Marta Matus Mészárosová: Mladá a talentovaná ilustrátorka!

-

Novinky

Talentovaná ilustrátorka Marta Matus Mészárosová

Mladá talentovaná umelkyňa, ktorá od malička milovala umenie. Nadaná žena, ktorá má talent naozaj na všetko. V hrdle má zlato. Jej hlas je výrazný a nezabudnuteľný. Dokonca vie hrať na rôzne hudobné nástroje. Ilustrátorka Marta Matus má za sebou absolvované gymnázium zamerané na matematiku a neskôr úspešne dokončila VŠVU na katedre grafiky v ateliéri ilustrácie a dnes robí to, čo miluje.

Štúdium mladej umelkyne

Chodila na známe gymnázium, ktoré je zamerané na matematiku a preto sa predpokladalo, že by po strednej škole pokračovala v matematickom smere. Avšak ona sa rozhodla, že chce ísť na Vysokú školu výtvarných umení, pretože ju kreslenie bavilo vždy viac ako matematika. Aj keď matematiku miluje, rozhodla sa, že pôjde za svojím srdcom. Počas štúdia na VŠVU absolvovala výmenný semester na Burg Giebichenstein Kunsthochschule v nemeckom Halle. Marta je každým dňom známejšia vďaka svojmu veľkému  talentu a neobyčajnej kreativite.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  VŠMU prináša jedinečný nový kurz - filmár sa môže stať už aj z vás!

Ilustrácie

Vo svojich ilustráciách veľmi rada využíva humor, ktorý možno na prvý pohľad nie je úplne nápadný. O jej kreativite a talente hovoria aj rôzne ilustrácie, ktoré tvoria jej Instagram. Pravidelne kreslí pre detské časopisy Slniečko a Bublina. Venuje sa detskej ilustrácii, kolážam a maľbe. Taktiež sa venuje digitálnej ilustrácii a komiksom. Medzi jej najznámejšie ilustrované knihy patrí Grip. Had, ktorý chcel mať nohy (E.J. Publishing), Marcipán má veľký plán (Albatros), Etiketa, Pravidlá slušného správania (Slovart), TO SME MY (E.J. Publishing), Hurá, ide sa na výlet! (Albatros) a Čakanie na sneh (Peter Gärtner).

Marta je veľmi skromné úprimné a milé dievča, ktorá niekedy radšej veci nakreslí ako vysloví. Je veľmi priateľská a vplýva na vás ako génius. 🙂 Držím jej palce a verím, že nakreslí ešte veľké množstvo rôznych ilustrácií.

Zaujímavosť: Počas štúdia na VŠVU jej tvorba v knihe (Psoézia) bola ocenená v Najkrajšie knihy Slovenska.

Ak máte radi umenie, vyskúšajte si napríklad maľovanie na keramiku v pohodlí domova.

Zdroje: martamatus.art, instagram.com, rtvs.sk

Ďalšie novinky

Populárne