streda, 22 septembra, 2021

Tip na thriller #9: Znamenia – Mimozemská invázia od M. N. Shyamalana!

-

-REKLAMA-

Thriller Znamenia

Séria Tip na thriller je späť! V tejto nepravidelnej rubrike vám predstavím tie najlepšie kúsky z filmového žánru thrillerov. Budem sa snažiť, aby išlo o menej známe klenoty, ale určite sa dostane aj na masovo obľúbené filmy. Už sme si predstavili osem skvelých thrillerov, na ktoré ste mali aj veľmi pozitívne reakcie. Najhoršie obavy s Benom Affleckom ako Jackom Ryanom, Talentovaného pána Ripleyho s Mattom Damonom, anime thriller Perfect Bluepsychologický thriller Vedľajšie účinky, neo-noirový thriller Angel Heartparanoidný thriller Miluj blížneho svojho, environmentálny thriller Prvý napravený (2017) a investigatívny thriller The Report (2019). Dnes sa spolu bližšie pozrieme na thriller Znamenia od M. Night Shyamalana!

Znamenia Thriller Mel Gibson Joaquin Phoenix
Zdroj: moviesroom.pl

Novodobý majster napätia

-REKLAMA-

Znamenia (2002) sú v poradí tretím filmom režiséra M. Night Shyamalana, ktorého tretí film, Šiesty zmysel (1999), ho okamžite vyšvihol na špičku mladých talentovaných režisérov. Vedel s malým rozpočtom a schopnými hercami vytvoriť napínavý mysteriózny thriller s šokujúcim koncom, ktorý sa stal jeho trade-markom. Hneď o rok neskôr prišiel jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec – Vyvolený (2000). Opäť spolupráca s Brucom Willisom, ku ktorému sa do hereckého tandemu pridal vynikajúci Samuel L. Jackson. V roku 2002 všetci natešene vyhliadli nový film od novodobého majstra napätia (ten pôvodný je samozrejme Alfred Hitchcock).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Čas - Jaká je novinka režiséra Šestého smyslu?

Thriller Znamenia je o rodine bývalého farára (Mel Gibson), ktorý stratil svoju vieru po nešťastnom úmrtí jeho ženy a matky ich dvoch detí. Spolu s nimi býva aj jeho mladší brat (Joaquin Phoenix), ktorý má za sebou krátku, ale úspešnú kariéru hráča baseballu. Ich domácnosť jedného rána narušia kruhy v obilí, ktoré sa objavili na ich kukuričnej farme. Ide o mimozemskú inváziu alebo o zázrak?

-REKLAMA-

Mel Gibson Joaquin Phoenix Znamenia
Zdroj: filmowo.net

Viera v niečo väčšie?

Ale pod povrchom tohto komorného thrilleru o mimozemskej invázii je v skutočnosti tajuplný príbeh o strate a opätovnom nájdení viery alebo o viery vo vyšší kozmický alebo Boží plán. To, ako do seba všetky drobné detaily, ktoré sú rozprestreté po celej stopáži filmu, zapadajú je presne to, prečo staršie Shyamalanove filmy zbožňujem. Banálne detaily, ktoré uprostred napínavého filmu vnímate iba podvedome, krásne zapadajú do celkovej mozaiky. Nejde o nejaký šokujúci záver v pravom slova zmysle. Ide skôr o logické poskladanie puzzle.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Tip na thriller #4: Vedľajšie účinky - Psychologická hra s Judom Lawom!

Celú ťaživú atmosféru filmu, ale aj scény plné nádeje dotvára skvelá hudba Jamesa Newtona Howarda, ktorý vytvoril hudbu aj pre Shyamalanove dva predchádzajúce filmy. Hudbu dokonca začal skladať ešte pred natáčaním samotného filmu podľa Shyamalanových detailných storyboardov. Ak máte chuť na napínavý večer s dobrých filmom, určite si pozrite thriller Znamenia. Aktuálne má v kinách M. Night Shyamalan svoj nový film Čas, ktorý ale podľa recenzií môžete vynechať a pustiť si film z dôb Shyamalanovej slávy. Pozrieť si ho aktuálne môžete na službe iTunes.

Zdroj: ČSFD

Zdroj titulného obrázku: Bolsamania.com

-REKLAMA-
Martin Sugarhttps://plotpoint.sk
Postoj pútnik a zvestuj Lakedaimoncom, že my tu mŕtvi ležíme, ako zákony kázali nám.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img