Elizabeth Olsen: Zaujímavosti o predstaviteľke Wandy Maximoff v MCU!

-

Novinky

Zaujímavosti – Elizabeth Olsen

Elizabeth sa narodila 16. februára 1989 na predmestí Los Angeles, Sherman Oaks v Kalifornii. Matka bola projektová manažérka a otec realitný developer a bankár. Má dohromady 5 súrodencov, z toho dvoch nevlastných. Je mladšou sestrou slávnych dvojičiek Mary-Kate a Ashley Olsenových.

S hraním má skúsenosti už od detstva, ale do povedomia ľudí sa dostala až v posledných rokoch najmä vďaka úlohe Wandy Maximoff vo filmoch MCU. Momentálne žiari v prvom seriáli tohto univerza – WandaVision a je kvôli tomu jedna z najvyhľadávanejších herečiek na webových portáloch. My si teraz o tejto 32-ročnej herečke s anglickými a nórskymi koreňmi povieme niečo viac. Toto sú zaujímavosti o Elizabeth Olsen.

1. Dlho v tieni sestier

Celé meno herečky je Elizabeth Chase Olsen. „Chase“ v preklade znamená nasledovať. Rodičia jej dali toto meno, aby nasledovala úspech jej o 2 roky starších sestier – dvojičiek Mary-Kate a Ashley. Už keď sa Elizabeth narodila, jej sestry mali rozbehnutú kariéru detských hereckých hviezd. Aj vďaka nim sa k herectvu dostala v štyroch rokoch cez malé úlohy vo filme How the West Was Fun (1994) a krátkych video sériách kde hlavnými predstaviteľkami boli práve jej sestry – Adventures of Mary-Kate & Ashley (1994-97).

Na strednej škole priezvisko Olsen nepoužívala, aby sa uchránila od veľkej pozornosti spolužiakov a nemala protekciu od učiteľov. Momentálne sa jej sestry už herectvu nevenujú a dávajú prednosť módnemu návrhárstvu. Jednu z ich módnych kolekcií pomenovali práve po ich mladšej sestre – Elizabeth.

Elizabeth Olsen zaujímavosti
Zdroj: vanityfair.com

2. Štúdium v Rusku

Po absolvovaní strednej školy sa Elizabeth v roku 2008 zapísala na Tisch School of Arts University v New Yorku. Podľa profesorov bola nadanou študentkou. Rok potom dokonca absolvovala jeden semester štúdia na Moscow Art Theatre School v Rusku. Vysokú školu aj kvôli obchádzaniu konkurzov dokončila až v roku 2013, teda 6 rokov po začatí štúdia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Spider-Man: Bez domova - Kdo byli tajné postavy na konci?

3. Dlhšia pauza a comeback

Po detských rolách v projektoch jej starších sestier sa Elizabeth pred kamerami dlho neukazovala. Nemala ani dosť šťastia na kastingoch. Od roku 1996 až do roku 2011 nenájdete jediný seriál ani film, kde by hrala. Potom však prišiel zlomový bod – psychologický film Martha Marcy May Marlene. Elizabeth bola obsadená do hlavnej roly iba 2 týždne pred začiatkom natáčania. Ukázalo sa to ako správny krok. Film mal pozitívne recenzie a Elizabeth sa dostala do hľadáčika veľkých štúdií. V tom roku sa ešte predstavila v 2 ďalších filmoch.

Elizabeth Olsen zaujímavosti
Zdroj: blutterbunged.com

4. Životná rola

To, čo spravilo z Elizabeth celebritu svetového formátu, je určite rola Wandy Maximoff vo filmoch od Marvel Studios. Pôvodne bola zvažovaná do roly Sharon Carter vo filme Captain America: The Winter Soldier. Našťastie, nestalo sa tak. Aby sa na rolu vo filme Avengers: Age Of Ultron dôsledne pripravila, spoločne s Aaronom Taylorom-Johnsonom (Pietro Maximoff) študovali všetky komiksy Marvel Ultimates, v ktorých sa ich postavy vyskytujú. Sám Aaron zobral rolu až po konzultácii s Elizabeth, s ktorou si vytvoril priateľský vzťah počas natáčania Godzilly (2014).

