piatok, 14 augusta, 2020

Volkswagen Tiguan dostane príjemný facelift podobne ako Arteon

-

Nový Facelift pre Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan si za posledné roky dokázal vybudovať pomerne silné meno medzi menšími SUV. Tiguan je totižto najpredávanejším SUV v Európe či najpredávanejším modelom od automobilky. A aby toho nebolo málo, je najpredávanejším z celého koncernu. Slušné, nie? Posledná generácia už je nejaký ten rok na našich cestách, a preto si zaslúži niečo nové. Po predstavení faceliftu Arteona prišiel na radu aj Tiguan, pri ktorom to automobilke naozaj vyšlo.

Volkswagen Tiguan
Zdroj: Volkswagen-newsroom.com

Exteriér

Celý facelift nového Volkswagen Tiguan sa nesie akoby v duchu nového Golfa 8 generácie. Najväčším znakom podobnosti budú svetlá, najmä tie predné. No tu majú o niečo lepší tvar ako pri Golfe a vyzerajú perfektne. Nové IQ.LIGHT – maticové svetlomety s maticovými LED sprevádzajú vodičov cez noc so zvýšeným pohodlím. Jednou z charakteristických nových vonkajších čŕt nového modelu Tiguan je prepracovaná predná časť. Klaus Zyciora, vedúci dizajnu skupiny Volkswagen a hlavný dizajnér značky Volkswagen, nedávno povedal:

Vzhľad kapoty je výstižnejší a nová mriežka chladiča s LED svetlometmi je širšia a nový odznak Volkswagen je umiestnený v strede vpredu. Pútavé nárazníky tiež prešli rekonštrukciou. Vzadu je nápis Tiguan v poprednej centrálnej polohe pod znakom VW.

-REKLAMA-

Volkswagen v rámci modernizácie nakonfiguroval a premenoval línie vybavenia. Dokopy sú 3 stupňe výbavy. Základná, po ktorej ide verzia Life. Tretí stupeň línie sa klasicky rozdeľuje na Elegance, ktorá má byť tá elegantná alebo R-Line, ktorá si nesie športového ducha.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Na rapovej scéne máme novú výzvu - No Tune Challenge! V čom spočíva?

Interiér

Interiér sa pýši novou generáciou volantu s dotykovým ovládaním. Nový Volkwagen Tiguan dostal digitalizovaný panel klimatizácie pomocou dotykových jazdcov a dotykových tlačidiel.  Tiguan tiež používa najnovšiu generáciu informačných a zábavných systémov (MIB3), aby na palubu priniesol úplne nový rad online služieb a funkcií. Novinku je aj voliteľný 480-wattový zvukový systém od audio špecialistu Harman Kardon.

Nový Tiguan dostal aj asistenčný systém Travel Assist, ktorý dokáže čiastočne ponúknuť automatizovanú jazdu. Asistent dokáže v rozsahu rýchlosti od 0 do 210 km/h prevziať riadenie, zrýchľovanie a spomaľovanie vozidla.

Nové verzie

Nový Volkswagen Tiguan dostane niekoľko nových motorických variantov podobne ako pri facelifte Arteonu. To znamená, že bude už v ponuke aj ako ostrá verzia pod názvom R či plug-in hybridná  verzia  eHybrid.

Vezria R ponúka agresívny vzhľad nárazníkov, mohutnejšími prahmi, 20″ diskami Misano a štvoricou koncoviek výfuku. Samozrejme, o nejaké to euro na viac viete dostať aj výfukový systém od Akrapovič. Ďalšími prvkami sú výkonnejšia brzdová sústava so zväčšenými kotúčmi či podvozok so zníženou svetlou výškou o 10 mm s adaptívnymi tlmičmi. Rko má pod kapotou benzínový štvorvalec 2.0 TSI s výkonom 235 kW (320 koní). Štandardne so 7-stupňovou DSG prevodovkou. Výkonní experti spoločnosti Volkswagen R vyvinuli nový pohon všetkých kolies so selektívnym riadením krútiaceho momentu kolesa pre extrémne dynamický model špičkovej rady. Takzvané „R-Performance Torque Vectoring“ umožňuje úplne novú jazdnú dynamiku SUV tým, že variabilne rozdeľuje hnaciu silu medzi prednú a zadnú nápravu, ako aj ľavé a pravé zadné kolesá.

Spomínaný Volkwagen Tiguan eHybrid  má výkon 180 kW (245 koní). Jeho základ tvorí benzínový motor 1.4 TSI. O elektriku sa postará elektromotor, ktorého zdrojom energie je akumulátor s kapacitou 13 kWh.

Predpredaj modelu Tiguan by mal začat v priebehu tohto leta a cena by mala začínať približne pri 24 000 Eur.

Zdroj: volkswagen-newsroom.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

La Casa De Papel kvíz: Preverte si svoje znalosti o tomto fenoméne!

La Casa De Papel kvíz? Seriál La Casa De Papel si zamilovalo veľké množstvo ľudí po celom svete. Krátko po svojom príchode na streamovaciu platformu...

Aktuálne

Kniha alebo film? – Harry Potter a Tajomná komnata

Druhý diel: Harry Potter a Tajomná komnata Po ukončení čítania Kameňa Murdcov som mal teda dostatočne dobrú predstavu, čo od knižnej série čakať ďalej. Na...

ANIME NOVINKY #9 – Shin Godzilla vs. Zilla, Harry Potter v sukni a ďalšie!

Anime novinky #9 Ahojte, volám sa Jozef a som fest festický anime/manga maniak už skoro 25 rokov. Keďže som si stanovil za svoj životný cieľ...
- Advertisement -