sobota, 10 apríla, 2021

Netradičný koncert v bublinách kapely The Flaming Lips! Ako vyzeral?

-

Koncert v bublinách

Mnohým z nás už určite chýba tá krásna atmosféra z koncertov, kedy si len užívate hudbu a nechávate sa unášať tými správnymi, pohodovými vibráciami. Oklahomská kapela, The Flaming Lips, sa aj napriek súčasnej pandémii rozhodla koncertovať. Členovia kapely však nekonali protizákonne. Fanúšikom sa rozhodli po dlhšej dobe bez koncertov dať možnosť prísť na ich netradičný koncert v bublinách a užiť si naplno ich hudbu.

Koncert v bublinách
Zdroj: avante.biz

-REKLAMA-

Celé predstavenie sa odohrávalo v The Criterion divadle v Oklahome pred Vianocami 2020. Priestor pred pódiom, ktorý bol kedysi zaplnený ľudmi, bol počas koncertu rozdelený na mriežky vo veľkosti 10×10 metrov. V tomto ohraničenom priestore sa nachádzali vzduchové bubliny, v ktorých boli fanúšikovia kapely. Do jednej bubliny sa mohli zmestiť najviac traja ľudia. Tieto bubliny boli vo vnútri vybavené vlastným reproduktorom, z ktorého vychádzal live zvuk pesničiek, ktoré kapela hrala. Ak sa vnútro príliš zohrialo, pracovníci do bubliny vpustili studený zvuk pomocou fúkača na lístie. Kto potreboval odísť na toaletu, nasadil si ochranné rúško,  pracovníci bublinu otvorili a vy ste mohli pokojne odísť. Samotní členova kapely boli samozrejme tiež v týchto bublinách.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Autokoncert Kontrafakt - Bol to zážitok na celý život?

Prvotný koncept vzišiel od frontmana kapely Wayne Coyne. Ten povedal, že byť v týchto nafukovacích bublinách je bezpečnejšie než ísť do obchodu s potravinami. Podľa Coyne je toto nový druh normálneho koncertovania počas covid-19. K tomu ešte dodal: „Safety, safety, safety, but fun too!“

-REKLAMA-

O ďalší podobných koncertoch kapely The Flaming Lips, ktoré by sa mali uskutočniť, zatiaľ nevieme, no podobných predstavení budú mať samozrejme viac.

Chceli by ste si aj vy zažiť koncert v bublinách? Kto vie, možno takýto nový druh koncertovania dorazí aj k nám na Slovensko a my budeme môcť po dlhej dobe konečne znova pocítiť a zažiť tú uvoľňujúcu atmosféru, ktorú máme počas koncertov tak radi.

Viac zaujímavostí zo sveta hudby nájdete TU.

Zdroj: consequenceofsound.net

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img