ŠKODA KODIAQ RS: Nový medveď od Škodovky je rýchlejší a dravší!

-

Novinky

Nová ŠKODA KODIAQ RS je tu!

Najväčšie a najpredávanejšie SUV od Škodovky dostalo po úspešných štyroch rokoch na trhu modernizáciu alebo aj tzv. facelift. Táto modernizácia sa prejavuje hlavne v troch dôležitých oblastiach. Hneď v prvom rade sú to Full-LED-matrixové svetlá, ktoré sú jednou z kodiaqových hlavných konkurenčných výhod. Poďme sa spolu pozrieť na novú Škoda Kodiaq RS!

Žiaden elektromotor a veľká zmena pod kapotou

Druhou modernizáciou aj napriek prísnym emisným úpravám je, že Kodiaq nebol nútený prejsť elektrifikáciou, čo v praxi znamená, že v ponúkaných motorizáciách nenájdeme žiaden mild hybrid či plug-in hybrid, a to je veľká vzácnosť!

Po tretie je to návrat športovej verzie RS, no pozor tentokrát Kodiaq upustil od silného naftového 2-litrového BiTDI. Verzia RS po novom presedlala na populárny benzínový 2,0 TSI štvorvalec. Nový benzínový motor 2,0 TSI poháňajúci RS-ového Kodiaqa pochádza z generácie EVO koncernu Volkswagen, a oproti doterajšiemu naftovému 2,0 BiTDI motoru má zvýšený výkon o 4kW (5k) na 180kW (245k) a zároveň je o vyše 60 kilogramov ľahší.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nová Škoda Fabia už pozná slovenské ceny! Čo všetko ponúka?
"Nová
Zdroj: skoda-storyboard.com

Nová maska, čierne doplnky a dravý exteriér

Členovia rodiny RS sú známi športovými čiernymi detailmi, preto Kodiaq nezaostáva. Nová šesťuholníková maska ŠKODA s mohutnými dvojitými rebrami naberá lesklú čiernu farbu. Z bokov k nej priliehajú užšie svetlomety so spomínanou sériovou technológiou Full-LED-Matrix. Čierne vyhotovenie majú aj rámy bočných okien a pozdĺžne lišty strešného nosiča. Nárazníky sú nalakované vo farbe karosérie. Oproti predchádzajúcemu modelu má KODIAQ RS teraz špecifický predný nárazník s dynamickejším dizajnom. Nové sú aj sériové 20-palcové leštené disky z ľahkej zliatiny Sagitarius, lakované čiernou metalízou a opatrené aerodynamickými krytmi (ktoré je možné z disku odobrať a odhaliť tak jeho čistý tvar).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Volkswagen Tiguan dostane príjemný facelift podobne ako Arteon

Športový, no zároveň komfortný vnútrajšok

Interiér taktiež s modernizáciami nezaostáva. Vnútri nás hneď privíta digitálny združený prístroj Virtual Cockpit zo špecifickým dizajnom RS a poskytuje ako dodatočné piate zobrazenie športový dizajn. Pri ňom dominuje rýchlomer a otáčkomer. Zaujmú však aj športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, ktoré majú čierne poťahy z mikrovlákna Suedia s nápadnými červenými kontrastnými stehmi, v operadlách predných sedadiel je okrem toho vyšité logo RS. Červené stehy nájdeme aj na prístrojovom paneli a na lakťových opierkach na dverách. Obloženia dverí sú rovnako ako sedadlá, potiahnuté čiernym mikrovláknom Suedia, tu s čiernym prešívaním s diamantovým vzorom (Diamond Cross).

Čo poviete vy na nového medveďa od Škody, podaril sa?

Zdroj: skoda-storyboard.com
Zdroj titulného obrázka: skoda-storyboard.com

Ďalšie novinky

Populárne