ADVENT #14: Tipy na vianočné knihy pod stromček!

-

Novinky

Tipy na vianočné knihy pod stromček

Stalo sa aj vám, že ste mali veľkú chuť prečítať si skvelú vianočnú knižku, ktorá by vás dostala do vianočnej nálady? Myslím si, že sa to stalo každému z nás, no potom isto vieme, že vianočné knihy nie sú práve najpopulárnejšie. Ja osobne som mala veľký problém nájsť tie správne tituly, no toto je päť vianočných knižiek, ktoré by som vám rada odporučila.

1. Polibek v Londýne

Autor: Catherine Rider
Vydavateľstvo: CooBoo

Veľmi zaujímavá séria knižiek od Catherine Rider. Všetky sa rátajú ako vianočné knihy, no práve táto ma oslovila najviac. Dej sa odohráva vo vianočnom Londýne, kde sa náhodne stretnú dvaja ľudia, Cassie a Jason. Jason sa chce stať hercom a vykašlať sa na právo, zatiaľ čo Cassie už divadelná scéna lezie na nervy. Strávia spoločne zopár dní a ani si neuvedomia, ako to veľmi zmení ich životy.

polibek v londyne
Zdroj: kobo.com

2. Magický advent

Autor: Zuzka Šulajová
Vydavateľstvo: Tatran

Bola som prekvapená, že skvelé vianočné knihy nájdeme aj od našich slovenských spisovateľov. Zuzku môžeme poznať práve z jej série Džínsový denník. No knižkou, o ktorej sa budeme rozprávať, je Magický advent. Sofia je gymnazistka a na sviatky odíde s mamou k starému otcovi. Aj napriek tomu, že sa jej nechce opustiť Rusovce, zisťuje, že vianočný pobyt mimo domov nemusí byť až taký zlý. Spozná nových kamarátov a zisťuje, že lazy nie sú až také zlé.

magický advent
Zdroj: goodreads.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Názory redakce: Parchanti z jihu 1. - Jak se nám líbí nový komiks?

3. Zima bez teba

Autor: Beth Good
Vydavateľstvo: Fortuna Libri

Tento príbeh hovorí o Hanne, ktorá sa po smrti milovaného priateľa ukrýva pred svetom. Jej nový domov v Cornwalle, ktorý zdedila po starej mame, je na to ako stvorený. No je tu aj niekto iný, kto si myslí, že Kernow House, ležiaci len kúsok od mestečka Pethporro, mu má podľa práva patriť. Raphael je nepredvídateľný muž so zlou povesťou a Hanne sa veľmi rýchlo dostane pod kožu. Navyše Hannu dobehnú tajomstvá starej mamy z minulosti a cíti sa stratenejšia než kedykoľvek predtým. S príchodom zimy je však čoraz viac jasné, že Vianoce nebude tráviť sama.

zima bez teba
Zdroj: booktook.cz

4. Jedného dňa v decembri

Autor: Josie Silver
Vydavateľstvo: Fortuna Libri

Veľmi zaujímavá vianočná knižka, ktorá zaujme už len samotnou anotáciou. Hovorí o Laurie, ktorá neverí v lásku na prvý pohľad. Teda až kým na zastávke autobusu nezahliadne chlapca, o ktorom ihneď vie, že je ten pravý. Všetko vyzerá v poriadku, Laurie sa už zmierila s tým, že chlapca nikdy viac nestretne. Je s tým zmierená až do vianočného večierku, kde jej jej kamarátka predstaví lásku svojho života. A nie je to nikto iný ako chlapec z autobusovej zastávky.

jedného dňa v decembri
Zdroj: pinterest.com

5. Také nezvyčajné Vianoce

Autor: John Grisham
Vydavateľstvo: Ikar

Táto knižka je už síce v našich kníhkupectvách vypredaná, no veľa ľudí mi povedalo, že určite patrí medzi najlepšie vianočné knihy. Bola vydaná v roku 2002, ale verím, že na rôznych bazároch alebo v knižniciach na ňu ešte stále môžeme naraziť. Znie totiž veľmi zaujímavo a ja sama rozmýšľam, že si ju vyhľadám a prečítam. Predstavte si, že by neexistovali Vianoce. O to sa Luther a Nora snažia, keď sa jeden rok rozhodnú zrušiť Vianoce. Neozdobia si dom, žiaden stromček a žiadna štedrovečerná večera. Táto klasická rozprávka určená pre moderné časy ponúka veselý a satirický pohľad na chaos a zmätky, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou našej vianočnej tradície.

také nezvyčajné vianoce
Zdroj: thebookendaz.com

Zdroj: Martinus

Páčil sa vám náš zoznam najlepších vianočných kníh?

Ďalšie novinky

Populárne