Elizabeth začala dokonca spolupracovať s tanečným choreografom, aby pohyb jej rúk vyzeral v akčných pasážach čo najlepšie. Ak počítame potitulkovú scénu z druhého dielu Captain America, Elizabeth Olsen sa ako Wanda objavila už v 5 filmoch MCU. A práve teraz exceluje v seriáli WandaVision, o ktorom si môžete viac prečítať tu alebo tu.

Scarlet Witch a Quicksilver
Zdroj: wallpaperflare.com

5. Odmietnutia

Možno nechýbalo veľa a v úlohe Daenerys Targaryen z Game of Thrones by sme videli práve Elizabeth Olsen, ktorá sa pokúšala túto rolu získať. Ako už dobre vieme, obsadená bola nakoniec Emilia Clarke. Ani na svojom prvom konkurze v živote nezožala úspech. Mala 10 rokov, keď sa pokúšala o rolu v prvom filme série Spy Kids (2001). Ako však v mnohých rozhovoroch povedala, s odstupom času je rada, že nebola obsadená, lebo by to z nej spravilo herečku iba jedného typu žánru.

6. Koníčky a záľuby

Od školských čias miluje volejbal, v ktorom aj veľakrát svoju školu reprezentovala. Chvíľu aj uvažovala, že by sa dala na dráhu volejbalistky a získala športové štipendium na univerzitu. Z ďalších športov má rada ešte futbal a jazdenie na koni. Ďalej medzi jej najobľúbenejšie aktivity patrí varenie, pri ktorom vraj vydrží aj celý deň. Rovnako ako jej slávne sestry miluje módu a kozmetiku. Nepohrdne dobrou knihou a je veľkou fanúšičkou Star Wars.

7. Už zadaná

Od roku 2013 chodila s hercom Boydom Holbrookom, s ktorým malo dôjsť aj na svadbu, ale nakoniec sa dvojica rozišla. V roku 2016 spoznala muzikanta indicko-popovej skupiny Milo Greene, Robbieho Arnetta s ktorým sa v roku 2019 zasnúbila.

Elizabeth Olsen
Zdroj: vogue.fr

8. Na sociálnych sieťach ju nenájdete

Elizabeth nie je veľkou fanúšičkou sociálnych sietí. Má síce facebookovú stránku. Tá je však neaktívna a posledný post bol pridaný ešte v roku 2019. Mala aj instagramový účet, ktorý si však bola nútená vymazať kvôli vlne negatívnych komentárov na jej osobu, po tom čo herec Chadwick Boseman minulý rok zomrel a ona mu nevzdala verejne poctu tak ako veľa jej hereckých kolegov z marvelovských filmov. Vďaka jej vzrastajúcej popularite však vznikajú stovky jej fanúšikovských účtov s tisíckami sledovateľov na všetkých sociálnych platformách.

9. Ocenenia

V tomto ohľade je jej najväčší úspech nominácia na cenu BAFTA z roku 2013 v kategórii „Vychádzajúca hviezda“. V roku 2011 získala dvojicu ocenení asociácie kritikov Floridy a Los Angeles za film Martha Marcy May Marlene. Ak jej hviezda bude stúpať aj naďalej, dočká sa určite aj mnohých ďalších.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Black Panther seriál už čoskoro realitou! O čom bude a kedy ho uvidíme?

10. Takmer koniec

V roku 2004 takmer zanevrela na herectvo. Spôsobilo to mediálne šialenstvo okolo poruchy stravovania jej sestry Mary-Kate. Média sledovali jej sestru a celú rodinu takmer všade a Elizabeth sa hnusila predstava tejto straty súkromia a mediálneho lynču. Bála sa, že sa jej môže v budúcnu stať to isté.

Toto boli zaujímavosti o Elizabeth Olsen. Máte túto herečku radi? Dozvedeli ste sa o nej niečo nové? Chceli by ste viac faktov a zaujímavostí o hercoch z MCU?

Zdroje: imdb.com, liveminty.com

Ďalšie novinky

Populárne