pondelok, 16 mája, 2022

Volkswagen Tiguan dostane príjemný facelift podobne ako Arteon

-

-REKLAMA-

Nový Facelift pre Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan si za posledné roky dokázal vybudovať pomerne silné meno medzi menšími SUV. Tiguan je totižto najpredávanejším SUV v Európe či najpredávanejším modelom od automobilky. A aby toho nebolo málo, je najpredávanejším z celého koncernu. Slušné, nie? Posledná generácia už je nejaký ten rok na našich cestách, a preto si zaslúži niečo nové. Po predstavení faceliftu Arteona prišiel na radu aj Tiguan, pri ktorom to automobilke naozaj vyšlo.

Volkswagen Tiguan
Zdroj: Volkswagen-newsroom.com

Exteriér

Celý facelift nového Volkswagen Tiguan sa nesie akoby v duchu nového Golfa 8 generácie. Najväčším znakom podobnosti budú svetlá, najmä tie predné. No tu majú o niečo lepší tvar ako pri Golfe a vyzerajú perfektne. Nové IQ.LIGHT – maticové svetlomety s maticovými LED sprevádzajú vodičov cez noc so zvýšeným pohodlím. Jednou z charakteristických nových vonkajších čŕt nového modelu Tiguan je prepracovaná predná časť. Klaus Zyciora, vedúci dizajnu skupiny Volkswagen a hlavný dizajnér značky Volkswagen, nedávno povedal:

Vzhľad kapoty je výstižnejší a nová mriežka chladiča s LED svetlometmi je širšia a nový odznak Volkswagen je umiestnený v strede vpredu. Pútavé nárazníky tiež prešli rekonštrukciou. Vzadu je nápis Tiguan v poprednej centrálnej polohe pod znakom VW.

-REKLAMA-

Volkswagen v rámci modernizácie nakonfiguroval a premenoval línie vybavenia. Dokopy sú 3 stupňe výbavy. Základná, po ktorej ide verzia Life. Tretí stupeň línie sa klasicky rozdeľuje na Elegance, ktorá má byť tá elegantná alebo R-Line, ktorá si nesie športového ducha.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  CUPRA Tavascan: Aký je druhý elektrický model značky?

Interiér

Interiér sa pýši novou generáciou volantu s dotykovým ovládaním. Nový Volkwagen Tiguan dostal digitalizovaný panel klimatizácie pomocou dotykových jazdcov a dotykových tlačidiel.  Tiguan tiež používa najnovšiu generáciu informačných a zábavných systémov (MIB3), aby na palubu priniesol úplne nový rad online služieb a funkcií. Novinku je aj voliteľný 480-wattový zvukový systém od audio špecialistu Harman Kardon.

Nový Tiguan dostal aj asistenčný systém Travel Assist, ktorý dokáže čiastočne ponúknuť automatizovanú jazdu. Asistent dokáže v rozsahu rýchlosti od 0 do 210 km/h prevziať riadenie, zrýchľovanie a spomaľovanie vozidla.

Nové verzie

-REKLAMA-

Nový Volkswagen Tiguan dostane niekoľko nových motorických variantov podobne ako pri facelifte Arteonu. To znamená, že bude už v ponuke aj ako ostrá verzia pod názvom R či plug-in hybridná  verzia  eHybrid.

Vezria R ponúka agresívny vzhľad nárazníkov, mohutnejšími prahmi, 20″ diskami Misano a štvoricou koncoviek výfuku. Samozrejme, o nejaké to euro na viac viete dostať aj výfukový systém od Akrapovič. Ďalšími prvkami sú výkonnejšia brzdová sústava so zväčšenými kotúčmi či podvozok so zníženou svetlou výškou o 10 mm s adaptívnymi tlmičmi. Rko má pod kapotou benzínový štvorvalec 2.0 TSI s výkonom 235 kW (320 koní). Štandardne so 7-stupňovou DSG prevodovkou. Výkonní experti spoločnosti Volkswagen R vyvinuli nový pohon všetkých kolies so selektívnym riadením krútiaceho momentu kolesa pre extrémne dynamický model špičkovej rady. Takzvané „R-Performance Torque Vectoring“ umožňuje úplne novú jazdnú dynamiku SUV tým, že variabilne rozdeľuje hnaciu silu medzi prednú a zadnú nápravu, ako aj ľavé a pravé zadné kolesá.

Spomínaný Volkwagen Tiguan eHybrid  má výkon 180 kW (245 koní). Jeho základ tvorí benzínový motor 1.4 TSI. O elektriku sa postará elektromotor, ktorého zdrojom energie je akumulátor s kapacitou 13 kWh.

Predpredaj modelu Tiguan by mal začat v priebehu tohto leta a cena by mala začínať približne pri 24 000 Eur.

Zdroj: volkswagen-newsroom.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img