piatok, 5 marca, 2021

Uncharted a The Last of Us sú len začiatok! Sony plánuje adaptácie hier!

-

Sony pripravuje adaptácie hier!

Za posledných pár rokov sa k nám dostalo viacero hraných herných adaptácií. Medzi nimi sme mohli vidieť kúsky ako Warcraft, Assassin’s Creed, Detective Pikachu, Resident Evil, Tomb Raider či mnoho ďalších. Ako vieme, filmový priemysel si nevedel úplne vždy podariť s adaptáciami a zatiaľ čo niektoré tituly môžeme nazvať podarenými, u iných si želáme, aby neboli nikdy nakrútené. Ale sfilmované hry zďaleka nekončia! Práve naopak, Sony plánuje využiť potenciál svojich exkluzivít z Playstation a pretvoriť ich do hranej podoby. O čom je reč?

The Last of Us
Zdroje: logodix.com; gamevicio.com

-REKLAMA-

O hraných adaptáciach dvoch herných sérií sa hovorí už dlhšie. Určite ste postrehli, že nimi sú práve Uncharted a The Last of Us. Prvý titul sa už nejakú tú dobu pripravuje a zavítať by mal na veľké plátno, i keď pri aktuálnej situácii ho uvidíme skôr na obrazovkách. Na druhú stranu adaptácia postapokalyptického sveta The Last of Us by sa mala ukázať v seriálovej podobe z produkcie HBO. Popravde, nie je úplne jasné, čo čakať od filmov, ale minimálne môžeme asi predvídať, že väčší debakel ako adaptácia herného titulu Monster Hunter to naozaj nebude.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Spider-Man: No Way Home - Posledný Spidey film Toma Hollanda?

Aktuálne projekty sa blížia!

Ak ide o film Uncharted, zatiaľ vieme, že v hlavných úlohách by sme mali uvidieť tri veľké hviezdy. Hovoríme o mladom talentovanom Tomovi Hollandovi, ktorého všetci zrejme poznáte ako nového Spider-Mana z Marvel vesmíru. O niečo staršími kolegami sú Mark Wahlberg a Antonio Banderas. Film sa nachádza v štádiu post-produkcie, čo znamená, že ho už čoskoro uvidíme. Do kín by ho mal uviesť distribútor Itafilm 15. júna 2021. O seriáli The Last of US z dielne HBO takmer nič nevieme, no rovnako sa tešíme.

-REKLAMA-

Aby sme však prešli k tomu podstatnému. Ako už samotný titulok článku vraví, Sony má v pláne v najbližších rokoch priniesť viacero hraných adaptácií, vyjadril sa tak CEO Playstation Jim Ryan na technologickej udalosti CES 2021. Pokiaľ sa pýtate, ktoré hry majú v pláne adaptovať, tak to je zatiaľ záhadou, avšak určite pôjde o ich exkluzívne hry na Playstation. Vidieť by sme mohli God of War, Death Stranding, Until Dawn, Ghosts of Tsushima či dokonca Days Gone a ďalšie. Bližšie sme toto rozobrali v druhom článku.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Ako zabiť nudu? 5 tipov, čo robiť počas karantény

Oplatí sa hry adaptovať do hranej podoby?

Videoherný priemysel podľa môjho názoru má naozaj čo ponúknuť. Príbehy hier, najmä tých na Playstation, sú častokrát tak fantasticky spracované, že by si nepochybne zaslúžili aj hrané verzie. Ak však ide o médium ako také, vo viacerých prípadoch vidím skôr potenciál na seriály ako filmy, za čo som úprimne veľmi rád. Vďaka seriálom budú mať tvorcovia možnosť vyrozprávať príbeh pomalším, ale o to detailnejším tempom.

Priznám sa, že som nadšený ako malé dieťa z toho, že Sony pripravuje adaptácie hier. Vidieť takéto veľké tituly v hranej podobe bude zaujímavé. Čo si o takýchto adaptáciach myslíte vy? Hodí sa kombinovať tieto dva priemysly alebo ste skôr proti?

Zdroj: cbr.com

-REKLAMA-
Avatar
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -