Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 40

-

Novinky

KAPITOLA XXXX

Ďalšie ráno som sa zobudila hneď, ako mi zazvonil budík. Mala som naozaj dobrú náladu a tešila som sa na raňajky, ktoré si dáme s Cass. Vo Freddie’s som už naozaj dlho nebola a ich ovocné wafle mi naozaj chýbali.

  Vstala som z postele a vďaka mojej dobrej nálade som mala jedinečnú chuť pekne sa obliecť aj namaľovať. A presne to som spravila. Vytiahla som najkrajšie kúsky oblečenia zo šatníka, spravila si perfektný make-up a vyžehlila som si vlasy.

  Vzala som si kabelku so školskými vecami, obula sa a vydala sa naprieč slnečnému počasiu. Na to, že včera celý deň len pršalo bolo dnes veľmi pekne.

  Hodila som si veci na sedadlo spolujazdca, nastavila som si rádio a vybrala sa smerom k Freddie’s. Meškala som len zopár minút, no cesty boli naozaj plné, takže to nebola moja chyba. Zaparkovala som vedľa Cassinho auta, no skôr, ako sme obe stihli vystúpiť, niečo zaujalo moju pozornosť. A nie niečo, ale niekto.

  Dvere na Frieddie’s sa otvorili a vyšiel z nich Aaron, ktorého nasledovala Allison. Aaron pustil dvere, ktoré sa zatvorili a spoločne sa vybrali k Aaronovmu autu, do ktorého obaja nastúpili. Zmätene som sa obzrela za autom, ktoré opustilo parkovisku a následne som rovnaký pohľad venovala aj Cass.

  „Videla si to?“ spýtala sa prekvapene, keď sme vystúpili z auta. Ako sa to hovorí? Náhoda je sviňa?

  „Á-áno,“ dostala som zo seba. Ešte raz som sa obzrela za seba no po Aaronovom aute už  nebolo ani stopy.

  „Čo to malo znamenať?“

  „Netuším. Ale určite to bude mať nejaké rozumné vysvetlenie. Allison posledné dni stále otravovala Aarona,“ snažila som sa utešiť samu seba. Posledné dni, ktoré sme s Aaronom spolu zažili, boli skvelé. Zabávali sme sa, smiali sme sa, užívali sme si spolu. Neverím, že by sa len tak cez noc rozhodol, že ju chce naspäť.

  „Uvidíš v škole,“ povzbudivo sa na mňa usmiala a spoločne sme si sadli k nášmu zvyčajnému stolu.

Počas raňajok sme prebrali všetko čo bolo za posledné týždne zamlčané a na Aarona s Allison som takmer aj zabudla. Verila som, že hneď, ako sa s ním stretnem, bude mať rozumné vysvetlenie a všetko bude opäť v poriadku. Naozaj som verila, že sa nedeje nič zlé.

  Bohužiaľ, tento optimistický prístup ma opustil v momente ako sme s Cass prišli do školy. Počas cesty z parkoviska do školy som zachytila viac súcitných pohľadov, akoby sme mali možnosť vidieť na pohrebe. Cass ma chytila za ruku hneď, ako zachytila pohľady žiakov aj ona, no ja som ničomu nechápala.

  „Si v poriadku srdiečko? Počula som, čo sa stalo. Hneď, ako sa s ním stretnem, rozreže mu vtáka na tretiny, prisahám!“ Tiffany k nám dobehla hneď, ako nás videla vojsť do hlavnej budovy. Zmätene som sa na ňu pozrela, pretože som už naozaj ničomu nerozumela.

  „Tiff, ja netuším, o čom hovoríš. Čo sa deje?“ spýtala som sa nakoniec.

  „Čože? Vraj ste sa s Aaronom rozišli kvôli Allison,“ povedala Tiff prekvapene.

  „Očividne som jediná, ktorú tento rozchod obišiel,“ povzdychla som si. Cítila som obrovskú hrču v krku a pocit bezmocnosti a nevedomosti ma zožieral zvnútra. Ako je možné, že včera bolo všetko v poriadku a dnes sme sa rozišli? Ako sme sa vôbec mohli rozísť bez toho, aby som o tom vedela?

