štvrtok, 6 mája, 2021

Slováci ukončili prípravu v Piešťanoch: Posledné zápasy odohrajú v Prahe!

-

Slováci ukončili prípravu v Piešťanoch

Do majstrovstiev sveta v hokeji zostáva niečo viac ako dva týždne. Slovenskí hokejisti odohrali všetky naplánované prípravné zápasy v piešťanskej bubline. V šiestich zápasoch si pripísali päť výhier a jednu prehru po predĺžení. Súperi rovnakého alebo slabšieho rangu našich hokejistov preverili, ale najťažšie súboje prichádzajú pred šampionátom na konci tohto týždňa. Slováci ukončili prípravu v Piešťanoch a na posledné dva zápasy sa presunú do metropoly Česka.

Čo potešilo a čo treba zlepšiť?

Hráči nemali pred prípravou príliš veľa času na nacvičovanie herných činnosti, čo sa podpísalo na efektivite v presilových hrách. Na modrej početné výhody dirigovali mladíci Šimon Nemec a Samuel Kňažko. Najmä prvý menovaný dostával príležitosť v presilovkách aj v Nitre. Počas prvých zápasov proti Lotyšsku a Nemecku sa však hráči báli zobrať zodpovednosť na vlastné hokejky a bezcieľne prihrávky končili často neúspechom.

-REKLAMA-

Slovensko - Nemecko
Zdroj: hockeyslovakia.sk

Neúspech v presilových hrách sme nakoniec zlomili až v dvojzápase proti Rakúsku. Z piatich gólov strelili zverenci Craiga Ramseyho až tri z presilovej, aj keď treba podotknúť, že Rakúšania strávili v početnej nevýhode väčšiu časť zápasu.

Výbornou hrou sa prezentovali najmä mladíci, ktorým dal tréner Ramsey šancu. Okrem Nemca, ktorý prednedávnom oslávil 17. narodeniny, sa v ofenzívnej činnosti kvalitným výkonom prezentoval jeho rovesník Slafkovský či nováčikovia z nitry Kollár a hokejista s ruskými koreňmi Fominykh. Technickými kúskami sa dôvere trénera odmenil Patrik Hrehorčák.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Hokejové MS juniorov 2021 sa odohrajú v Edmontone a nikto nevypadne!

Skúsenosti dopĺňa mladícka dravosť

Množstvo mladých hráčov postupne dopĺňajú aj hráči, ktorí s reprezentáciou majú skúsenosti. Kapitán mužstva Marek Ďaloga prekonal v zápase s Rakúskom métu 100 zápasov za národné mužstvo. Jeho účasť na šampionáte je takmer istá. V bránke sa budeme spoliehať na dvojicu Hudáček a Konrád. Káder postupne dopĺňajú aj hráči z popredných európskych líg. Útočné esá zo Švédska Hrivík s Cehlárikom či Miloš Roman z majstrovského Třinca.

Slovensko - Rakúsko
Zdroj: hockeyslovakia.sk

Generálny manažér Miro Šatan stále čaká, ako sa vyvinie situácia v zámorí. Studenič bol po niekoľkých zápasoch opäť preradení na “farmu” New Jersey, Pánik do play-off už určite nepostúpi a Andrej Sekera je na hrane postupovej štvorky.

Vo štvrtok a v piatok nás čaká posledný a najťažší dvojzápas proti Česku. Záverečná nominácia na svetový šampionát by mala byť známa po záverečnom pražskom kempe. Okrem nominovaných nechá Ramsay niekoľko voľných miest pre hráčov zo zámorských líg, ktorým končí sezóna neskôr.

Slováci ukončili prípravu v Piešťanoch

Sledovali ste slovenských hokejistov v príprave? Koho výkony sa vám pozdávali najviac? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť, čo nás vo svete športu čaká v máji.

Zdroj: hockeyslovakia.sk 
Zdroj titulného obrázka: hockeyslovakia.sk

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img