sobota, 10 apríla, 2021

Filipínske bojové umenia: O čo ide a prečo sa táto komunita rozrastá?

-

Filipínske bojové umenia

Bojové umenia sú na tomto svete od začiatku našich vekov. Celosvetovo je dnes najznámejšie práve MMA, ktoré využíva viacero bojových umení v kolách, ktoré trvajú väčšinou päť minút. Práve vďaka výbornej diverzifikácii môže každý bojovník zvoliť svoju vlastnú taktiku, ktorou dokáže vyhrať zápas. Ale čo také tradičné bojové umenia? V Európe existuje tzv. HEMA, ktorá spája nadšencov šermovania a udržuje tradíciu, ktorá definovala chod našej spoločnosti. Medzi takéto bojové umenia patrí aj tzv. FMA alebo filipínske bojové umenia. Ale o čom sú filipínske bojové umenia a prečo sa táto komunita rozrastá po celom svete? O akú víziu ide nadšencom týchto bojových umení?

Filipínske bojové umenia
Zdroj: Facebook.com/FMAdiscussion

Zachovanie tradície

-REKLAMA-

Bojové umenia, ktoré sa praktizujú na Filipínach zachovávajú tradíciu, ktorá je na ostrove už dlhé roky. Tieto bojové umenia sú väčšinou zmiešané bojové praktiky z východu a západu a vytvárajú najpokročilejšie bojové praktiky s nožom. Práve kvôli tomuto faktu využívajú tieto bojové umenie americké špeciálne jednotky a taktiež ruský Spetsnaz. Tradícia týchto bojových umení spočíva hlavne v jednoduchosti nástrojov. Kvôli politickým situáciám, ktoré boli počas rokov na Filipínach, boli tieto bojové umenia využívané na obranu hocijakým nástrojom, ktorý sa nachádza v domácnosti.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Remeselné pivovary na Slovensku: Spoznajte unikátne príchute živého piva!

V dnešnej dobe sú filipínske bojové umenia učené po celom svete. Práve vďaka internetu sa tieto komunity majú možnosť zjednotiť a zdieľať so sebou svoje pocity z tréningov. a taktiež pomáhať si interkontinentálne v priebehu sekúnd. Ak by ste mali záujem sa niečo o týchto bojových umeniach niečo naučiť, tak vám vieme vrelo odporučiť komunitu, ktorá zdieľa svoje poznatky na platforme Facebook. Táto komunita nesie názov FMA discussion, pričom už dnes má viac než 4000 členov a toto číslo každým dnom narastá. V skupine budete mať možnosť sa porozprávať s veľmajstrami týchto bojových umení, ktorí vám s radosťou pomôžu.

-REKLAMA-

Filipínske bojové umenia
Zdroj: Facebook.com/FMAdiscussion

Tak čo? Máte záujem sa učiť tieto bojové umenia alebo ostanete pri tých známejších?

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img