Nová Škoda Fabia už pozná slovenské ceny! Čo všetko ponúka?

-

Novinky

Škoda Fabia štartuje na slovenskom trhu s cenou od 11 760 eur

Ceny pre obľúbený hatchback, ktorý sa oficiálne predstavil začiatkom mája, oznámila v utorok 22. júna spoločnosť Škoda Auto Slovensko.

Novinka prináša ešte väčšie rozmery, všestrannejší interiér, bohatú štandardnú výbavu a technologické novinky, ktoré doposiaľ neboli štandardom v modeloch tejto triedy. Vo výbave Active s motorom 1,0 MPI 48 kW (65 k) a päťstupňovou manuálnou prevodovkou sa cena začína na hodnote 11 760 eur.

Elegantná, dynamická Škoda Fabia
Zdroj: Jozef Vydra

Najpredávanejší model na trhu

Škoda Fabia prichádza už vo svojej štvrtej generácii s dynamickejším vzhľadom a väčšími rozmermi vďaka novej platforme MQB-A0, ktorú model Fabia využíva vôbec prvýkrát. To umožnilo, aby Fabia narástla do dĺžky a šírky. Poskytuje oveľa viac priestoru pre pasažierov, ale aj pre batožinu. Kufor narástol oproti predchádzajúcej generácii o 50 litrov na špičkových 380 litrov. Po sklopení zadných sedadiel je k dispozícii dokonca až 1 190 litrov objemu.

Už v základe oveľa bohatšia výbava

Novinka je výrazne lepšie vybavená oproti svojmu predchodcovi. Už v najnižšom stupni výbavy vodiči nájdu všetky asistenčné systémy, ktoré dopĺňa nadštandardná záruka (5 rokov alebo 100 000 km). Novej generácii modelu Fabia tiež nechýbajú v základe nové Full LED svetlá vpredu i vzadu. Do výbavy pribudol aj vyhrievaný volant, vyhrievané čelné sklo, či ambientné osvetlenie interiéru. Nová Fabia dostala aj modernizovaný infotainment systém s bohatou konektivitou.

Umožňuje tak komunikovať s autom na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie, nonstop online pripojenie, či možnosť vybaviť vozidlo vôbec prvý raz Virtuálnym kokpitom. Fabia preberá rôzne Simply Clever prvky od vyšších modelov. V novej generácii modelu je až 43 šikovných riešení.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Poznáme ceny novej Škoda Octavia! Zaujmú rovnako ako jej dizajn?

Tri stupne výbavy

Škoda Fabia prichádza s troma stupňami výbavy a so širokou paletou mimoriadnych balíčkov a atraktívnych paketov. Vďaka tomu si tak každý vyskladá vozidlo podľa svojich predstáv a želaní. Nová Škoda Fabia štartuje už na cene 11 760 eur vo výbave Active s motorom 1,0 MPI 48 kW (65 k) v kombinácii s päťstupňovou manuálnou prevodovkou.

V základnej výbave je napríklad asistent núdzového brzdenia FRONT ASSIST s ochranou chodcov, LANE ASSIST (asistent udržiavania v jazdných pruhoch), asistent rozpoznania únavy. Takisto LED hlavné svetlomety s LED denným svietením, svetelný senzor, obmedzovač rýchlosti, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním. Nechýba rádio SWING so 6,5“ farebným displejom, dvojica USB-C konektorov, Bluetooth, štvorica reproduktorov a tiež nový dvojramenný volant.

Škoda Fabia môže mať dvojfarebné lakovanie
Zdroj: Jozef Vydra

Doposiaľ najobľúbenejší a najpredávanejší stupeň výbavy Ambition začína s cenou od 12 560 eur. Do výbavy pribudol asistent rozjazdu do kopca, elektrické ovládanie okien vpredu i vzadu, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, funkciu SmartLink, manuálna klimatizácia s peľovým filtrom. Vzadu sú ďalšie dva reproduktory, pribudol dáždnik vo výplni dverí vodiča, ako aj chrómované ovládače prívodu vzduchu a rámčeky prívodu vzduchu v interiéri.

Najvyšší výbavový stupeň Style začína od 14 760 eur (s motorom 1,0 MPI 59 kW). Do výbavy ďalej pridáva 16-palcové disky z ľahkej zliatiny PROXIMA AERO, svetelný a dažďový senzor, predné hmlové svetlomety, ale tiež vyhrievaný multifunkčný volant. Nezabudnime na dvojzónovú automatickú klimatizáciu, ambientné LED osvetlenie interiéru, 8“ rádio BOLERO, parkovacie senzory vzadu. V interiéri je lakťová opierka s odkladacou schránkou JUMBO BOX s výduchmi ventilácie aj pre zadných pasažierov. Pribudli tiež vyhrievané predné sedadlá, trysky ostrekovačov čelného skla, chrómované podokenné lišty, alebo vkladané tkané koberce vpredu i vzadu.

Aj nová Škoda Fabia má akčné pakety výbavy

Značka Škoda si už tradične pripravila aj niekoľko akčných paketov, ktorými je možné dovybaviť novinku množstvom ďalšej výbavy za zvýhodnené ceny. Nová FABIA tak môže ďalej získať Virtuálny kokpit, systém bez kľúčového prístupu a štartovania, parkovaciu kameru s ostrekovačom, vyhrievané čelné sklo, bezdrôtový SmartLink s podporou Apple CarPlay a Android Auto či napríklad predné parkovacie senzory.

Škoda Fabia má motory so širokým rozsahom výkonov
Zdroj: Jozef Vydra

Motory: široký rozsah výkonov

Paleta motorov ráta s výkonnými a úspornými motormi v rozmedzí od 48 kW po 81 kW. Na výber bude dvojica motorov 1,0 MPI s výkonom 48 kW (65 k) alebo 59 kW (80 k), v kombinácii s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Výkonnejší turbobenzínový motor 1,0 TSI je v ponuke v troch variantoch. Základný má 70 kW (95 k) a kombinuje sa s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Pri voľbe variantu s výkonom 81 kW, je na výber šesťstupňová manuálna prevodovka, alebo sedemstupňová automatická prevodovka DSG.

Dobrá správa pre športovejšie orientovaných zákazníkov: automobilka ŠKODA chystá aj športovo ladenú verziu Monte Carlo, ktorá príde v priebehu budúceho roka.

Konfigurátor už funguje

Nová generácia modelu Škoda Fabia sa dá konfigurovať a objednávať už odteraz na www.skoda-auto.sk alebo priamo v sieti autorizovaných predajcov značky ŠKODA.

Podrobnejšie si môžete cenník pozrieť na tejto stránke.

Zdroj titulného obrázka: Filip Scherhaufer

Ďalšie novinky

Populárne