Herný festival UniCon 2021 bude tento rok virtuálny!

-

Novinky

Virtuálny herný festival: UniCon 2021!

Aj vy ste to tento rok už vzdali s rôznymi festivalmi a Conmi? Máme pre vás všetkých skvelú správu. Obľúbený herný festival UniCon tento rok určite bude! Ako je to možné? UniCon 2021 bude totiž tento rok virtuálny.

Už šiesty rok budú organizovať festival študenti a pedagógovia študijného programu teória digitálnych hier na FMK UCM v Trnave. Hoci bude festival prebiehať online, zostáva aj naďalej verný hrám. Okrem klasickej možnosti sledovať a komentovať streamy, bude UniCon prebiehať v zasneženom MMOG svete, ktorý pripravujú študenti z TEDI Games v spolupráci s Bartoš Studio.

Magický dátum festivalu 20. a 21. 02. 2021

UniCon láka tento rok na Vikingov a vlastný MMOG svet. Najprv si vytvoríš vlastného avatara (postavu) a hor sa do virtuálneho dobrodružstva. Vo vikingskej dedine sa spolu s kamarátmi prenesieš na pradávny severský ostrov, kde budeš môcť sledovať program a turnaje, behať, skákať, navštevovať rôzne časti ostrova ako napríklad, osadu či tavernu a tí zvedaví si prídu na svoje pri objavovaní mnohých ďalších tajných zákutí.

Hra, v ktorej bude festival prebiehať, ti umožní zažívať reálne stretnutia s inými návštevníkmi, ale aj hernými postavami, od ktorých budeš môcť získať za splnenie náročných i ľahších questov či kvízov coiny. Za nazbierané odmeny potom môžeš v tradičnej aukcii s Andrejom Bičanom vydražiť rôzne ceny.

UniCon 2021
Zdroj: unicon.lol

Program bude plný e-športu i prednášok

Hodnotné výhry si tiež odnesú finalisti e-športovej univerzitnej ligy UniCup v CSku či Lolku. Priestor dostane aj Fortnite i offlinový Magic prenesený do virtuálneho sveta. Okrem sledovania napínavých zápasov sa festival bude venovať, ako inak, bájnym Severanom. Stredobodom pozornosti tak nebudú iba Vikingovia, ale aj reálne či vymyslené postavy severskej kultúry. Herný svet plný vikingských lodí a tlejúceho ohňa doplnia prednášky a diskusie, ktoré prepájajú súčasnosť s dávnou minulosťou.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Vychádza kniha Filmové miesta: Sprievodca filmových miest na Slovensku

Dozviete sa, ako severská mytológia zasahuje do aktuálnych hier či už ide o aktuálny Assasins Creed, očakávaný Hellblade II, MTG extenziu Kaldhaim, alebo ďalšie pokračovanie God of War, ale aj tých starších, veď kto by zabudol na Skellige, Sovngard či hory Frostbacku. Tiež zistíte, aké hry hrali samotní Vikingovia vo svojej dobe, ako fungovala ich spoločnosť, v čom sa jej zobrazenie líši v spomínaných hrách, ale aj ako znela ich hudba a v čom inšpiruje tú dnešnú. Samozrejme, bokom nezostanú ani snahy preniesť ich na plátna kín či obrazovky televízorov a niektoré filmy si spolu pozrieme aj celé.

UniCon 2021
Zdroj: unicon.lol

Ako sa vlastne zapojiť?

Podporiť festival bude možné na stránke unicon.lol, a to formou kúpy cosplay kalendára. Odmenou bude vstup do virtuálneho interaktívneho sveta, ktorý je limitovaný. Záujemcovia môžu UniCon sledovať aj na streamoch na sociálnych sieťach.

Ak chceš vedieť o UniCone 2021 ešte viac, nedávno sme nakrútili náš podcast Plot-Talk s organizátorom a E-hráčom v jednom Michalom Kabátom. Pozreli sme sa aj priamo na to, ako to bude vyzerať vo virtuálnom priestore počas festivalu, ale aj čo je E-šport, ako funguje na Slovensku a čo sa vlastne študuje v hernom odbore.

Vidíte sa spolu vo virtuálnom priestore? Ja si túto akciu určite nenechám utiecť.

Zdroj: unicon.lol

Ďalšie novinky

Populárne