streda, 30 septembra, 2020

Koniec 4K Blu-Ray diskov? Disney práve pozastavilo ich výrobu!

-

Koniec 4K Blu-Ray diskov?

Ak tu máme nejakých vášnivých zberateľov Blu-Ray diskov, týmito novinkami vás nepotešíme. Zdá sa, že všetky predzvesti ohľadom vymierania fyzických kópií filmov a seriálov sa postupne začínajú napĺňať. Ako som už v názve prezradil, jedno z najväčších štúdií na svete, Disney, práve oznámilo, že neplánuje ďalej vydávať svoje filmy (a tie pod značkou 20th Century Studios) na 4K Blu-Ray disky.

Jedinou výnimkou budú ich animované tituly, Star Wars a Marvel filmy. Jedine, ako si teda budeme môcť užiť ich ostatné projekty v rozlíšení 4K (rozlíšenie, ktoré sa postupne stáva novým štandardom), bude digitálna distribúcia. Bude to buď individuálnou kúpou titulu, alebo až keď sa projekt objaví na jednej zo streamovacích služieb.

disney rozprávky
Zdroj: gaudeo.sk

-REKLAMA-

Prečo sa Disney uchýlilo k takémuto kroku? Nuž s každodenným masívnym nárastom predplatiteľov streamovacích služieb sa niet čomu čudovať. Určite je to pre štúdio aj výhodnejšie a navyše týmto krokom budú môcť poskytovať konzumentom na platformách tú špeciálnu vec navyše, teda rozlíšenie, ktoré inde nedostanú.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Plotpoint spomína na pád dvojičiek - 11.9.2001

Ale čo to vypovedá o prístupe štúdia k zverejneniam projektov na fyzické disky? Možno ide o prvý krok k ukončeniu na vydávanie fyzických kópií. Možno však ide len o zrušenie trendu, ktorý sa neoplatí ďalej udržiavať. Podobne ako tomu bolo s 3D filmami a telkami, ktoré sú dnes už takmer kompletne vymreté.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Siréna recenzia - Aká je prvá časť série Rodení hriešnici?

Ak sa má teda brať rozlíšenie 4K ako nový štandard, možno je to aj dobre, že sa nebude brať ako takáto exkluzivita, ktorá bude vydávaná na drahých diskoch a dostupná len na špeciálnych prehrávačoch. Teraz však bude len na ostatných štúdiách, či sa rozhodnú taktiež nasledovať tento krok. Ak áno, budeme môcť s istotou povedať, že 4K disky skončia presne tak isto ako 3D.

Čo hovoríte na možný koniec 4K Blu-Ray diskov? Myslíte si, že by mali zaniknúť rovnako ako 3D? Ste radi, že 4K obsah budeme od Disney dostávať len na streamovacích platformách?

Zdroj: thedigitalbits.com

-REKLAMA-
Avatar
Filip Scherhauferhttp://plotpoint.sk
I want to be Ben Affleck
- Advertisement -

Populárne

Bude Tom Cruise nový Iron Man? Toto plánuje Marvel do budúcna!

Tom Cruise nový Iron Man? Šialenejšie novinky snáď ani nemohli prísť. Ale ešte predtým, než začnete písať negatívne komentáre, si určite prečítajte aspoň zopár týchto...

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Aktuálne

Bude Tom Cruise nový Iron Man? Toto plánuje Marvel do budúcna!

Tom Cruise nový Iron Man? Šialenejšie novinky snáď ani nemohli prísť. Ale ešte predtým, než začnete písať negatívne komentáre, si určite prečítajte aspoň zopár týchto...

Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 22

KAPITOLA XXII Ráno sa nekonalo žiadne romantické prebudenie v Aaronovom objatí. A malo to jeden jediný dôvod. Druhá strana postele bola prázdna. Aaron tu nebol....
- Advertisement -