Gareth Bale strelil hat-trick a na Old Trafforde sa nezačal zápas!

-

Gareth Bale strelil prvý hat-trick v Premier League od decembra 2012

V 34. kole Premier League sa Tottenham stretol s už naisto zostupujúcim Sheffieldom. Pre Kohútov to pod vedením nového trénera Ryana Masona bola povinná jazda pre tri body. Londýnsky celok bol od začiatku lepším tímom. V 36. minúte sa prvýkrát presadil Gareth Bale, keď výborne reagoval na prihrávku od Sergia Auriera a šikovne prehodil brankára. Ďalšie dva góly pridal Bale po výmene strán v 61. a 69. minúte. Posledný gól Tottenhamu strelil Heung-Min Son, skompletizoval tak výsledné skóre. Kohúti sa 4 kolá pred koncom súťaže nachádzajú s 56 bodmi na 5. mieste. Stále sú v boji o miestenku do Ligy Majstrov.

Gareth Bale
Zdroj: premierlague.com

Dúbravkov Newcastle podľahol Arsenalu 0:2

Po remíze s Liverpoolom v predchádzajúcom kole privítali Straky na domácom ihrisku ďalšieho súpera z veľkej šestky. V bráne Newcastlu stál náš reprezentant Martin Dúbravka. Ten už v piatej minúte inkasoval gól od egyptského záložníka Mohameda Elnenyho. Druhý gól pridali Gunners v 66. minúte, keď skóroval Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal Newcastle takmer k ničomu nepustil a zaslúžene si domov odniesol všetky tri body. Gunners sa 4 kolá pred koncom sezóny nachádzajú na 9. mieste a od miestenky do Európskej Ligy ich delí 6 bodov. Newcastle túto sezónu nepodáva presvedčivé výkony, o čom svedčí aj fakt, že sa nachádza na 17. mieste. Od zostupovej priepasti ho delí 9 bodov a o jeho definitívnom zotrvaní v súťaži sa bude rozhodovať v ďalšom kole.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Športový máj 2021: Čo nás čaká počas piateho mesiaca tohto roka?

Zápas medzi Manchestrom United a Liverpoolom bol preložený

Šláger tohto kola sa mal začať o 17:30 v nedeľu na legendárnom Old Trafford. Pár hodín pred výkopom vošla skupina fanúšikov Červených diablov na trávnik. Svojím konaním protestovali proti majiteľom klubu. Ide vôbec o prvý prípad, kedy bol zápas odložený kvôli fanúšikom. Podľa BBC ich mohlo byť približne 200. Mnohí fanúšikovia boli pod vplyvom alkoholu a na štadióne odpaľovali dymovnice. Tento zápas mohol rozhodnúť o víťazovi tejto sezóny. Ak by United zápas nezvládol a s Liverpoolom by prehral, z titulu by sa radoval ich mestský rival Manchester City. Na oslavy z piateho titulu Premier League si budú musieť fanúšikovia Citizens počkať.