štvrtok, 6 mája, 2021

Obsidián a Ónyx – Recenzia knižnej série Lux

-

Knižná séria Lux

Knižná séria Lux je pentalógia, z ktorej vydavateľstvo Zelený kocúr doposiaľ vydalo tri časti. Obsidián, Ónyx a poslednú časť, Opál, ktorá vyšla len pár dní dozadu a zaradila sa  u nás medzi Top 5 kníh. Dnes by som chcela rozobrať prvé dve časti tejto série. Keď mi bola prvýkrát odporučená kniha Obsidián, ako prvé mi napadlo pozrieť si recenzie. Priznám sa, bolo ich málo a aj tie, čo som našla, mali rozdielne myšlienky. A tak som sa rozhodla kúpiť prvú časť a dať tomu šancu.

obsidián
Zdroj: www.martinus.sk

OBSIDIÁN

-REKLAMA-

Okolo Obsidiánu som chodila v kníhkupectvách veľakrát. Chytila som ho do ruky, prečítala si obsah, prezrela obálku a vrátila ho naspäť. Z fantasy príbehov som už predsa vyrástla, no nie? Nie.

Nakoniec som ho predsa len kúpila a neoľutovala som to. Už na začiatku som si našla s hlavnou hrdinkou určité spojenie. Písala recenzie a milovala knihy! Bola vyrovnaná so všetkým, čo ju v knihe stretlo a obetovala všetko k záchrane jej najlepšej kamarátky. Katy bola statočná a aj keď jej nikto z Luxov neveril, chytila Obsidián do ruky a postavila sa problému ako hrdinka. Keď som knihu prvýkrát otvorila, nevedela som, čo od nej čakať a bola som v napätí, čo nová strana prinesie. A priniesla toho veľa.

Daemon Black. Áno, už len to meno nám napovedá, že Daemon bude tajomný chlapec, s drzými hláškami, no aj napriek tomu sa nenájde žiadna žena, ktorá by ho tajne nemilovala. Daemon bol skvelý hlavne spôsobom, akým bol zlý. Pre ochranu svojej sestry by spravil čokoľvek, aj keby to malo znamenať obetovať svoje vlastné šťastie. Obsidián bol napísaný prehľadne, autorka sa nezameriavala na žiadne zbytočné “omáčky” okolo. A v prvom rade dokázala podstatu veci vysvetliť tak, že som nikdy nemala pocit, akoby som sa v deji strácala.

Oplatí sa kúpiť Obsidián?

-REKLAMA-

Čítanie tejto knihy ma veľmi bavilo. Bolo jednoduché vžiť sa do deja a užiť si príbeh. Priznám sa, Obsidián som čítala už druhýkrát. Na každú vetu som sa odstupom času pozerala inak a ako už býva zvykom, takto spätne som chápala určitým veciam viac.Nebudem vás nútiť, aby ste hneď teraz išli a Obsidián si kúpili. No ak to urobíte, zaručene nebudete ľutovať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Spider-Man Miles Morales: Prečo ma toto pokračovanie hry sklamalo?

ónyx
Zdroj: www.martinus.sk

ÓNYX

Táto kniha bola náročná. Bola úžasná. Bola zamotaná romantická. Je takmer nemožné opísať pocity, ktoré som pociťovala popri čítaní. Nové postavy sa vmiešali do deja a rozvrátili všetko, čo sme doteraz poznali. Zo začiatku som naozaj nechápala správanie hlavnej hrdinky. Správala sa hlúpo a nezodpovedne, nepočúvala nikoho okolo seba a ako už býva zvykom, verila nesprávnym ľuďom. A Daemon? Zo zlého chlapca sa stal ten najlepší chlap, akého si dievča môže priať. Bola to prvá kniha, v ktorej chlapec bojoval o dievča a nie naopak. Užila som si každý jeden prejav náklonnosti, ktorý sa v knihe objavil. Obsidián a Ónyx. Ako býva zvykom, kde je dobro, tam je aj zlo. A to presne symbolizujú tieto dve knihy. Kým Obsidián slúži na ochranu, Ónyx je na popravu. Daemon a Katy spolu začali niečo krásne...no ako dlho im to vydrží?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Knižné tipy: Total Recall od Arnold Schwarzeneggera!

Oplatí sa kúpiť Ónyx?

Priznám sa, ešte teraz mám zimomriavky a to som knihu čítala druhýkrát. A áno, rovnako ako prvýkrát sa mi prvá polovica knihy čítala veľmi ťažko. Niekoľkokrát som ju položila nabok a musela sa nútiť do pokračovania. A tým vás určite nechcem odplašiť, práve naopak. Určite sa oplatilo počkať, pretože druhá polovica bola úžasná. Nevedela som odtrhnúť oči od písmeniek. Všetko sa stalo prirýchlo a kým som si stihla uvedomiť stratu ďalšej osoby, tiekla mi slza po líci. Koniec bol strhujúci a prekvapivý až tak veľmi, že máte okamžitú potrebu získať tretí diel a dozvedieť sa, ako všetko dopadne.

lux
zdroj: mycourtofdreams.blogspot.com

Čo sa mi páčilo:

Keď je kniha napísaná z jedného pohľadu, je len na našej predstavivosti, ako celý dej prebiehal z druhého pohľadu. A to nie je tento prípad. Na konci knihy nás čakajú bonusové kapitoly z Daemonovho pohľadu, ktoré určite stoja za prečítanie!

Zaujímavosť k proseccu: K Obsidiánu je na webovej stránke autorky zverejnená časť knihy, ktorá sa v papierovej forme nevyskytla. V slovenskom preklade sa volá Zmrzlina.

Zelený kocúr banner
zelenykocur.sk – zľava 5% s kódom: PLOTPOINT

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img