piatok, 30 októbra, 2020

A$AP Ferg a boombap! Trap Lord sa staršieho štýlu nebojí!

-

ASAP Ferg – Floor Seats II

Už je tomu pár týždňov, odkedy ASAP Ferg vydal svoj nový album s názvom „Floor Seats II“, ktorý je naozaj slušným projektom. Album obsahoval 11 skladieb (jeden skit) a na spoluprácach sa objavili mená ako Puff Diddy, Nicky Minaj, Tyga alebo Lil Wayne. Dve skladby z tohto albumu dostali aj vizuál, a to konkrétne „Move Ya Hips“ a „Denis Rodman“. Prvá spomenutá skladba vyšplhala v rebríčku Billboard Hot 100 najvyššie na miesto číslo 19. V druhej spomenutej skladbe sa zasa osobne objavil legendárny kontroverzný basketbalista, po ktorom je skladba pomenovaná.

Ďalšou zaujímavou spoluprácou na tomto albume je úvodná skladba „Marilyn Manson“, na ktorej figuruje práve spomínaný interpret. Rockový spevák a herec Brain Warner, ktorý je známy pod týmto pseudonymom, si na tejto skladbe strihol gitarové sólo.

-REKLAMA-

Trap Lord teda potvrdil svoju povesť a potvrdil aj to, že je naozaj jeden z najplatnejších členov formácie „ASAP“. Zaujímavosť, ktorú si musíme rozhodne spomenúť, je posledná skladba z tohto albumu. Tá v sebe nesie oldschoolový nádych a túto črtu sme si na Fergových albumoch mohli všimnúť totižto už po tretíkrát. Poslednou skladbou na troch posledných albumoch je teda boombap.

Poslednou skladbou po tretíkrát Boombap

Skladba sa nesie v príjemnom oldschoolovom duchu až som si chvíľu myslel, že mi práve zahrala dvojica Ja Rule a Ashanti. Boombap Ferg rozhodne vie a vrátiť sa k tomuto staršiemu štýlu mu nerobí žiadny problém. Príkladom je aj staršia skladba s názvom „Dreams, Fairytales, Fantasies“, ktorá krásne ukončuje predošlý album „Floor Seats“ z roku 2019.

Rovnako tak si môžeme všimnúť skladbu „Tango“ z albumu „Still Striving“ z roku 2017.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že nám interpret zanecháva boombapové prekvapenie na posledných skladbách jeho albumov. Alebo je to skôr technická záležitosť z koncepčného hľadiska? To bohužiaľ vie asi len sám A$AP Ferg, no podstatné je, že si na to svoje prídu aj fanúšikovia staršieho rapu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Ako si Iggy Azaela zničila kariéru? Čo zapríčinilo jej kariérny úpadok?

Fanúšikom rapu album „Floor Seats II“ rozhodne odporúčame. Dajte nám vedieť váš názor!

Zdroje: Billboard, YouTube, Wikipedia

-REKLAMA-
Avatar
Santiago Martins da Silvahttp://plotpoint.sk
Hudba je úžasná vec a pozadie tohto sveta je dosť fascinujúce. Ak by som neveril v to, že môžem článkami na tomto webe povedať niečo zaujímavé, tak to nerobím.
- Advertisement -

Populárne

Život a kariéra Brendana Frasera: Čím všetkým si musel prejsť?

Život a kariéra Brendana Frasera Život a kariéra Brendana Frasera bola plná vzostupov, ale aj pádov. Vysoký, atletický s  chlapčenským šarmom a bystrým komickým cítením...

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Aktuálne

The Haunting of Bly Manor: Povedla se Netflixu nová hororová minisérie?

Jaké je The Haunting of Bly Manor? V dnešních společných rychlo názorech jsem zaměřili na minisérii The Haunting of Bly Manor. Ta nabízí spoustu vedlejších...

Druhé hracie kolo Ligy majstrov: O osude Juventusu rozhodol VAR!

Druhé hracie kolo Ligy majstrov Pri hracích kolách Ligy majstrov sme boli zvyknutí na dvojtýždňové prestávky. Kvôli neskorému začiatku sa program najprestížnejšej európskej súťaže nahustil....
- Advertisement -