Najobľúbenejšie vianočné rozprávky: Nájdeš tam aj tú svoju?

-

Novinky

Nadčasové vianočné rozprávky

Čo dotvára atmosféru Vianoc? Rodina, stromček, koláčiky, sneh a v neposlednom rade i vianočné rozprávky. Každý rok sa na ne tešíme – predsa len nejde o bežné filmy, ktoré si pustíme počas roka. A i keď sa každým rokom ich zoznam predlžuje, stále zostávajú v popredí tie, ktoré sme videli už stokrát. Aké to teda sú?

Rozprávky nás vracajú naspäť do bezstarostných čias nášho detstva. Nejde však len o tie animované, veľa z nás je milovníkmi i hraných rozprávok. Veď predsa obe varianty majú niečo spoločné – všetko sa skončí šťastne a my sa roztápame pred telkou s vanilkovým rohlíčkom v ústach. Poďme si teda ukázať naše obľúbené vianočné klasiky.

Arthur zachráni Vianoce

Ako dokáže Santa doručiť darčeky všetkým deťom na celom svete? Iste ste si aj vy ako dieťa kládli túto otázku. Tento animák vám dá odpoveď! Hlavná postava, Arthur, je čierna ovca rodiny – je nešikovný, hanbí sa a všetko pokazí. No tento rok na ňom závisia celé Vianoce. A či to zvládne sa dozviete jedine, ak si ju pozriete.

Polárny expres

Na zozname „vianočné rozprávky“ jednoznačne nemôže chýbať táto klasika. Malý Chris už takmer neverí na Santu a na Štedrý večer mu pred domom zastaví Polárny expres, do ktorého nastúpi. Dobrodružná cesta na Severný pól ho naučí nielen o duchu Vianoc, ale napríklad i o priateľstve. A čo je zaujímavé – takmer všetky postavy sú v originálnej anglickej verzii nahovorené Tomom Hanksom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Aktuálně: Nový představitel Moon Knighta odhalen!

Perinbaba

Perinbaba si získala svojich priaznivcov spomedzi všetky vekové kategórie. Hudbu, ktorú si automaticky priradíte k tejto hranej rozprávke poznajú všetci (aj tí, čo Perinbabu nepozerajú). Príbeh o láske, prekonávaní prekážok, priateľstve a vlastne všetkých tých „dospeláckych“ hodnotách. I keď môže miestami pôsobiť až hororovo, ako správna rozprávka sa končí happyendom.

Mrázik

Nastenka, Marfa, Ježibaba, Mrázik – postavy, ktoré sa na poriadnu vianočnú rozprávku patria! I keď herecké výkony, scény, či logickosť sa v tejto rozprávke mierne strácajú, ide už o kultovú záležitosť, ktorú si pozriete na Vianoce jednoducho preto, lebo sú Vianoce. Ruský Mrázik vytvorí v každej obývačke zasneženú vianočnú atmosféru, aj keď sa môžeš šmýkať iba na blate.

Grinch

Patríte k ľuďom, ktorí Vianoce milujú alebo nenávidia? Pretože Grinch bol jednoznačne v druhej skupine. Zelený chlpatý muž?, ktorý žije sám v jaskyni za mestom iba so svojím psom. V meste, kde chodí len veľmi sporadicky žijú samí pozitívni a dobre naladení ľudia a Grinch sa rozhodne, že im ukradne všetky darčeky, aby im Vianoce skazil. A i keď sa môže zdať tento príbeh veľmi zlomyseľný, predsa len skončí šťastne. Navyše, ako dospeláci zistíte, že Grinch nakoniec ani nebol až tak zlou postavou. Iba sa s ním zle zaobchádzalo.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  TOP 5 najlepších Marvel Cinematic Universe filmov podľa našej redakcie!

Vianočná koleda

Bohatý Ebenezer je lakomý starý muž, ktorý nenávidí Vianoce, ľudí a vlastne všetko a všetkých. Napriek svojmu bohatstvu odmieta dávať peniaze na charitu a rovnako odmieta aj vianočné pozvanie od svojho syna k vianočnému stolu. To sa však zmení, keď ho navštívia duch minulých, prítomných a budúcich Vianoc, ktorí mu ukážu, aký život Ebener vlastne žije. A že sa nie je čím chváliť.

Bonus: Klaus

Krásna rozprávka (nielen pre deti), ktorá právom získala i Oscarové ocenenie. O poštárovi, ktorý je vyslaný na „koniec sveta“, kde má za úlohu počas roka doručiť tritisíc listov. A i keď sa mu to nedarí, všetko sa zmení, keď stretne Klausa. O priateľstve, odpustení, láske a krásnom vianočnom duchu.

Tak čo, máš rád tieto vianočné rozprávky? Alebo máš svojho iného favorita?

Zdroj: csfd.sk
Zdroj ilustračného obrázku: mentalfloss.com; themusichall.org

Ďalšie novinky

Populárne