pondelok, 14 júna, 2021

Američania získali bronz a Nemci odchádzajú naprázdno!

-

-REKLAMA-
rikrek.com

Američania získali bronz, keď rozobrali Nemcov!

Američania získali bronz a ovládli malé finále. Dnes sa odohral predposledný zápas svetového šampionátu v ľadovom hokeji 2021. Zápas o tretie miesto je vždy spojený s horkou prehrou oboch tímov tesne pred bránami finále. A zároveň poslednou šancou získať cenný kov a neodísť zo šampionátu naprázdno. Spojené štáty americké už s Nemeckom jeden zápas na turnaji odohrali. Američania vtedy zdolali Nemcov 2:0 v základnej skupine, no bol to veľmi vyrovnaný zápas.

irp posts=”39058″ name=”Prehrali sme so Švédmi po veľmi vyrovnanom zápase! Ako prebiehal?”]

-REKLAMA-

Na tomto turnaji je však možné úplne všetko. Takže aj napriek tomu, že Spojené štáty vchádzali do zápasu ako favorit, tak bolo jasné, že nemeckí hráči im nič nedarujú len tak. Boli to dokonca práve Nemci, ktorí dostali hneď po 58 sekundách zápasu výhodu až 4 minútovej presilovej hry. Jason Robertson zahral na protihráča vysokou hokejkou a spôsobil mu tržné zranenie, čo viedlo k dvom dodatočným trestným minútam.

Američania získali bronz
Zdroj: iihf.com

Nemci túto obrovskú výhodu vstúpiť do zápasu nevyužili. Práve naopak boli to práve Američania, ktorí išli gólom z hokejky Christiana Wolanina do vedenia. Aj napriek ofenzívnej snahe Nemecka sa skóre do konca tretiny nezmenilo. Do druhej tretiny teda vstupovalo USA s jedno-gólovým náskokom. Celkovo bola prvá herná časť vyrovnaná a o nejakej veľkej prevahe jedného mužstva nad druhým sa hovoriť nedalo.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slovenskí hokejisti tesne zdolali Veľkú Britániu! Ako prebiehal zápas?

Gólový vlak zo Spojených štátov amerických Nemci nezastavili

V druhej tretine sme sledovali podobnú hru ako v tej prvej. Obe strany ohrozovali bránu súpera, ale práve USA sa približne po siedmych minútach druhej tretiny dostalo už do dvoj-gólového vedenia. Conor Garland zvýšil skóre na 2:0. Americký gólový vlak sa však Nemeckej obrane zastaviť nepodarilo. Po necelých dvoch minútach skóroval Jack Drury a poslal USA do vedenia 3:0.

V druhej tretine boli Američania nezastaviteľní
Zdroj: iihf.com

Nemci dostali tesne po dvoch rýchlych góloch šancu zareagovať na zápas. Po vylúčení Jacka Druryho za podrazenie mali nemeckí hokejisti k dispozícií dve minúty početnej výhody. Tú nevyužili a navyše vzápätí sa museli brániť aj v presilovke USA. Matthias Plachta si za držanie protihráča musel ísť sadnúť na trestnú lavicu. Spojené štáty svoju šancu zúžitkovali stopercentne a Jason Robertson zvýšil skóre už na 4:0 v prospech USA.

Američania získali bronz
Zdroj: iihf.com

Frustrácia z výsledku sa na nemeckej strane prejavila ďalším faulom. Američania využili ďalšiu početnú výhodu a po góle Trevora Moora bolo skóre už 5:0. Alexander Chmelevski, hráč USA zápas nedohral a po nebezpečnom zákroku na hlavu bol poslaný pod sprchu. Práve tento zákrok bol zárodkom dlhej nemeckej presilovky, ktorá sa po ďalšom faule USA hrala až o dvoch hráčov. Aj napriek ofenzívnemu tlaku a niekoľkým šanciam Nemci stále gól nestrelili.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Porazili sme Dánov! Štvrťfinále je zase o niečo bližšie

Malé finále bolo už v podstate rozhodnuté

Za stavu 5:0 pre USA sme vstupovali do poslednej tretiny zápasu. Američania mali svoju 9. bronzovú medailu v histórií na dosah. Musel by sa stať zázrak, aby sa tak nestalo. Tento zázrak načrtol Dominik Bittner, ktorý skorigoval skóre na 5:1. No po 25 sekundách hry Američania odpovedali a išli opäť do vedenia o 5 gólov. Ryan Donato zvyšoval na konečných 6:1.

Američania v útočnom pásme
Zdroj: iihf.com

Posledných pár minút 63. zápasu turnaja sa nieslo v znamení viacerých roztržiek, výmien názorov a vylučovania. To však vývoj zápasu už zmeniť nemohlo. Posledná tretina určite nebola reklamou na hokej. Hra bola často prerušovaná a USA zápas len dohrávalo. Američania získali bronz a Nemci odchádzajú z turnaja bez cenného kovu.

Zdroj: iihf.com
Zdroj titulného obrázka: iihf.com  

Už dnes večer o 19:15 sa odohrá posledný zápas turnaja. Vo finále sa stretnú Suomi a Javorové listy. Kto bude šampiónom? Dva veľmi kvalitné celky, no víťaz môže byť iba jeden. 

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img