  Nezaslúžim si aspoň jeden posratý rozhovor od Aarona? Nemal by to byť on, kto mi povie, že má niekoho iného? Jeho zrada mi prúdila v krvi, no stále som nevedela uveriť tomu, čo by toho bol schopný. Nemohlo za jeden deň zmiznúť všetko, čo sme medzi sebou mali.

  Zaslúžim si vedieť, čo som spravila zle. Chcem vedieť, ktorý môj skutok viedol k niečomu takémuto. Je to kvôli tomu, že som išla s dievčatami do toho klubu? Mala som sedieť na zadku ako domáca panička? Alebo je to kvôli tomu, že som ho odhovárala od vlastného bytu?

  „Prisahám, Madison, keď ho stretnem…och bože!“ Tiffany bola naozaj nahnevaná, zatiaľ čo ja som nemala slová. A aj to málo energie, ktorá mi zostala, zmizlo keď som uvidela Aarona ako s úsmevom na tvári kráča po chodbe. Pozdravil sa s nejakými chalanmi a na niečom sa spolu zasmiali.

  „Ja ničomu nerozumiem,“ priznala som. Aaron otočil hlavu smerom k nám, rozlúčil sa s chalanmi a vybral sa k nám. Cass a Tiff ustúpili dozadu, aby som mala priestor vyriešiť si to sama.

  „Ahoj, zlato,“ usmial sa a naklonil sa ku mne, aby ma pobozkal. Otočila som hlavou a jeho pery pristáli na mojom líci. Zmätene sa na mňa pozrel.

  „Čo sa deje?“ opýtal sa.

  „Spýtam sa to jedenkrát a budem dúfať, že mi povieš pravdu, Aaron. Prišiel si dnes do školy s Allison?“ nabrala som odvahu, aby som sa mu pozrela do očí. Naozaj si myslel, že v tejto škole sa dá udržať niečo tajomstvom?

  „Mads…áno. Videl som ju ako kráča pešo, tak som ju odviezol. Nie som predsa hajzel,“ takmer by som mu aj uverila. Hlas sa mu netriasol a popri tom, ako to hovoril mi celý čas pozeral do očí. Klamal mi priamo do očí a vôbec sa nehanbil. Puklo mi srdce, no nechcela som mu dovoliť, aby to vedel.

  „Aaron, bola som ráno vo Freddie’s,“ povedala som nakoniec. Z jeho úst vyšlo tiché kurva a pustil mi ruku, za ktorú ma držal.

  „Nie je to tak, ako to vyzerá,“ povedal okamžite.

  „Stál si tu a klamal mi priamo do očí, Aaron. Prepáč, ale nedokážem veriť už ďalšiemu slovu, ktoré povieš,“ s hlavou zdvihnutou hore som sa naňho naposledy pozrela, obišla ho a vybrala sa do triedy. V jeho očiach sa zračila čistá panika a zdesenie. Rovnako ako ja určite nechápal, čo sa práve stalo. Odišla som a nechala ho tam stáť so všetkými jeho klamstvami. Kto vie v čom všetkom mi za ten čas klamal. Bolo vôbec niečo na týchto dňoch pravdivé?

  Bolela ma každá časť tela, mala som pocit, že neviem dýchať. Cez slzy v očiach som nič nevidela no aj napriek tomu som kráčala ďalej. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 5


Nádych a výdych.

Nádych a výdych. 

  Opakovala som si dokola. Chcela som si začať s Aaronom, aby som dokázala mojej sestre, že som viac ako ona. Že nie je jediná, kto vždy dosiahne to, čo chce. No mýlila som sa. Allison vždy dokáže čo chce. Allison zničí každého, bez ohľadu na to ako sa ten človek bude cítiť. Rodina tu nehrá žiadnu rolu.

  „Chceš ísť preč?“ spýtala sa Cass, keď ma spolu s Tiffany dobehli. Zažmurkala som, aby som dostala preč slzy z očí a zabočila na záchody. Tiff škaredo pozrela na dve prváčky, ktoré stáli pred zrkadlami a tie okamžite odišli.

  „Nie. Až takú výhru Allison nedoprajem. Dnes to tu zvládnem,“ povedala som, no sama som svojim slovám neverila.

