Recenzia: Absint – Študentka a mladý riaditeľ školy?

-

Novinky

Recenzia: Absint

V predchádzajúcej recenzii som rozprávala o knihe Dokonalá ilúzia od Winter Renshawovej. Jej písanie ma natoľko zaujalo, že som ihneď siahla po jej ďalšej knižke. Recenzia Absint vám snáď pomôže s rozhodovaním, či sa vám oplatí prečítať si ju.

winter renshaw
Zdroj: winterrenshaw.com

Absint

Anotácia Absint: Na displeji sa zobrazovalo meno „Absint“. Ja som ju však poznal ako podmanivý hlas v telefóne, s ktorým som neskoro do noci viedol debaty o Proustovi a Hemingwayovi, kde-tu pretkané necudnými… rozhovormi. Nikdy sme sa nestretli. Až raz vpochodovala ku mne do kancelárie s jablkovou lízankou v čerešňovočervených ústach a dobre známym hlasom sa spýtala: „Chceli ste so mnou hovoriť, pán riaditeľ?“
Ten hlas som poznal. Spoznal by som ho kdekoľvek.
Zdvihol som zrak. Vo dverách do mojej kancelárie stálo dievča v obtiahnutých legínsach a tielku s hlbokým výstrihom, v plných perách omáľalo lízanku a sledovalo ma povedomými jadeitovými očami.
Bola to ona.

Autorka:  Winter Renshaw
Vydavateľstvo:  Ikar

recenzia absint
Zdroj: martinus.sk

Názor: Recenzia – Absint

Na začiatok by som chcela povedať iba jednu veľmi dôležitú vec. Buď sa vám kniha bude páčiť, alebo ju zavriete. Neexistuje nič medzi tým. Tematika žiačky a učiteľa nie je vhodná pre každého, a to je presne táto knižka. Absint (alebo inak aj Halston) je žiačka strednej školy, ktorá má za sebou príšerný život. Jej rodičia na ňu kašlali, a tak sa jej ujal jej ujo, ktorý jej poskytol strechu nad hlavou, keď to najviac potrebovala. Na anonymnej zoznamke sa spoznala s chlapom, ktorý vystupoval pod prezývkou Kerouac, no v skutočnosti to bol mladý riaditeľ strednej školy, Ford.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Motýliky: Recenzia - Komiks, ktorý vás očarí!

Sama som mala za začiatku zmiešané pocity. V jednej z recenzií som čítala, že táto kniha je séria After zhrnutá v jednej knihe. S knižnou sériou After to nemá absolútne nič spoločné, takže na tento fakt sa ani nespoliehajte. Skôr sa kniha podobala takzvanému textingu, ktorý poznám z aplikácie wattpad. Svojho času to bol veľmi populárny štýl písania, takže som nemala pri čítaní žiaden problém. Práve naopak, vďaka krátkym správam sa kniha oveľa jednoduchšie čítala.

Absint je kniha, ktorá je iná ako ostatné. Líši sa vo veľa veciach, nielen dejom. Ten bol naozaj dobre spracovaný a mňa osobne zaujal ihneď. Takže pokiaľ hľadáte niečo nové a zároveň kvalitné, myslím si, že Absint je presne to, čo hľadáte. Len mu musíte dať šancu.

”All I ever wanted was the smart-mouthed girl who quoted Great Gatsby in a world where everyone else quoted Nickelback.”

recenzia absint
Zdroj: kniznemaniacky.blogspot.com

Hodnotenie: 8,5/10

Zdroj: Martinus

Ďalšie novinky

Populárne