streda, 4 augusta, 2021

Prehliadka panoramatických filmov v Banskej Bystrici! Na čo sa môžete tešiť?

-

-REKLAMA-

Letné kino?

Ak milujete sledovanie filmov, tak ste už určite počas rokov počuli o koncepte letného kina. Výborný outdoorový štýl zábavy začal naberať fanúšikov práve v zámorí, kedy sa vytvorili tzv. pojazdné kiná, kde ste z pohodlia vášho motorového vozidla mohli sledovať filmy. Tento koncept je už dlhé roky aj u nás a medzi tie najlepšie letné kiná sa určite radí práve to v Banskej Bystrici. Amfiteáter v Banskej Bystrici je už dlhé roky využívaný na rôzne podujatia a práve tento rok si budete môcť naplno užiť víkend panoramatických filmov. Na aké filmy sa môžete tešiť? Poďme sa na to pozrieť!

letné kino
Zdroj: TS letné kino, Autor fotografie: Martin Dubovský

Núdza o kvalitné filmy nenastane

-REKLAMA-

Fanúšikovia letného kina sa môžu tešiť na skutočné filmové rarity. Na svete neexistuje veľa filmov, ktoré boli natočené alebo premietané zo 70 mm filmu. Komplikovaná je aj dostupnosť licencií na ich premietanie, takže dostať do Banskej Bystrice každý rok aspoň tri filmy je skutočná výzva.

„Naše premietanie sa koná raz ročne, formát je obrovský, kvalita obrazu výborná, navyše z filmového pásu ako kedysi. Niekedy k nám tieto filmy putujú aj cez pol zemegule – rozhodne dôvod, prečo si ich trojdňové premietanie medzi 18. a 20. júnom 2021 netreba nechať ujsť“  dodáva Juraj Havlík.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Filmy z kín rovno domov! Spôsobil koronavírus nový trend?

Prehliadka panoramatických filmov je unikát sám o sebe. Výber filmov, ich cesta na Slovensko, špeciálna optika a aj samotný spôsob premietania by mohli byť námetom na film. Ivan Školuda, jeden z premietačov, ktorý sa spolu s Michalom Jasom postaral o záchranu premietacej techniky v Banskej Bystrici, predstavuje trojicu tohtoročných špeciálov.

„Osem hrozných je natočený na formát Ultra Panavision 70. Týmto spôsobom bolo pred tým natočených iba desať filmov, najznámejším je Ben Hur. Let’s Spend the Night Together je zase jeden z mála koncertov, ktoré si môžeme vychutnať na obrovskom 70 mm plátne so 6-kanálovým zvukom. Najnovší 70 mm film Tenet Christophera Nolana sme chceli premietať už minulý rok, ale neustále posúvanie premiéry spôsobilo, že sezónu 2020 sme ukončili jeho digitálnou verziou. Až teraz budú môcť návštevníci vidieť verziu na filmovom páse, tak ako to režisér natočil”.

Zakúpenie lístkov

-REKLAMA-

Z redakcie sme veľmi radi, že sa bude premietať film Tenet, ktorý sme mali možnosť už v minulom roku zrecenzovať. Ak máte záujem sa dozvedieť niečo o tomto filme, tak môžete tak spraviť práve tu. Film Osem hrozných taktiež patrí medzi jeden z najlepších filmov od režiséra Quentina Tarantina. Tým pádom sa nemusíte báť! O kvalitné filmy nebude na tohtoročnom premietaní núdza!

Lístky na jednotlivé premietania si môžete už dnes zakúpiť v predpredaji za 5 eur, pričom na mieste zaplatíte o euro viac. Lístky k predaju sú dostupné na oficiálnej stránke, ktorú môžete nájsť na tomto odkaze.

letné kino
Zdroj: TS letné kino, Autor fotografie: Ivan Golembiovsky

Tak čo? Tešíte sa na tohtoročné premietanie? Dajte nám vedieť váš názor do komentárov!

Zdroj: TS Letné kino
Zdroj titulného obrázku: TS Letné kino, autor fotografie: Martin Dubovský

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img