do 60. minúty

Na lavičke trénera operoval v zápase proti Izraelu asistent trénera Oto Brunegraf, ktorý musel výnimočne nahradiť Pavla Hapala kvôli pozitívnemu testu na koronavírus. Priestor v bráne dostal brankár Slovana Bratislava Dominik Greif. Stopérsku dvojicu tvorili Vavro s Valjentom a vykartovaného Kucku nahradil v zálohe Róbert Mak. Na svoje si ako hrotový útočník prišiel mladý Robert Boženík.

Slováci nezvládli zápas proti Izraelu
Zdroj: futbalsfz.sk

Prvý polčas priniesol diametrálne odlišné dianie ako v nudnom zápase proti Škótsku. Tímy na oboch stranách si vytvorili niekoľko sľubných príležitosti. Už v 7. minúte zachránila Greifa tyčka po tvrdej strele Solomona. O niekoľko minút neskôr odpovedal rovnakou mincou Boženík, no jeho strelu vytesnil nad bránu brankár Marciano. Dlhú šnúru bez gólu slovenských futbalistov prerušil v 16. minúte Marek Hamšík. Priamym kopom prekvapil gólmana hostí, ktorý nestačil doskočiť zakrútenú strelu spoza 16-ky.

36. minúta priniesla opäť vzruch pred našou bránou. Dabbur prekvapivou strelou z hranice pokutového územia iba opečiatkoval pravú žrď Greifovej bránky. O dve minúty neskôr po kombinačnej akcii našich hráčov a prihrávke Ondreja Dudu zvýšil na 2:0 Róbert Mak. Slovenskí futbalisti mali zápas vo vlastných rukách a všetko nasvedčovalo prvým 3 bodom v tabuľke.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Veľkolepý prestup: Real Madrid posilní talentovaný Bellingham!

Nepochopiteľný záver stretnutia

V úvode druhého dejstva Slováci opäť hýrili aktivitou, ale rozhodujúci gól sa im streliť nepodarilo. Zmena prišla v 68. minúte. Po rohovom kope Izraelu dokázal najvyššie vyskočiť najlepší strelec Eran Zahavi a znížil na 2:1. V 74. minúte mohol byť stav vyrovnaný. Zaujímavý verdikt rozhodcu o „malej domov“ priniesol hosťom výhodu nepriameho kopu. Zahaviho strela mierila tesne vedľa ľavej tyčky. To, čo sa mu nepodarilo pri nepriamom kope, nahradil o štyri minúty neskôr. Po zmätkoch v našej obrane dopravil loptu do opustenej brány a vyrovnal na 2:2.

Slovákom sa podarilo o niekoľko minút vyrovnať, ale postavenie Haraslína bolo vyhodnotené ako mimo hry. Naši futbalisti od 1. gólu do siete Greifa akoby odišli z ihriska. Kombinačnú hru vystriedalo bezduché behanie po ihrisku a nepresnosť na kopačkách. Dokonalý obrat zavŕšil kto iný ako Eran Zahavi. Stačilo mu k tomu pár centimetrov priestoru na hranici 16-ky a tvrdou strelou prekonal Dominika Greifa.

Fatálny skrat nás prikotvil na spodku tabuľky s 1 bodom po 4 zápasoch. Naopak hráči Izraelu si vytvorili výbornú pozíciu pre udržanie sa v skupine B. Rovnaký prídel zápasov čaká na našich hráčov aj v novembri.

SVK - ISR

Sériu zápasov odštartujeme dôležitým postupovým zápasom na ME 2021 proti Severnému Írsku v Belfaste. O 3 dni neskôr nás na domácej pôde čaká Škótsko. Tohtoročný program uzavrieme 18.11. proti našim susedom z Česka. Ak chcem pomýšľať o udržaní sa v skupine B, musíme v oboch zápasoch bodovať naplno.

Ako hodnotíte zápas Slovenska proti Izraelu? Dokážu sa naši futbalisti vzchopiť a zaknihovať aspoň 1 víťazstvo v Lige národov?

Zdroj: uefa.com