Tom Holland: Zaujímavé fakty, ktoré ste o ňom určite (ne)vedeli!

-

Novinky

Zaujímavé fakty – Tom Holland

Poznáme ho predovšetkým ako najnovšieho Spider-Mana z Marvel Cinematic Universe. Jeho kariéra naberá na obrátkach a nakrúca čoraz viac filmov. To je mladý talentovaný herec Tom Holland. Cestu našiel nielen v komiksových filmoch, ale po novom aj v krimi/drámach ako napríklad The Devil All the Time či nedávno vo filme Cherry od bratov Russovcov. Okrem toho sa ukáže aj vo filme Uncharted. Poďme sa spoločne pozrieť na jeho život a zistiť, ako sa dostal tam, kde dnes je. Toto sú zaujímavé fakty o hviezde menom Tom Holland.

Tom Holland Zaujímavé fakty
Zdroj: nafilmu.cz

Žiaden Američan, ale ani čistý Brit

Tom má skvelý americký akcent a málokto by povedal, že v skutočnosti nejde o Američana. Pochádza z Anglicka, konkrétne z Londýna, avšak nie je to čistý Brit. V rozhovoroch prezradil, že jeho stará mama žije v írskom grófstve Tipperary. Taktiež dodal, že nie je jediná a veľkú časť rodiny má v Írsku. Vo filme The Pilgrimage sa Tom dokonca predviedol v pravom írskom svetle a rozprával írskou gaelčinou. Priznal, že Dublin je jedným z jeho najobľúbenejších miest.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Zendaya: Zaujímavé fakty, ktoré ste o nej určite (ne)vedeli!

Začínal v muzikáli

Celý začiatok Tomovej kariéry pramení v londýnskom Brodwayi v časti West End. Práve tu začínal mladý talent v muzikáli Billy Elliot the Musical, kde stvárnil hlavnú rolu Billyho. Nikdy predtým nemal skúsenosti s hraním. Na kastingu sa zúčastnil osemkrát, pokiaľ získal rolu a tréning mu koniec koncov trval dva roky, než sa dostal na javisko. Zo začiatku nemal pôsobiť v hlavnej role, no vďaka tomu, že vedel tancovať a bol akrobatický typ, ktorý zvládal rôzne úkony, tak získal hlavnú úlohu.

Chodil na rovnakú školu ako Adele či Amy Winehouse

Holland študoval na britskej škole menom BRIT School. Ide o školu múzických umení a technológií. Na rovnakej škole študovali aj významné osobnosti ako sú napríklad Adele, Amy Winehouse, Jessie J, Ella Eyre a mnoho ďalších spevákov, hercov či umelcov vo všeobecnosti.

Najmladší Spider-Man

Spider-Man: Homecoming
Zdroj: czechcrunch.cz

Tom Holland je vôbec najmladším predstaviteľom pavúčieho muža. Jeho predchodcovia boli podstatne starší, keď ich obsadili. Tobey Maguire, ktorý si rolu zahral vo filmoch Sama Raimiho, mal v čase obsadenia 27 rokov. Kolega Andrew Garfield bol len o rok mladší, a teda 26-ročný. Holland sa ukázal po prvý raz ako Spider-Man v roku 2016 vo filme Captain America: Civil War, kde mal v tom čase len 20 rokov.

To, že sa stal Spider-Manom, zistil cez Instagram

posledný spider-man film toma hollanda
Zdroj: twitter.com

„Ležal som v posteli a pozeral si Instagram“, povedal v rozhovore pre The Hollywood Reporter. Vraj bolo mesiac po jeho konkurze a Marvel zrazu pridal príspevok, ktorý odkazoval na stránku, kde bolo uverejnené, kto sa stal novým Spider-Manom. Tom išiel k počítaču, otvoril ju a zrazu videl, že sa ním stal práve on. Priznal, že úplne šalel. Vôbec sa mu však nečudujem.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Robert Downey Jr.: Zaujímavé fakty, ktoré ste o ňom určite (ne)vedeli!

Na škole bol šikanovaný

Prezradil, že jeho roky strávené na škole neboli vôbec jednoduché. Stretával sa pravidelne so šikanou kvôli tomu, že chodil na balet. Navštevoval školu pre chlapcov, kde každý hrával rugby, balet teda nebol veľmi v móde. Trénoval počas obedových prestávok s učiteľom v telocvični, kde bol inak sám. Holland si však toto dodnes cení, nakoľko vďaka tomu je schopný robiť väčšinu trikov vo filmoch.

Miluje navštevovať deti v nemocniciach

Tom povedal, že najviac miluje na tom, že je Spider-Man to, že môže navštevovať choré deti v nemocniciach, vyčarovať im úsmev na tvári a zabaviť ich. Ukázal sa už niekoľkokrát v nemocniciach, kde ukázal pár premetov a porozprával s deťmi, ktoré to neskutočne ocenili. Za toto má u mňa veľký rešpekt.

Má crush na Elizabeth Olsen

Scarlet Witch
Zdroj: polygon.com

Keď sa ho v jednom rozhovore pýtali na to, že keby mohol vybrať pre Spider-Mana niektorú z postáv na romantický vzťah, tak odpoveď bola jasná. Povedal, že podľa neho je Scarlet Witch veľmi pekná. Dodal, že Elizabeth Olsen je extrémne hot a taktiež veľmi milá. Niet sa mu, čo diviť.

Toto bol Tom Holland a zaujímavé fakty o jeho živote. Ktorý z nich vás zaujal alebo prekvapil najviac?

Zdroje: hercampus.com, insider.com

Ďalšie novinky

Populárne