Rozprávky nášho detstva: Ktoré si sledoval najviac?

-

Novinky

Rozprávky nášho detstva

Každý z nás by sa hádam aspoň raz chcel opäť vrátiť do detstva. I keď to nie je možné, ešteže existujú rozprávky z nášho detstva, ktoré nám pocit bezstarostných čias vedia opäť navodiť! Síce s odstupom času by nás všetky možno nezaujímali tak, ako keď sme mali, povedzme, 6 rokov, no je super si na ne zaspomínať. Aké sú teda tie, ktoré sme pozerali s nadšením pred telkou spolu so syrovým rožkom?

1. Phineas a Ferb

Dvaja bratia, ktorí nevedia, čo si počas letných prázdnych začať, a tak stavajú horskú dráhu, urobia si zimu v lete alebo svoju vlastnú pláž. Ich sestra Candice ich neustále skúša pristihnúť pri čine a povedať to ich mame, avšak bezúspešne. No a ešte nesmieme zabúdať na tajného agenta vtákopyska Perryho, ktorý bojuje proti zlu, ale tvári sa ako milý domáci maznáčik. Ja osobne si doteraz spievam ikonické pesničky, ktoré sa tu objavili.

2. Kim Possible

Ako hlavná postava tu vystupuje mladé dospievajúce dievča, ktoré sa musí vysporiadať s bežnými problémami tínedžerky až na to, že zároveň musí bojovať proti zločinu. Kim mala po svojom boku i svojho najlepšieho kamoša Rona (ktorý bol tak trošku pribrzdený, ale inak celkom fajn) a jeho bezsrstého potkana Rufusa. Tento rozprávkový seriál sa dokonca v roku 2019 dočkal aj filmového spracovania.

3. Špiónky (Totally Spice!)

Tak toto je už ozajstná legenda medzi rozprávkami! Veď kto by si nespomenul na Clever, Alex a Sam, ktoré sú vytrénované špiónky a bojujú proti zlu? To, čo nás na tomto rozprávkovom seriáli asi najviac fascinovalo, boli ich špiónske vychytávky, ktoré používali pri boji, ako napríklad vystreľovací rúž!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Rozprávky od Disney - Vedeli ste, že všetky sú prepojené?

4. Čo je, Andy?

Andy je stredoškolák na kanadskej škole a spolu so svojím kamarátom Dannym robia rôzne vtípky a kanadské žartíky na svojich učiteľov, rodičov, sestru či vlastne celé mesto. Asi to je aj dôvodom toho, prečo ich nikto v meste nemá rád a prečo ich vtipy zostávajú nepochopené. (Pamätáte si ešte na úvodnú pesničku?)

5. Lilo a Stitch

Lilo a Stitch patrí medzi tie rozprávky, ktoré si pozriete aj v dospelosti a vždy sa vám budú páčiť. Lilo je malé dievča z Havaja, o ktoré sa stará jej staršia sestra. Jedného dňa si adoptuje veľmi zvláštneho „psa“ – Stitch. Ten je však mimozemšťan a je výsledkom genetického experimentu. No ale obaja si spolu užívajú kopec zábavy!

6. Traja kamaráti a Jerry

Jerry nemá veľa kamarátov, lepšie povedané žiadnych. A tak sa snaží zapadnúť do partie 3 kamarátov – Franka, Thomasa a Erika. Tí sa snažia dostať dievčatá, aby sa pred nimi vyšvihli a tie sa do nich zaľúbili. Jerry im „pomáha“ tým, že vždy vymyslí nejaký brilantný nápad – ten však vždy skončí fiaskom.

7. Lazy Town

Dobre, s odstupom času mi nepríde táto „rozprávka“ úplne košér, ale ako deti sme ju milovali! Stephanie s ružovými vlasmi či Sportacus bojujúci proti zlému Robbiemu. Škoda len tých otrasných piesní, ktoré som vždy prepínala a z ktorých mám nočné mory hádam doteraz.

8. Gumkáči

Gumkáči to, čo robia, sa ti zapáči… Kto z nás nechcel ochutnať zázračný gumidžús, po ktorom by sme dokázali skákať do závratných výšin? Dej rozprávky sa odohráva v stredovekom Anglicku, čiže asi nie úplne typické prostredie, ale o to viac nápadité a zapamätateľné!

9. Káčerovo

Neviem, kto by svoje deti chcel pomenovať Hui, Dui a Lui, každopádne, tieto sa tak volajú. No a tieto rozkošné kačacie deti trávia čas u svoje strýka Držgroša v honosnom sídle. A napriek tomu, že má peňazí na rozdávanie a vie sa v nich dokonca kúpať, veľmi nerád sa ich vzdáva.

10. Teletubbies

Priznajte sa, púšťali ste si niekto túto rozprávku aj v pokročilom veku (teda viac ako 6 rokov)? A zvládli ste to? Spomedzi všetkých spomínaných rozprávok je táto asi najviac divná. Tinky Winky, Dipsy, Laa Laa, Po a ten DIVNÝ vysávač Noo Noo. Nemôžem tu napísať dej, pretože vlastne neexistuje. To nič nemení na tom, že Teletubbies vždy zostanú v našich srdciach.

BONUS – Happy Three Friends

Ak ste pozerali tieto „rozprávky“, tak dnes máte traumu a skvelý zmysel pre humor. Gratulujem!

Tak čo, našli ste si tú svoju? Ktoré rozprávky z nášho detstva ste pozerali najradšej?

Zdroj: vlastné, čsfd.cz
Zdroj titulného obrázka: hipwallpaper.com; wallpapersafari.com (s úpravou autora)

Ďalšie novinky

Populárne