streda, 22 septembra, 2021

Billie Eilish vydala nový album a klip k titulnej piesni! Čo naň hovoríme?

-

-REKLAMA-

Billie Eilish a Happier Than Ever

Moje znalosti v hudbe nie sú natoľko dobré, aby som si trúfol nový album recenzovať. Toto prenechám kolegovi Adamovi, keby sa chcel k albumu v blízkej budúcnosti užšie vyjadriť. Každopádne, som fanúšik Billie Eilish a na jej album som sa dlho tešil. Happier Than Ever, je síce len jej druhý album, no už teraz sa berie veľmi vážne. Fanúšikovia aj kritici už debatujú, či dosahuje stále takú úroveň, na ktorú sú od autorky zvyknutí. Aby som nezabudol spomenúť, vravíme o interpretke, ktorá má stále len 19 rokov. Je absolútne šialené, že ju ľudia hodnotia už ako veteránku. Každý však právom čaká kvalitu a s novým albumom sa jej jednoznačne dočkajú, i keď možno nie ako celku.

Z albumu Happier Than Ever je jednoznačne cítiť vyzretosť oproti prvému albumu. Eilish si stále drží svoj štýl (je len menej bláznivý, čo sa mi veľmi páči), prináša mnoho experimentov a textami je čoraz viac otvorenejšia. Škoda je, že mnohé piesne už vyšli skôr než album, a sú to zrovna tie, ktoré naďalej ostávajú ako jej najvýraznejšie z celej novej várky. Nájde si tu svoje každý, milovníci elektroniky, tvrdých beatov ale aj jemnej gitarky.

-REKLAMA-

Novým highlitom sa stala titulná pieseň Happier Than Ever, kde ma autorka prekvapila zmenou štýlu piesne od polovice a ako moc sa jej záverečné vypeckovanie podarilo. Eilish prináša zaujímavé texty a je cítiť, že si je plne vedomá ako sa piesňami otvára poslucháčom. Po hodine počúvania vám naozaj príde, že vám chcela len predostrieť svoje pocity z jej života, či už o sláve alebo nepodarenej láske. Viem, že práve toto na nej miluje jej mladá fanúšikovská základňa. Nový album im teda bude nepochybne udierať priamo do duše.

Ako vnímam nový album Billie Eilish?

Som rád, že jej elektronické pokusy, ktoré ma v prvom albume celkom vyrušovali, sú v nových piesňach využité naozaj delikátne. Aj napriek tomu, že som radšej, keď je hudba viac melodická, viem si užívať takéto vychytávky ak sa umelci naozaj snažia. A tu verte, že sa snažili riadne a bol som prekvapený, koľko moc som si ich užil. S produkciou sa tu vyhrali vskutku parádne.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Top 10 songov na Spotify: Čo dnes počúvajú Slováci?

Album som počúval na Spotify, kde si pre nás pripravili zaujímavé funkcie počúvania albumu. Album si môžete vypočuť v Billie Mode, Fun Mode a Lyric Mode. Posledný spomínaný je asi najzaujímavejší, keďže ponúka komentovanie všetkých piesní priamo od Billie. Ako však spomína sama speváčka, ak ste album ešte nepočuli, počúvajte ho od začiatku do konca bez preskakovania cez Billie Mode.

Happier Than Ever teda dokazuje, že silné stránky interpretky nikam nemiznú a ak sa budú naďalej takto vyvíjať, v nasledujúcich rokoch sa môžeme tešiť na hudbu, o ktorej sa dosť možno bude rozprávať dlhé roky. Ako celok sa album nesie v pomerne monotónnom duchu, no na to sme si myslím už pri Billie zvykli. Uvidíme, či nás čaká zmena v budúcnosti, lebo verím, že ten “perfektný album” ešte len príde. Medzi najobľúbenejšie piesne sa u mňa zaradili Billie Bossa Nova, my future, Lost Cause, Your Power, NDA a Happier Than Ever.

Čo hovoríte na album Happier Than Ever vy? Ste radi, kam sa posúva Billie Eilish?

Zdroj titulného obrázka: clashmusic.com

-REKLAMA-
Filip Scherhauferhttps://plotpoint.sk
60% of the time, it works everytime...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img