Porazili sme Dánov! Štvrťfinále je zase o niečo bližšie

-

Porazili sme Dánov!

Porazili sme Dánov a sme opäť o niečo bližšie ku štvrťfinále. S Dánmi sme sa naposledy stretli práve na domácom šampionáte v roku 2019. Vtedy sme vyhrali 2:1 po samostatných nájazdoch. Dnes sme zápas začali veľmi aktívne. Už po piatich minútach hry sme boli blízko ku gólu, keď Samuel Kňažko nastrelil tyčku. Aj napriek viacerým šanciam a streleckým pokusom sa nám nepodarilo skórovať. Navyše sme sa približne v polovici prvej tretiny museli brániť prvej presilovej hre súpera. Na trestnú lavicu si za krosček odišiel na dve minúty sadnúť Martin Gernát.

Zdroj: iihf.com

Oslabenie sme aj napriek tlaku Dánov zvládli bez inkasovaného gólu. Tri minúty pred koncom tretiny sme si naopak skúsili presilovú hru my. Bohužiaľ sa nám výhodu početnej prevahy nepodarilo využiť. Do konca prvej hracej časti sa skóre nemenilo a do šatní sme odchádzali za bezgólového stavu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slovenskí hokejisti tesne zdolali Veľkú Britániu! Ako prebiehal zápas?

Ani po 40 minútach nepadol gól

Druhá tretina sa niesla v znamení tej prvej. Sledovali sme dynamický hokej zo strany na stranu. Zápasu však chýbali góly. Tie sme nevideli ani po celých 40 minútach. Aj napriek naším príležitostiam, ktoré sme si vypracovali, sme nedokázali streliť otvárací gól. V náš prospech hovorili aj štatistiky. Pomer striel bol 23 ku 10 pre našich hokejistov. Hokej sa však hrá už odjakživa na góly a tie sa nám dať nepodarilo. Tak sme sa do tretej tretiny presunuli za stavu 0:0 a zostávalo nám len veriť, že sa našim hokejistom podarí čím skôr skórovať a priniesť zápas do víťazného konca.

Prvý gól priniesla až tretia tretina

Gólové sucho v zápase ukončil približne 12 minút pred koncom riadnej hracej doby Peter Cehlárik. Celkovo to bol pre neho už ôsmy kanadský bod, ktorý si na šampionáte pripísal. V tabuľke najproduktívnejších hráčov turnaja sa po góle dostal na priebežné prvé miesto. Keď sa Dáni po inkasovanom góle dostávali do tempa, tak nám pomohlo svetlo na štadióne. To prestalo na pár minút svietiť a hra bola prerušená.

Pár minút po reštarte hry sme išli do vedenia už o dva góly. Po góle z hokejky Adama Jánošíka sme vyhrávali 2:0. Asi päť minút pred koncom tretej tretiny sme po faule na brankára od Miloša Romana čelili početnej prevahe Dánov. Tej sme sa úspešne ubránili, porazili sme Dánov a do tabuľky si pripisujeme veľmi dôležité 3 body.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Majstrovstvá sveta odštartovali naši hokejisti víťazstvom!

Zajtra nás čaká veľmi ťažký zápas proti Švédom! Budete fandiť našim hokejistom?

Zdroj titulného obrázka: iihf.com