Polášek postúpil do finále Australian Open! O titul zabojuje s Dodigom!

-

Polášek postúpil do finále

Oči slovenských fanúšikov sú posledný týždeň upreté na výkony Petry Vlhovej. Dieru do športového sveta však spravil aj slovenský tenista Filip Polášek. Spolu s Chorvátom Dodigom postúpili do finále štvorhry na Australian Open. Pre dvojicu tenistov to bude vôbec prvé grandslamové finále. Už minulý rok sa im spoločne podarilo prebojovať do semifinále na dvorcoch v Melbourne, ale tam ich cesta skončila. Polášek postúpil do finále a spolu s Dodigom zabojujú vo finále o 600 000 dolárov a dôležité body v rebríčku.

Prvé grandslamové finále

Dvojica Polášek a Dodig pôsobia na okruhu ATP už viac ako rok a pol. Od začiatku si výborne sadli a na prvom spoločnom grandslamovom turnaji v Londýne prešli až do semifinále. Rovnaký kúsok sa im podaril aj na začiatku minulého roka v Melbourne. Australian Open 2021 je však pre nich zatiaľ najúspešnejší a k dosiahnutiu titulu chýba posledný finálový krok.

Cesta do finále začala pre deviatu nasadenú dvojicu zápasom proti Španielom Carrenovi-Bustovi s Lopezom. Počas zápasu nestratili Dodig/Polášek ani jeden vlastný servis a po víťazstve 6:1, 6:3 postúpili do druhého kola. V zápase s Bambridgom/Inglotom strávila chorvátsko-slovenská dvojica na kurte o 25 minút viac, ale napriek tomu si so súpermi poradila rovnako v dvoch setoch.

Filip Polášek
Zdroj: sport.pravda.sk

Tretie kolo proti siedmej nasadanej dvojici Melo/Tecau zvládli Polášek s Dodigom taktiež v dvoch setoch a prvá strata setu prišla až vo štvrťfinále. V zápase s Ebdenom/Smithom rozhodol meranie síl až tretí set. V ňom mali pevnejšie nervy Polášek a Dodig, ktorí svojím počinom vyrovnali rekord na Australian Open.

Najťažšia skúška pre ostrieľaných veteránov prišla v semifinále. Druhá nasadená dvojica Mektic/Pavič vzala dvojici s naším hráčom prvý set, ale takmer v dvojhodinovej dráme ťahali za kratší koniec. Vybojované víťazstvo posunulo Dodiga s Poláškom do finále. V ňom sa stretnú proti dvojici Ram/Salisbury. Záverečný zápas mužskej štvorhry je na programe v sobotu skoro ráno slovenského času.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Podcast Moja Planéta s KubJom: Sabína Zetková

Japonsko-americká vojna vo finále žien

Okrem štvorhry sú známe mená finalistiek aj ženskej dvojhry. Do finále sa prebojovali Naomi Osaková a Jennifer Bradyová. Osaková si v semifinále poradila so Serenou Williamsovou v dvoch setoch. Bradyová prešla do finálového súboja cez Češku Karolínu Muchovú v trojsetovej dráme. Pre 24-ročnú českú hráčku je postup medzi štyri najlepšie hráčky životným úspechom. V mužskom finále si prvú miestenku vybojoval Novak Djokovič, ktorý zastavil rozprávkovú cestu Rusa Karatseva.