Úspešný víkend slovenských športovcov: Vlhová ovládla slalomy v Jasnej!

-

Novinky

Úspešný víkend slovenských športovcov

Počas uplynulého víkendu sa slovenskí športoví fanúšikovia mohli tešiť z viacerých úspechov. Okrem Petry Vlhovej, ktorá zaznamenala druhú pozíciu v slalome a víťazstvo o deň neskôr v obrovskom slalome, sa blysol aj bežec Ján Volko. Rodák z Bratislavy získal bronz na halových ME v behu na 60 metrov. Úspešný víkend slovenských športovcov podčiarkla Paulína Fialková výborným umiestnením v biatlonovej stíhačke.

Strata na Gutovú-Behramiovú znížená

Po druhom mieste v slalome sa Petra Vlhová v nedeľu postavila na štart obrovského slalomu. V prvom kole si vybojovala výborné druhé miesto so stratou 16 stotín na vedúcu Mikaelu Shiffrinovú. Životnú jazdu na úvod predviedla Poľka Gasienicová, ktorá zaostala za líderkou o 44 stotín. Najväčšej súperke Petry Vlhovej, Lare Gutovej-Behramiovej, prvá jazda nevyšla podľa predstáv a so stratou 1.78 sekundy obsadila 14. miesto.

V druhom kole mala najlepší čas Novozélanďanka Robinsonová, ktorá si držala vedúcu pozíciu pred jazdami Vlhovej a Shiffrinovej. Vlhová pri svojej jazde mierne zaváhala v úvodnej časti, ale napriek tomu jej to tesne stačilo na líderskú pozíciu. Naopak Shiffrinovej nevyšla jazda podľa predstáv a napokon obsadila tretiu priečku. Po závode sa americká lyžiarka obula do organizátorov za príliš dlhú opravu poškodenej bránky. Podľa jej slov im to trvalo okolo piatich minút, oficiálne však rozdiel medzi dojazdom Vlhovej a Shiffrinovej nebol ani tri minúty.

Petra Vlhová
Zdroj: sportnet.sme.sk

Gutová-Behramiová napokon obsadila deviate miesto a jej náskok na Vlhovú sa v celkovom hodnotení svetového pohára scvrkol na 36 bodov. Už budúci víkend sa pretekárky predstavia vo švédskom Are, kde Petra Vlhová bude mať možnosť opäť poskočiť na prvé miesto celkového poradia.

Volko titul v Toruni neobhájil

Šprintér Ján Volko sa bez problémov prebojoval do finále v behu na 60 metrov. Pred dvoma rokmi v Glasgowe sa mu podarilo predbehnúť všetkých súperov a zaknihoval víťazstvo na halových ME v atletike. Počas víkendu bol nad jeho sily Talian Lamont Marcell Jacobs, ktorý s prehľadom zvíťazil v čase 6.47. Zároveň zaznamenal svetový výkon roka. Druhé miesto si pripísal Nemec Kevin Kranz. Nemecký šprintér predstihol bronzového Volka o jednu stotinu sekundy. Volko do cieľa dobehol v čase 6.61 a skompletizoval medailovú zbierku po striebre v Belehrade a zlate v Glasgowe.

Ján Volko
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Koniec Vlhovej na ZOH 2022: Aké sú dôvody jej odstúpenia?

Fialkovej umiestnenie v top 10

Sestrám Fialkovým sa v tejto sezóne svetového pohára v biatlone príliš nedarí. Obe trápi najmä strelecká muška, a tak umiestnenie na popredných miestach je skôr zázrakom. Zlepšený výkon prišiel už počas štvrtkovej štafety a Paulína Fialková dokonca obsadila v šprinte 25. miesto, keď po prvej čistej streľbe siahala na umiestnenie v prvej päťke.

Sveotvý pohár v biatlone
Zdroj: sport.sme.sk

Chuť si napravila v záverečnej stíhačke. Po troch streľbách figurovala Paulína Fialková na piatom mieste a aj napriek dvom chýbam na terčoch číslo 16 a 17 obsadila solídne 9. miesto. Vylepšila tak tohtosezónne maximum z majstrovstiev sveta, kedy v šprinte skončila 13. Ivona Fialková mala po dvoch streľbách taktiež na konte nulu, ale  v stojke štyrikrát zaváhala, čo ju napokon odsunulo na bodované 40. miesto.

Sledovali ste výkony slovenských športovcov počas víkendu? Podarí sa Petre Vlhovej opäť prebojovať na líderskú pozíciu?

Zdroje: fis-ski.com, europan-athletics.com