12. deň EURO 2020: Súboje o postup na Britských ostrovoch!

-

12. deň EURO 2020

12. deň EURO 2020 ponúkol dva súbežne hrané zápasy skupiny D. Obe stretnutia sa odohrali na Britských ostrovoch. V priamom súboji o prvé miesto v tabuľke vyzvalo Anglicko rozbehnutých českých hráčov. V Glasgowe si zmerali sily výbery Škótska a Chorvátska. Oba tímy potrebovali vyhrať, v prípade remízy by sa s turnajom rozlúčili.

Postup Chorvátska zabezpečili najväčšie hviezdy

Chorvátsko ešte na turnaji nevyhralo. Po prehre s Anglickom si pripísalo remízu proti Česku a v poslednom zápase proti Škótsku museli „Vatreni“ zabrať naplno. Rovnaká situácia nastala pred zápasom aj v škótskom tábore. Postupovú šancu si Škóti zachránili remízou vo Wembley a proti Chorvátom potrebovali vyhrať. Nerozhodnú partiu pretrhol už v 17. minúte Vlašič. Škótom sa do prestávky podarilo vyrovnať. Callum McGregor upravil stav na 1:1 presne mierenou strelou.

Zdroj: uefa.com

Po zmene si viac príležitostí vypracovali Chorváti. Odmenou im bol gól Luku Modriča zo 62. minúty. Stredopoliar Realu Madrid poslal výstavným kúskom spoza šestnástky Chorvátov do vedenia. O niekoľko minút zvýšil na 3:1 Ivan Perišič. Hviezda Interu Miláno si našla priestor v pokutovom území po rohovom kope a hlavičkou k zadnej žrdi zabezpečil Perišič Chorvátom postup do osemfinále. Meno svojho súpera spozná Chorvátsko zajtra po zápasoch skupiny E.

Sterling jediným strelcom Anglicka

Víťaz skupiny D sa v osemfinále stretne s druhým tímom skupiny F. Postupová matematika je neúprosná, a tak vyhrať skupinu D by bolo skôr za trest. V priamom súboji o prvé miesto sa vo Wembley stretlo Anglicko proti Česku. V 2. minúte sa v obrovskej šanci ocitol Sterling, ale jeho lob skončil na žŕdke Vaclíkovej brány. V 12. minúte sa Sterling potešil. Grealish poslal z hranice šestnástky mäkký center priamo na hlavu útočníka Manchesteru City.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Podcast Moja Planéta: Jakub Bezák (DUBAJ)
EURO 2020

V závere prvého dejstva sa v obrovskej šanci ocitol Souček. Jeho strela mierila vedľa Pickfordovej brány. Oba tímy sa s výsledkom 0:1 uspokojili a zvyšok stretnutia dohrávali bez zbytočných emócií. Anglicko si po výhre zmeria v osemfinále sily s druhým mužstvom skupiny F. Do úvahy pripadajú Francúzsko, Nemecko či Portugalsko. Česko postupuje z tretieho miesta a na meno súpera musí počkať do zajtra.

Zajtrajšok ukončí boje v základných skupinách. O 18:00 vybehnú na trávnik v Seville aj slovenskí futbalisti proti Španielsku. Poľsko potrebuje zabodovať naplno proti Švédsku. Večer nás čaká súboj Maďarska s Nemeckom a šláger kola medzi Francúzskom a Portugalskom.

Podarí sa Slovákom opäť po piatich rokoch postúpiť zo skupiny? Nezabudnite si prečítať súhrn z predchádzajúceho dňa.

Zdroj/foto: uefa.com