  „Čo ti povedal?“ spýtala sa Tiff a podala mi vreckovku na otretie čiernej slzy, ktorá mi vytiekla z oka.

  „Keď som sa ho spýtala, či ju ráno viezol do školy povedal, že áno. Pretože ju stretol, ako ide pešo. Povedal to tak presvedčivo a úprimne, že som mu takmer aj uverila. Lenže s Cass sme ich ráno videli vo Freddie’s,“ bolelo ma opäť na to myslieť.

  „Ten nechutný bastard! Veď ja mu…“

  „Kašli na to, Tiff,“ potiahla som ju za ruku, keďže bola odhodlaná ísť za ním. Žiadna zbytočná dráma. „Oni si boli súdení už od začiatku. Allison a Aaron, neznejú dokonalo?“ trpko som sa zasmiala a oprela sa o umývadlá.

  Bola som naivná a hlúpa. Ani slová patetická, sprostá hlupaňa nedokážu opísať, ako príšerne som sa cítila. Tak dlho som sa nechcela zamilovať. Tak dlho som odmietala každé jedno pozvanie na rande, aby mi nikto nemohol ublížiť. Najhoršie na tom bolo, že toto bol môj nápad. To ja som vymyslela plán ako zbaliť Aarona Kylea. Za všetko, čo sa stalo, nesiem zodpovednosť iba ja. A to bolelo zo všetkého najviac.

  A najhoršie na tom celom bol fakt, že som Aarona nedokázala nenávidieť. Využila som ho rovnako ako ona mňa. Zahrávala som sa s ním, rovnako ako on so mnou. Nakoniec predsa len nie sme až tak odlišní.

  Zošuchla som sa na zem a skryla si tvár do dlaní. Dovolila som si plakať, kým nezačne hodina, potom budem musieť čeliť zvedavým pohľadom celý deň. Najhoršie je, že sa budem každú sekundu pýtať samej seba, čo som spravila, že som si toto zaslúžila.

  Dievčatá ma objali a potichu sedeli vedľa mňa kým ja som plakala. Dnešok bude náročný deň. No vedela som, že nie som sama. Mám po svojom boku kamarátov, ktorí ma dnes podržia nad vodou. A to bola jediná vec, za ktorú som mohla byť vďačná.

  „Bude to v poriadku,“ zašepkala Tiff chlácholivo. Lenže ja som vedela, že nebude. Nič už nebude v poriadku. Čo som si navarila si musím aj zjesť. Pochybná hádka so sestrou? Vzťah, ktorý som začala len kvôli svojmu egu? Lenže láska, ktorá vznikla bola iba nechcená vedľajšia strata.

  „Musíme ísť do triedy, Mads. Zvládneš to?“ spýtala sa Cass, keď sa chodbami rozzvučal zvonček. Slovo nie sa mi dralo na jazyk, no nevyslovila som ho. Chcela som byť silná. A stále som v sebe mala kúsok nádeje, že je to naozaj veľké nedorozumenie, ktoré sa vysvetlí. Pretože som si nevedela predstaviť, že to s Aaronom skončí. Nechcela som si predstaviť, že by to skončilo.

  „Áno. Poďme,“ posledný raz som si zotrela čierne cestičky pod očami, vzala kabelku na rameno a spolu s dievčatami sa vybrala naprieč chodbe. Tiff sa od nás odpojila na druhom poschodí a sľúbila, že mu poriadne vyčistí žalúdok. Za normálnych okolností by som nesúhlasila, no dnes som jej neodpovedala. Zaslúži si všetko, čo mu Tiffany chce povedať.
  Najhoršie z celého dňa bol asi pohľad, ktorý mi venovala profesorka O’Marie hneď, ako sme s Cass vošli do triedy. To, že sme meškali, dokonca ani neriešila. A vtedy som vedela, že už o tom vie celá škola.
 

AARON Kapitola 40: Prechádzajúcu kapitolu tejto publikácie nájdete na tomto linku.

Zelený kocúr banner
zelenykocur.sk – zľava 5% s kódom: PLOTPOINT

Ďalšie novinky

Populárne