Black Canary dostáva vlastný film od DC! Kto si ju zahrá?

-

Novinky

Black Canary dostáva vlastný film!

Warner Bros ohlasuje ďalší DC projekt. Po Batgirl, Zatanne a dvoch čiernych Supermanoch, aj Black Canary dostane vlastný film. Canary je vo svete DC komiksov pomerne veľkou postavou. Dokonca sa už mnohokrát ukázala aj v hraných úlohách, najpamätnejšie v seriáli Arrow a filme Birds of Prey.

V poslednom spomínanom projekte si postava prešla menšou kontroverziou. V Birds of Prey ju totiž stvárnila afroamerická herečka Jurnee Smollett. Fanúšikov však až tak nenahnevalo takéto obsadenie, skôr vizuálna reprezentácia danej postavy. Smollett totiž Canary nepripomínala takmer ničím a film jej ani neponúkol priestor, aby sa naplno prejavila.

black canary
Zdroj: nme.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Kiná zaplavila novinka Malý Winnetou! Čo od filmu čakať?

Smollett však dostáva druhú šancu ako zaujať divákov. Práve ona stvárni Canary v novom pripravovanom filme. Projekt tak môžeme oficiálne zaradiť do série s Birds of Prey. Na starosť si tento film zoberie Misha Green, ktorá priniesla na HBO seriál Lovecraft Country. Na rovnakú platformu každopádne príde aj nový Black Canary film. Pôjde teda o podobný projekt ako Batgirl, ktorý taktiež nepôjde do kín, ale debutuje ako originálny film pre HBO Max.

DC začína mať čoraz viac zaplnený kalendár. Z jednej časti je fajn, že dostávame plno nových projektov so samými novými postavami. Škoda je len tá, že všetky budú pôsobiť inak a nejaký jasný prepojený vesmír sa tu nečrtá. DC teda môže na dobehnutie úspechu Marvelu zabudnúť, avšak môžeme aspoň dúfať v (snáď) kvalitné superhrdinské projekty.

Zdroj: collider.com
Zdroj titulného obrázka: pinterest.com; awsforwp.com

Ďalšie novinky

Populárne