Manifestácia: Kľúč k šťastnému životu?

-

Novinky

Novodobý trend?

Manifestácia či zákon príťažlivosti sú pojmy, s ktorými sa čoraz viac stretávame na sociálnych sieťach. Predstavujú akýsi zákon toho, že to, na čo najviac myslíme, si do života i priťahujeme. V zjednodušenej verzii to znie fajn a človek má hneď pocit, že môže vyhrať na druhý deň jackpot a odísť bývať na Kanárske ostrovy. Ako je to však v skutočnosti? A je manifestácia naozaj taký jednoduchý prostriedok dosiahnutia našich cieľov?

Zákon príťažlivosti/Manifestácia

Zákon príťažlivosti prvýkrát spomenul a opísal William Walker Atkinson v roku 1906. Hovorí o tom, že si do života priťahujeme veci na základe našich najčastejších myšlienok, ale i emócií. To znamená – pozitívne ako je napríklad dobrá známka v škole, ale i tie negatívne ako je napríklad neočakávaná písomka, keď nie si naučený. Tu však nejde iba o hmotné veci. Ide napríklad aj o ľudí, ktorí nám do života prichádzajú a ktorí z neho naopak odchádzajú. Podľa kvantovej fyziky má všetko vo vesmíre vibrujúcu energiu a je neustále v pohybe. Takisto je to aj s nami. Každá naša myšlienka má svoju frekvenciu a je súčasťou vesmíru. Preto podľa týchto tvrdení ak energiu vysielame, opláca sa nám rovnako ďalšou energiou na tej istej frekvencii. V skratke – kde energiu dávaš, tam sa ti vracia.

Myšlienky

Možno si teraz hovoríš „Už 20 rokov si želám vyhrať milióny, ale stále nič!“ Áno, bohužiaľ manifestácia nie je čarovný prútik a nedokáže ti splniť tvoje želanie bez toho, že by si sa k nim určitou energiou pričinil. Denne máme 50 – 70 tisíc myšlienok, z ktorých je v priemere až 80 % negatívnych. Takže stále sa čuduješ, prečo sa ti nie vždy darí tak, ako by si chcel? Manifestácia pozostáva zo základného kroku zmeny myšlienok, tzn. aby väčšina tvojich myšlienok bola pozitívna a nepovažoval si väčšinu tvojich bitiek za vopred prehraných. Ak však aj príde negatívna myšlienka, treba ju nahradiť pozitívnou. Samozrejme, vždy sa ľahšie rozpráva a číta ako koná. Ale keďže i mozog je sval, je možné ho trénovať a postupne si vybudovať návyk rutinného pozitívneho premýšľania. Tento zákon však nikdy nebude fungovať bez vynaloženého úsilia. Iba samotné myšlienky nestačia. Ako si teda môžeme pomôcť?

Meditácia
Zdroj: Pexels/KoolShooters

1. Meditácia

Pri meditácii nemusíte vyzerať ako Buddha ani ako jogín. Je to len jednoduchý spôsob, ako uvoľniť napätie v hlave a na chvíľu sa zbaviť všetkých nepríjemných myšlienok. Pre začiatočníkov je najlepšie si pri meditácii počítať a dýchať do brucha. Jednoduchý spôsob, ako na chvíľu uvoľníte hlavu i telo.

2. Vizualizácia

Pri zákone príťažlivosti najlepšie funguje energia (teda myšlienka) v spojení obrazu. Ak teda napríklad chcete nový byt, predstavujte si v detailoch, ako by mal vyzerať – aké by mali byť podlahy, okná, kde by sa mal nachádzať, za akú cenu… Pri všetkom však platí trpezlivosť. 🙂

3. Ciele

Keď nevieš, kam máš ísť, ako sa tam chceš dostať? Presne toto platí i o tvojich životných či budúcich cieľoch. Mal by si mať aspoň nejakú (samozrejme, najlepšie konkrétnu) predstavu, kde by si chcel byť a čo by si chcel mať. Viem, že to nie je najľahšia úloha, ale skús sa zamerať na to, čo ťa v živote baví a teší a od toho odvíjaj svoje ciele. Zameraj sa na jednu oblasť. Najlepšie je tieto ciele si aj zapísať a postupne pridávať (alebo po ich splnení uberať).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Skládky a ich mrhanie energiou! Ako by sa dal riešiť tento problém?

4. Plánuj

Sú ľudia, ktorí milujú mať celý svoj deň do detailu naplánovaný, a potom sú tu ľudia, ktorí sú presným opakom. Ty môžeš byť pokojne niekde v strede. Každopádne sa však musíš naučiť plánovať. Ako inak sa chceš dopracovať k svojmu cieľu? Na začiatok si môžeš začať plánovať deň a to, čo v ňom chceš postíhať. Motivuje ťa to a zároveň budeš mať na konci dňa zo seba dobrý pocit po splnení zadaných úloh.

5. Buď vďačný

Neustále sa zameriavať na to, čo v živote nemáš ti prinesie len samé negatívne myšlienky a to nás privádza opäť do bludného kruhu. Preto sa radšej zameraj na to, čo máš. Máš strechu nad hlavou? Máš oblečenie? Máš čo jesť? Už len za tieto veci môžeš byť vďačný, pretože vôbec nie sú samozrejmosťou. Skús si takisto viesť tzv. „denník vďačnosti“, kde si budeš zapisovať to, čo ti v daný deň dodalo pocit vďačnosti. Takto si dokážeš vybudovať pocit skutočnej vďaky a radosti z toho, čo v živote dostávaš.

Manifestácia pre šťastný život?

Celý princíp manifestácie či zákonu príťažlivosti (alebo akokoľvek inak si ho nazvete) funguje tak dobre, ako v neho veríte a ako sa mu venujete. Nie je to čarodejníctvo (i keď to tak niektoré videá na tiktoku prezentujú), je to spôsob a pomôcka, ako ľahšie a rýchlejšie dosiahnuť veci, ktoré vám v živote robia radosť a po ktorých túžite. Ako s týmito informáciami naložíte, je na vás.

Čo ty a manifestácia? Počul si o nej? Praktizuješ ju? Daj nám vedieť v komentároch! 

Zdroje: autor článku, eduworld.sk
Zdroj titulného obrázka: Pexels/Connor Gardenhire

Ďalšie novinky

Populárne