pondelok, 14 júna, 2021

Novinka od Pixaru: Animovaný film Soul/Duša nenechá jediné oko suché!

-

-REKLAMA-
rikrek.com

Vianočný darček: Animovaný film Soul/Duša od Pixaru!

Americké filmové štúdio Pixar prichádza s novým animovaným filmom s názvom Soul /Duša (2020). Jeho tvorba sa započala už v roku 2016, no nadelený nám bol ako vianočný darček v tomto roku. Zaradí sa tak medzi ostatné úspešné “animáky”, akými sú Hľadá sa Nemo, Coco či V hlave? Animovaný film Soul/Duša potenciál rozhodne má, veď posúď sám!

Soul, teda duša

-REKLAMA-

Ako už z názvu vyplýva, príbeh tohto animovaného filmu jednoznačne nebude plytký. Hlavnou postavou je Joe Gardner, učiteľ hudby na strednej škole a vášnivý milovník jazzu. Joe celý život sníva o veľkolepej jazzovej kariére. A táto príležitosť sa mu naskytne! Dostane možnosť odohrať večerné vystúpenie spolu s jazzovou kapelou. No čo čert nechcel, Joe od samej radosti skončí v kanáli. Nezúfajte však, tu sa Joeho príbeh iba začína.

Joe by mal po páde zomrieť, ale vďaka svojej húževnatosti sa ocitá tam, kde sa rodia nové duše – tzv. “The Great Before“. Tu sa nenarodeným deťom formuje osobnosť a zároveň tu získavajú svoju iskru – teda niečo, bez čoho sa na Zem nedostanú. Joe sa stáva mentorom duše s číslom 22, ktorá svoju iskru nevie nájsť už pekne dlhý čas. Čo myslíte, bude Joe úspešný? A bude naozaj mentorom čísla 22 alebo to bude presne naopak?

Animovaný film Soul/Duša
Zdroj: wdwnt.com

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Kniha alebo film? – Harry Potter a Tajomná komnata

Rozprávka nielen pre deti

Mnohí kritici a diváci sa zhodujú, že Soul je viac-menej určená pre dospelé publikum. Už od premiéry, ktorá bola 11. októbra na londýnskom filmovom festivale sa film tešil veľkému záujmu kritikov. Do obehu bol uvedený 25. decembra na Disney+ a už od tejto chvíle si stihol vyslúžiť hodnotenie 86% na stránke čsfd. Režisér filmu rozmýšľal o tvorbe takéhoto žánru filmu už od získania Oscara za Inside Out. Ak sa vám páčila myšlienka, spracovanie a koncept tohto filmu, Soul vás jednoznačne poteší. Celý príbeh spočíva v otázke “Na čom vám na konci dňa najviac záleží?” Každý z nás v živote hľadá iskru. Tak ako ju hľadajú nenarodené duše. No pri tom našom zhone veľakrát zabúdame na to, čo nás robí nami.

Pripravte si kapesníky a medzi sviatkami si pridajte na svoj watchlist túto perlu. Možno aj vám zmení pohľad na váš život, presne tak ako ho 22 zmenila Joemu. A ako pridanou hodnotou je výborná hudba plná originality a  emócií.

Videli ste už animovaný film Soul/Duša ? Aké boli vaše pocity? Podeľte sa s nami v komentároch! 

Zaujímavosť k pivu: Joe je prvým afroamerickým hrdinom v hlavnej úlohe od spoločnosti Pixar. 

Zdroj: čsfd.cz
Zdroj titulného obrázka: cineserie.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img