TOP 10: Kto sú podľa nás najvražednejší ninjovia?

-

Novinky

Top 10: Najvražednejší ninjovia!

Žiaľ, musíme sa pozrieť pravde do očí a povedať si hneď na začiatku jednu vec: „Ninjovia majú svoje najlepšie roky za sebou.“ Starší z nás si určite pamätajú ninja šialenstvo, ktoré sa ku nám dostalo hlavne cez VHS kazety na čele s Michaelom Dudikoffom a jeho filmom Americký Ninja. Ninjovia na nás doslova vyskakovali z každej strany. A nie iba vo filmoch, ale aj v hrách (Ninja Gaiden) či v animákoch (Ninja Korytnačky). Avšak tieto časy sú preč a jediný ninja, na ktorého si momentálne spomenieme, je Naruto. Napriek tomu ich je dosť, takže ktorí sú podľa nás TOP 10 najvražednejší ninjovia?

1. Elektra – seriál Daredevil

Pozor, nemyslíme Elektru, ktorá randila s Benom Affleckom. 😀 Ale tú, ktorá dala poriadne zabrať všetkým v Netflix seriáli s názvom Daredevil. Táto Elektra bola vražedná, nekompromisná a všetci dúfame, že Marvel nakrúti novú sériu s Daredevilom. Práva na túto postavu ako aj Elektru sa mu vrátili a nič nebráni tomu, aby sa znova ninjovia začali zakrádať a čakať na svoju šancu zabiť niekoho.

2. Snake Eyes – filmy G.I. Joe

Snake Eyes je nielen najcoolovejšia, ale aj najpopulárnejšia postava z filmovej či animovanej série G.I.Joe. Snake je efektívny vražedný stroj, ktorý pozná všetky techniky ninjutsu a je jediný, kto sa vie postaviť do cesty ninjovi s menom Storm Shadow. A áno, tento ninja prestal po smrti svojho majstra rozprávať, čo ho robí ešte coolovejším. A to najdôležitejšie na koniec, Snake Eyes dostane tento rok svoj spin-off, ktorý bude brutálny. Ako to vieme? Choreografiu súbojov majú na starosti ľudia, ktorí nakrútili filmovú trilógiu Samurai X.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nový trailer na Dunu prekonáva všetky očakávania! Toto je filmová udalosť roka!

3. Scorpion a Sub-Zero – Mortal Kombat

Táto ninja dvojica mala nielen v hrách, filmoch, ale aj animákoch množstvo smrteľných duelov a vďaka svojim vražedným schopnostiam patria k jednoznačne najobľúbenejším postavám z Mortal Kombatu. Síce predošlé filmy nepatria k ničomu skvelému, avšak najnovší film všetko zmení už 16. apríla. A to, na čo sa tešíme najviac z filmu, sú krvavé fatality a súboje týchto dvoch ninjov.

4. Jubei Kibagami – Ninja Scroll

Jubei patrí k najštýlovejším animovaným ninjom a zároveň je hlavná postava najlepšieho ninja anime všetkých čias. Ninja Scroll je dodnes milovaný za kvalitnú animáciu, skvelý príbeh, kultové postavy na oboch stranách a brutalitu, ku ktorej sa ani dnes nič nepribližuje. A niet sa čo čudovať, svet ninjov je krvilačný.

5. Casey Bowman – filmová séria Ninja

Nikto nevie predviesť bojové umenie vo filme krajšie, efektívnejšie a kvalitnejšie ako herec Scott Adkins. Je skvelý skoro v každom svojom akčnom filme, avšak postava Caseyho Bowmana je najkrvilačnejšia. Prečo? Lebo tu hrá ninju, ktorý ovláda ninjutsu lepšie ako Aziati a všetkých svojich nepriateľov likviduje doslova ako stroj. Radosť pozerať. Už len nech ho konečne obsadia do Ačkového filmu.

6. Raizo – Ninja Assassin

Tohto vražedného ninju si zahral kórejský idol Rain a aby zahral svoju úlohu poriadne, doslova pri tréningoch potil krv. Aj preto sú všetky scény s ním tak úžasné a vražedné zároveň. Škoda len, že film nenakrútili tvorcovia Matrixu, ale ho iba produkovali, a film tak spadol do Bčkových filmových vôd. Napriek tomu ak milujete ninjov, tento film musíte vidieť.

7. Mumon – Mumon

Mumon je jeden z mnohých ninjov, ktorí sa objavia v tomto filme. A ich počet sa bude krvavo zmenšovať. Shogun sa rozhodne, že už ninjov nebude potrebovať, a preto proti nim vyšle svoju armádu samurajov. Dostaneme tak krvavý stret, ktorí prežijú iba tí najvražednejší. A zároveň ide konečne o film, ktorý nám ukáže ninjov zabíjať aj za svetla.

8. Yang – A Warriors Way

No…. Yang je skôr bojovník, ale má aj všetky vražedné schopnosti ninjov, takže ho s pokojom môžeme zaradiť aj medzi nich. Áno, film je Bčková blbina, ale nesmierne sympatická a zábavná. Stačí to nejako vydržať do posledného súboja a dostanete krvavý masaker, pri ktorom zomrie viac ako sto protivníkov. A každá jedna smrť je efektná a poriadne štýlová.

9. Wolverine – The Wolverine

Počkať, počkať, čo robí v ninja TOPke X-Men Wolverine? Ale my ho tu musíme jednoducho dať, lebo jeho krvavá púť Japonskom vo filme The Wolverine je neskutočná pecka. No dobre, treba si pozrieť extended verziu filmu, ktorá sa odlišuje od tej kino verzie hlavne svojou brutalitou a krvavosťou. A kto rozsekal v jednom filme viac ninjov ako Wolverine? Asi nikto.

10. Goemon – Goemon

Historický veľkofilm o legendárnom ninjovi, ktorý pripomínal Robina Hooda až na to, že bol poriadny zabijak. Áno, na film sa ťažšie pozerá, keďže je preplnený šialenými digitálnymi trikmi, z ktorých sa vám môže zatočiť hlava, a postavy tu ako nič vedia preskočiť celé budovy a poraziť aj stonásobnú presilu. Ale ak pristanete na pravidlá filmu, dostanete ninja masaker, ktorý budete ešte poriadne dlho rozdýchavať.

Koľko z nich ste videli? Inšpirovali sme vás si pozrieť niektoré? A ktorí sú podľa vás najvražednejší ninjovia?

Zdroj: Jozef Jurovec

Ďalšie novinky

Populárne