sobota, 10 apríla, 2021

Mercedes EQC: Nový základný model aj športová verzia!

-

Mercedes EQC: Nový model aj športová verzia

Mercedes-EQ rozširuje program svojho úspešného elektrického SUV: Mercedes EQC 400 4MATIC je teraz ešte atraktívnejší a k dispozícii pre celú Európu. Prichádza ako jednotne nakonfigurovaný, preto aj cenovo mimoriadne atraktívny základný model.

Nový model EQC 400 4MATIC (kombinovaná spotreba elektriny: 25,5 – 21,7 kWh/100 km, kombinované emisie CO2: 0 g/km) má aj športovú verziu AMG Line. Už na prvý pohľad ukazuje dynamiku svojho elektrického pohonu. Posúva tak modelový program do nových dimenzií. Rozsiahlo vybavená športová verzia má v rámci sériovej výbavy typický exteriér a interiér AMG Line.

-REKLAMA-

Mercedes EQC
Zdroj: Daimler

Model EQC a značka Mercedes-EQ

S modelom EQC 400 4MATIC priniesol Mercedes-Benz v lete 2019 na cesty prvé vozidlo značky Mercedes EQ ako míľnik stratégie „Ambícia 2039“. EQC je typickým Mercedesom v otázkach kvality, bezpečnosti a komfortu, aj zvukového v segmente stredne veľkých SUV. Vysokú jazdnú dynamiku zabezpečujú dva elektromotory na prednej a zadnej náprave s celkovým výkonom 300 kW (408 k). Premyslená prevádzková stratégia umožňuje elektrický dojazd v rozmedzí 361 – 420 km (WLTP). So službou Mercedes me Charge ponúka Mercedes-Benz pre model EQC rozsiahle nabíjacie služby. Dokazuje, že elektrická mobilita môže byť pohodlná a praktická na každodenné používanie. Teraz pridáva aj prvky športovosti.

Mercedes-Benz EQC platforma
Zdroj: Daimler

Elektrická ofenzíva Mercedes-EQ

-REKLAMA-

Bude pokračovať aj v roku 2021: model EQS je formálne nezávislý, plne elektrický člen novej rodiny Triedy S a na trh príde v tomto roku. V nižšej strednej triede túto jar odštartuje predaj brata modelu GLA. Bude to plne elektrický EQA 250 (kombinovaná spotreba elektriny: 19,1 – 17,7 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km). Po ňom bude nasledovať premiéra modelu EQB.

EQC 400 4MATIC AMG Line – Typický predstaviteľ

Zvonka sa dá rozoznať napríklad podľa masky chladiča s čiernym panelom špecifickej pre vozidlá AMG s dizajnom zdvojenej lamely a lemovaním vo vysokolesklej čiernej farbe. Nechýba spojler predného nárazníka s dizajnom krídla prúdového lietadla špecifický pre vozidlá AMG, otvory na prívod vzduchu s pochrómovanými ozdobnými prvkami a vložkami vo vysokolesklej čiernej farbe.

Medzi ďalšie prvky výbavy patria aerodynamicky optimalizované disky AMG z ľahkej zliatiny s priemerom 48,3 cm (19″) s dizajnom piatich zdvojených lúčov, lakované v tantalovej sivej farbe s lešteným povrchom. Hoci širší spojler zadného nárazníka má viditeľné otvory na odvod vzduchu, nie sú však funkčné. Vložka difúzora je v čiernej farbe s pochrómovaným ozdobným prvkom. Aj vonkajšie zrkadlá vo farbe karosérie sú súčasťou exteriéru modelu EQC 400 4MATIC AMG Line.

Mercedes-EQA, AMG Line,
Zdroj: Daimler

V interiéri v štýle AMG Line zaujme: multifunkčný športový volant v koži napa, dole sploštený a v oblasti držania s perforáciou. Športové sedadlá s tvarom špecifickým pre vozidlá AMG sú atraktívnym prvkom interiéru – čalúnenie z imitácie kože ARTICO/mikrovlákna DINAMICA s ozdobnými švami vo farbe stredne sivá. Aj prístrojová doska je v imitácii kože so vzhľadom kože napa, na výber je ružovozlatý alebo stredne sivý ozdobný šev. Spomeňme ešte ozdobné prvky so vzhľadom uhlíkových vlákien v antracitovej farbe, športové pedále AMG z kefovanej ušľachtilej ocele s čiernymi gumovými nopkami, podlahové rohože AM či pochrómované zaisťovacie kolíky dverí.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Ako bude vyzerať facelift pre Volkswagen Arteon?

Praktické doplnky EQC 400 4MATIC AMG Line

Medzi ďalšie prvky sériovej výbavy nového modelu patrí kryt ložného priestoru EASY-PACK, TIREFIT, balík osvetlenia vnútorného priestoru, balík komfortu sedenia, balík zrkadiel, aktívny asistent parkovania s PARKTRONIC, tepelnoizolačné a zvukovoizolačné protihlukové sklo, parkovací balík s cúvacou kamerou, pokročilý ozvučovací systém, náladové osvetlenie, prvotriedne služby poskytované na diaľku a rozšírené služby nabíjania.

Mercedes EQC 004
Zdroj: Daimler

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Novinka Kia K8: Prémiový sedan ukazuje novú stratégiu!

Výkonné nabíjanie pri Mercedes EQC skracuje čas

Od dátumu výroby január 2021 má model EQC, rovnako ako medzičasom všetky modely EQC, sériovo mimoriadne výkonnú nabíjačku s výkonom 11 kW. Vďaka tomu ho možno doma pomocou nabíjacej skrinky a na verejných nabíjacích staniciach nabiť výrazne rýchlejšie striedavým prúdom. Akumulátor s kapacitou 80 kWh možno nabiť z 10 na 100 percent za 7 hodín a 30 minút – o viac než tri hodiny rýchlejšie než doteraz. Pri rýchlom nabíjaní jednosmerným prúdom, napríklad na stanici siete IONITY, možno akumulátor nabiť  z 10 na 80% za 40 minút. Možno pritom využiť sériovo dodávanú palubnú nabíjačku na jednosmerný prúd s výkonom 110 kW.

Toto auto nie je pre každého

Pýtate sa na povestnú chybičku krásy? Nuž, odpoveď je o riadok vyššie. Úlohu totiž zohráva cena. Pri EQC 400 4MATIC sa začína na úrovni 70 326,00 € s DPH. Ceny modelu EQC 400 4MATIC AMG Line štartujú na 79 428,00 € s DPH. Oba modely si možno objednať hneď teraz a k obchodníkom sa dostanú v priebehu druhého kvartálu.

No ak máte namierené do elektriny s hviezdou, možno potešia cenovo výrazne zvýhodnené balíky v rámci edície Star do konca marca 2021. Navyše nový majiteľ elektrických modelov EQC 400 získa kredit na nabíjanie 5264 kWh (ZSE Drive), ktorý môže znamenať až 20 600 km elektrického jazdenia.

To môže byť pre niekoho silný argument – takže skús povedať: no nekúp to! (?)

Zdroj: Daimler

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img