Recenzia: Nemali by sme – Medzi láskou a nenávisťou je tenká hranica!

-

Novinky

Recenzia – Nemali by sme

Jedna z kníh, na ktorú som sa toto leto veľmi tešila patrí jednej z mojich obľúbených autoriek Vi Keelandovej. Kniha Nemali by sme prináša novú dávku romantiky do našich životov a podľa mňa je to presne tá kniha, ktorú chcete čítať na pláži, zatiaľ čo sa netrpezlivo opaľujete.

vi keeland
Zdroj: booksneakpeek.com

Nemali by sme

Anotácia Nemali by smeBennett Fox mi do života vstúpil v jedno nepríjemné pondelkové ráno. Meškala som v prvý deň do práce – do novej práce, o ktorú som mala teraz pre nečakanú fúziu bojovať. Na upevnení svojej pozície vo firme som pritom drela osem rokov. Kým som si sťahovala veci do nových priestorov, za stieračom som si našla pokutu za parkovanie. Dostali ju všetky autá na ulici okrem toho predo mnou – šlo o rovnaké audi,ako mám ja. Naštvalo ma to, preto som sa rozhodla, že mu svoju pokutu podarujem. Dúfala som, že ju majiteľ zaplatí a nič si nevšimne. Nanešťastie som mu pritom zlomila stierač. Uznajte, mohlo to byť horšie?

Vo výťahu som potom stretla neskutočne príťažlivého chlapa. To mi trochu zlepšilo náladu. Poznáte to – motýliky v bruchu, zrýchlený dych, napätie, že by sa dalo krájať. Pri vystupovaní z výťahu na mňa pozrel takým žeravým pohľadom, až ma zalial rumenec. Možno má tá fúzia predsa len svoje výhody. Tak sa mi aspoň zdalo, kým som nevkročila do šéfovej kancelárie a nespoznala svojho konkurenta.
Z chlapa vo výťahu sa razom stal môj úhlavný nepriateľ. A ten žeravý pohľad? Ani zďaleka nešlo o príťažlivosť. Videl, ako som mu poškodila auto, a nevedel sa dočkať, kedy ma zničí.

Autorka: Vi Keeland
Vydavateľstvo:  Ikar

nemali by sme
Zdroj: martinus.sk

Názor

Aby som podala úprimný názor na knihu Nemali by sme, musím začať tým, čo som od nej očakávala ešte predtým, ako som ju držala v ruke. Očakávala som oddychové čítanie. Čakala som knihu, ktorú prečítam za pár hodín. Nečakala som nič extrémne originálne. A už vôbec som nečakala, že sa bude kniha líšiť od ostatných kníh, ktoré som mala možnosť od autorky prečítať. A vo všetkých veciach som sa mýlila.

Nemali by sme nebolo úplne oddychové čítanie. Striedal sa Bennettov a Annalisin pohľad, čo nám na začiatku ukázalo dva rôzne svety. Bennettov svet nám priniesol smutnú minulosť, z ktorej vzišiel Lucas – Lucasa som si naozaj zamilovala. Zato Annalise bola čerstvo po rozchode a s novou prácou. Jediná vec, ktorú mali títo dvaja rovnakú? Auto. Až na to, že Bennettovo bolo bez pokuty.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Dokument V sieti usádza diváka do nepohodlnej polohy voyera

Jednoznačne sa mi kniha páčila už len preto, lebo bola iná ako všetky ostatné. Nechcem zachádzať úplne do detailov, pretože prekvapenie je súčasť dobrého zážitku z knihy, no jedno vám poviem. Zo všetkých kníh, ktoré som kedy čítala, žiadna nemala tak pekný epilóg ako táto. Takže čo sa mňa týka, určite siahnite po tejto knižke.

we shouldnt
Zdroj: readingbookslikeaboss.com

Hodnotenie: 8/10

Zdroj: Martinus

Ďalšie novinky

Populárne