piatok, 14 augusta, 2020

Audi Q5 si prešla príjemnou modernizáciou!

-

Vynovená Audi Q5

Audi Q5 patrí vo svojom segmente premium strednej triedy patrí k najpredávanejším SUV na európskych trhoch. Audi doprialo Q5 novú modernizáciu. Optimalizované Audi Q5 kombinuje športový charakter s vysokou úžitkovou hodnotou a ponúka mnoho prvkov infotainmentu a asistenčných systémov.

Reštylizovaný vonkajší dizajn úspešného modelu zvýrazňuje identitu modelov Q a novinkou sú aj zadné skupinové svetlá s digitálnou technológiou OLED. Čo všetko dostane vynovená Q5?

Audi Q5
Zdroj: audi-mediacenter.com

Modernizáciou Audi Q5 narástlo

-REKLAMA-

Nová Q5 narástla najmä kvôli dlhším nárazníkom o 19 milimetrov na dĺžku spolu 4,68 metra. Šírka (bez vonkajších spätných zrkadiel) 1,89 metra a výška 1,66 metra zostali nezmenené. Dlhý rázvor 2,82 metra zabezpečuje veľkorysé priestorové pomery v kabíne, na želanie Audi montuje pozdĺžne posuvné zadné sedadlo plus s nastaviteľným sklonom operadla.

Audi Q5
Zdroj: audi-mediacenter.com

Markantnejšie výrazové prvky exteriéru

Karoséria Audi Q5 sa vyznačuje výraznou identitou modelov Q vyjadrujúcu silu, robustnosť a bezpečnosť. Pri prepracovaní dizajnéri tieto atribúty ďalej zvýraznili markantnými detailmi. Jednodielna maska chladiča Singleframe s osemuholníkovým tvarom je nižšia a širšia ako doteraz.

Bočné otvory na vstup vzduchu v nárazníku majú zväčšenú výšku a vložené lichobežníkové prvky, ktoré im dodávajú špecifickú štruktúru. Svetlomety z LED obsahujú nové, vysoko nasadené denné svetlá. Pri pohľade zboku nadstavce na prahoch karosérie nového tvaru vizuálne dodávajú Q5 ľahkosť a zvýrazňujú svetlú výšku.

Na zadnej časti karosérie je nová dekoračná lišta medzi zadnými svetlami a difúzor s priečnou obrubou. Okrem základnej verzie budú mať zákazníci na výber dve voliteľné dizajnové línieAdvanced line ponúka chrómové vertikálne rebrá na maske chladiča a strieborné nájazdové štíty v nárazníkoch. Tá druhá, športovo ladená S line, zahŕňa voštinovú štruktúru mriežky chladiča a chrómovú obrubu difúzora v zadnom nárazníku. Do ponuky pribudli aj dva nové laky a to zelená district a modrá ultra. Je tu aj možnosť si svoj exteriér o niečo stmaviť vďaka dizajnovým kompletom Optikpaket schwarz.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Otestovali sme Hyundai Tucson N-Line, dokázal prekvapiť?

Zadok A
Zdroj: audi-mediacenter.com

Nové zadné svetlá

V modernizovanom Q5 má premiéru nová generácia osvetľovacej technológie na báze organických svietiacich diód OLED. Tieto prvky sú zvlášť energeticky efektívne a vytvárajú homogénnu svietiacu plochu. Voliteľné zadné svetlá z OLED sú rozdelené na tri časti, každá má šesť segmentov.

To dizajnérom a vývojovým pracovníkom Audi umožňuje s jedným hardvérom vytvoriť rozličný dizajn a grafiku svetla. Zákazníci si môžu pri objednaní svojho Audi Q5 vybrať z troch svetelných grafík zadných svetiel. Pre každú grafiku boli vytvorené špecifické animácie Coming- a Leaving-Home.

 „Výhodami digitálnych OLED sú okrem perfektného kontrastu vysoká homogénnosť a minimálne odstupy segmentov,“ vysvetľuje Stephan Berlitz, vedúci vývoja inovácií osvetlenia u Audi. „Digitálne OLED sú preto perfektnou technológiou, ktorá v budúcnosti umožní vytvárať personalizovaný svetelný dizajn s veľkou presnosťou a variabilitou. Pri ďalšom vývoji tejto technológie existuje ešte mnoho možností.“

Modernizáciou si prešiel aj interiér

V interiéri horizontálne členenie prístrojového panelu vytvára dojem priestoru a ľahkosti. Plasticky modelované, elegantné dekoračné obklady oddeľujú spodnú časť prístrojového panelu od hornej časti. Centrum kokpitu tvorí voľne stojaci displej MMI touch s akustickou spätnou väzbou. Doterajší kombinovaný otočný/tlačidlový ovládač na stredovej konzole odpadá. V uvoľnenom priestore je teraz odkladacia priehradka.

Za novou koncepciou ovládania v prepracovanom Audi Q5 sa skrýva nová hlavná jednotka  modulárna stavebnica infotainmentu tretej generácie (MIB 3), ktorá má desaťnásobne vyšší výpočtový výkon ako predchádzajúci systém MIB 2. Tento systém už môžeme poznať z koncernových súrodencov.

V základe stále zostávajú analógové budíky. Vrchol ponuky predstavuje digitálny združený prístroj  Audi virtual cockpit plus s uhlopriečkou 31,2 cm (12,3 palca), ktorý môže zobrazovať tri rozličné layouty grafiky. Centrálny displej MMI touch s uhlopriečkou 25,7 cm (10,1 palca) je v Q5 prvkom štandardného vybavenia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Otestovali sme MPV SEAT Alhambra - nahradí ho definitívne SUV?

Audi Q5
Zdroj: audi-mediacenter.com

Kedy pride do predaja?

Modernizované Audi Q5 sa bude vyrábať v závode San José Chiapa v Mexiku. Na medzinárodných trhoch sa začne predávať na jeseň 2020. Základná cena modelu Audi Q5 40 TDI bude v Nemecku 48 700 € s DPH. Zvláštnou ponukou je aj uvádzací model s označením „edition one“, ktorý si už zákazníci môžu objednať. Vonkajší dizajn vychádza z kompletu S line Exterier a je doplnený kompletom Optikpaket schwarz.

Je vám sympatická nová Q5, ktorá prešla modernizáciou?

Zdroj: Audi.sk

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

La Casa De Papel kvíz: Preverte si svoje znalosti o tomto fenoméne!

La Casa De Papel kvíz? Seriál La Casa De Papel si zamilovalo veľké množstvo ľudí po celom svete. Krátko po svojom príchode na streamovaciu platformu...

Aktuálne

Kniha alebo film? – Harry Potter a Tajomná komnata

Druhý diel: Harry Potter a Tajomná komnata Po ukončení čítania Kameňa Murdcov som mal teda dostatočne dobrú predstavu, čo od knižnej série čakať ďalej. Na...

ANIME NOVINKY #9 – Shin Godzilla vs. Zilla, Harry Potter v sukni a ďalšie!

Anime novinky #9 Ahojte, volám sa Jozef a som fest festický anime/manga maniak už skoro 25 rokov. Keďže som si stanovil za svoj životný cieľ...
- Advertisement -