piatok, 21 januára, 2022

Rozprávky nášho detstva: Ktoré si sledoval najviac?

-

-REKLAMA-

Rozprávky nášho detstva

Každý z nás by sa hádam aspoň raz chcel opäť vrátiť do detstva. I keď to nie je možné, ešteže existujú rozprávky z nášho detstva, ktoré nám pocit bezstarostných čias vedia opäť navodiť! Síce s odstupom času by nás všetky možno nezaujímali tak, ako keď sme mali, povedzme, 6 rokov, no je super si na ne zaspomínať. Aké sú teda tie, ktoré sme pozerali s nadšením pred telkou spolu so syrovým rožkom?

1. Phineas a Ferb

Dvaja bratia, ktorí nevedia, čo si počas letných prázdnych začať, a tak stavajú horskú dráhu, urobia si zimu v lete alebo svoju vlastnú pláž. Ich sestra Candice ich neustále skúša pristihnúť pri čine a povedať to ich mame, avšak bezúspešne. No a ešte nesmieme zabúdať na tajného agenta vtákopyska Perryho, ktorý bojuje proti zlu, ale tvári sa ako milý domáci maznáčik. Ja osobne si doteraz spievam ikonické pesničky, ktoré sa tu objavili.

-REKLAMA-

2. Kim Possible

Ako hlavná postava tu vystupuje mladé dospievajúce dievča, ktoré sa musí vysporiadať s bežnými problémami tínedžerky až na to, že zároveň musí bojovať proti zločinu. Kim mala po svojom boku i svojho najlepšieho kamoša Rona (ktorý bol tak trošku pribrzdený, ale inak celkom fajn) a jeho bezsrstého potkana Rufusa. Tento rozprávkový seriál sa dokonca v roku 2019 dočkal aj filmového spracovania.

3. Špiónky (Totally Spice!)

-REKLAMA-

Tak toto je už ozajstná legenda medzi rozprávkami! Veď kto by si nespomenul na Clever, Alex a Sam, ktoré sú vytrénované špiónky a bojujú proti zlu? To, čo nás na tomto rozprávkovom seriáli asi najviac fascinovalo, boli ich špiónske vychytávky, ktoré používali pri boji, ako napríklad vystreľovací rúž!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Rozprávky od Disney - Vedeli ste, že všetky sú prepojené?

4. Čo je, Andy?

Andy je stredoškolák na kanadskej škole a spolu so svojím kamarátom Dannym robia rôzne vtípky a kanadské žartíky na svojich učiteľov, rodičov, sestru či vlastne celé mesto. Asi to je aj dôvodom toho, prečo ich nikto v meste nemá rád a prečo ich vtipy zostávajú nepochopené. (Pamätáte si ešte na úvodnú pesničku?)

5. Lilo a Stitch

Lilo a Stitch patrí medzi tie rozprávky, ktoré si pozriete aj v dospelosti a vždy sa vám budú páčiť. Lilo je malé dievča z Havaja, o ktoré sa stará jej staršia sestra. Jedného dňa si adoptuje veľmi zvláštneho “psa” – Stitch. Ten je však mimozemšťan a je výsledkom genetického experimentu. No ale obaja si spolu užívajú kopec zábavy!

6. Traja kamaráti a Jerry

Jerry nemá veľa kamarátov, lepšie povedané žiadnych. A tak sa snaží zapadnúť do partie 3 kamarátov – Franka, Thomasa a Erika. Tí sa snažia dostať dievčatá, aby sa pred nimi vyšvihli a tie sa do nich zaľúbili. Jerry im “pomáha” tým, že vždy vymyslí nejaký brilantný nápad – ten však vždy skončí fiaskom.

7. Lazy Town

Dobre, s odstupom času mi nepríde táto “rozprávka” úplne košér, ale ako deti sme ju milovali! Stephanie s ružovými vlasmi či Sportacus bojujúci proti zlému Robbiemu. Škoda len tých otrasných piesní, ktoré som vždy prepínala a z ktorých mám nočné mory hádam doteraz.

8. Gumkáči

Gumkáči to, čo robia, sa ti zapáči… Kto z nás nechcel ochutnať zázračný gumidžús, po ktorom by sme dokázali skákať do závratných výšin? Dej rozprávky sa odohráva v stredovekom Anglicku, čiže asi nie úplne typické prostredie, ale o to viac nápadité a zapamätateľné!

9. Káčerovo

Neviem, kto by svoje deti chcel pomenovať Hui, Dui a Lui, každopádne, tieto sa tak volajú. No a tieto rozkošné kačacie deti trávia čas u svoje strýka Držgroša v honosnom sídle. A napriek tomu, že má peňazí na rozdávanie a vie sa v nich dokonca kúpať, veľmi nerád sa ich vzdáva.

10. Teletubbies

Priznajte sa, púšťali ste si niekto túto rozprávku aj v pokročilom veku (teda viac ako 6 rokov)? A zvládli ste to? Spomedzi všetkých spomínaných rozprávok je táto asi najviac divná. Tinky Winky, Dipsy, Laa Laa, Po a ten DIVNÝ vysávač Noo Noo. Nemôžem tu napísať dej, pretože vlastne neexistuje. To nič nemení na tom, že Teletubbies vždy zostanú v našich srdciach.

BONUS – Happy Three Friends

Ak ste pozerali tieto “rozprávky”, tak dnes máte traumu a skvelý zmysel pre humor. Gratulujem!

Tak čo, našli ste si tú svoju? Ktoré rozprávky z nášho detstva ste pozerali najradšej?

Zdroj: vlastné, čsfd.cz
Zdroj titulného obrázka: hipwallpaper.com; wallpapersafari.com (s úpravou autora)

-REKLAMA-
Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img