pondelok, 14 júna, 2021

Filmy z kín rovno domov! Spôsobil koronavírus nový trend?

-

-REKLAMA-
rikrek.com

Filmy z kín rovno domov!

Svet sa postupne uzatvára do povinnej karantény a ako asi mnohí tušíte, toto ešte riadne zatrasie so svetovou ekonomikou. Takmer všetky služby a zariadenia si dávajú povinnú prestávku nariadenú štátmi. Inak to samozrejme nemohlo byť ani pri kinách. U nás je to už takmer týždeň, čo sú všetky kiná pozatvárané. Zvyšok sveta sa tam dostal len pár dní po nás a štúdiá veru nie sú nadšené.

Filmy sa prestali natáčať a tie, čo sa mali vydať, presunuli svoje premiéry. Čo ale s filmami, ktoré len teraz zažili svoju premiéru a ľudia na nich nemôžu ísť kvôli koronavírusu? Štúdiá začali robiť radikálne kroky. Ako prvé zareagovalo štúdio Universal, ktoré sa rozhodlo všetky svoje nové filmy presunúť z kín do digitálnej distribúcie. Hneď za ním spravilo rovnaký krok štúdio Warner Bros.

-REKLAMA-

kiná sa zatvárajú kvôli koronavírusu
Zdroj: lupusuk.org.com; festo.com

Filmy Birds of Prey, The Gentlemen, Trolls: World Tour, The Invisible Man, The Hunt a Emma budú už do konca budúceho týždňa dostupné v digitálnej kvalite v každej domácnosti. Zakúpiť si ich budete môcť prostredníctvom služieb ako Fandango Now, Vudu alebo iTunes. Ide o veľmi veľké rozhodnutie, ktoré ukáže, či by sa mohla finančná strata pri spomínaných filmoch aspoň trochu vrátiť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Tenet prichádza do našich kín spolu s ďalšími exkluzivitkami! Na čo sa môžeme tešiť?

Ostatné štúdiá zatiaľ mlčia. Mnohí tlačia na štúdio Disney, aby rovnakým spôsobom vydalo von film Onward od Pixaru, ktorý mal masívny prepad tržieb. Ďalší apelujú, aby sa takto vydali aj nové filmy ako Mulan alebo Black Widow. Či ale takáto situácia nastane, naozaj netušíme. Týmto spôsobom by totiž veľké filmy nikdy neboli schopné splatiť svoj rozpočet. Alebo žeby? Treba podotknúť, že tento krok ešte nikto nikdy neurobil, takže ak sa nejaké štúdio rozhodne tento krok podstúpiť a fungoval by, možno budeme svedkami veľkej zmeny celého systému.

-REKLAMA-

Čo hovoríte na skoré vydania nových kinofilmov? Chceli by ste filmy z kín rovno priamo domov?

-REKLAMA-
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Tenet prichádza do našich kín spolu s ďalšími exkluzivitkami! Na čo sa môžeme tešiť?
Filip Scherhauferhttps://plotpoint.sk
60% of the time, it works everytime...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img