pondelok, 14 júna, 2021

Ženské hrdinky vo filmoch – Ideálna voľba na sychravú jeseň!

-

-REKLAMA-
rikrek.com

Počasie a filmy?

Vonku prší, je chladno a zo stromov padá lístie. To znamená ideálne počasie na film! To, aký film si však pustiť, je pre väčšinu z nás neustála dilema. Akčný, dobrodružný, dokumentárny alebo sci-fi. Dnes si ukážeme silné ženské hrdinky vo filmoch a ktovie? Možno to bude vaša budúca voľba v upršanú nedeľu.

ženské hrdinky
Zdroj: nypost.com

1. Katniss Everdeen

-REKLAMA-

Filmová séria Hunger Games si podmanila svet. A ani dnes, 8 rokov od vydania prvého dielu, tomu nie je inak. Dej sa odohráva v ruinách bývalej Severnej Ameriky, ktorá sa nazýva Panem. Zem pozostáva z 12 krajov, z ktorých sa každý rok vyberá 1 muž a 1 žena, ktorí sú vyslaní do arény. Živý z nej však môže vyjsť len 1 človek. Katniss Everdeen sa prihlási ako dobrovoľník za svoju mladšiu sestru a v deji ju spoznávame ako silnú, nebojácnu a samostatnú ženu, ktorá sa nebojí čeliť všetkým prekážkam, ktoré aréna ponúka.

2. Erin Brockovich

Rovnomenný film, ktorý vznikol podľa skutočných udalostí, vypovedá o dvakrát rozvedenej žene a matke troch detí. Erin Brockovich je takmer na mizine, avšak podarí sa jej zamestnať v právnickej firme, kde narazí na prípad, ktorý ju veľmi zaujme – znečistenie podzemných vôd jedovatým chrómom. Táto utajovaná ekologická katastrofa naberá na rýchlych obrátkach a v príbehu sa postupne odkrývajú ľudia, ktorí doplatili na nezodpovednosť korporátnej spoločnosti svojím zdravím. Erin je žena, ktorá ide tvrdo za svojím cieľom. Je však aj láskavá a priateľská a ľudia ju majú radi, pretože jej môžu dôverovať. Smutný, ale i vtipne vyobrazený snímok je jednoznačnou voľbou na lenivý deň.

-REKLAMA-

3. Hermiona Granger

Ságu o Harrym Potterovi hádam ani nemusím predstavovať. Už ako malé deti sme netrpezlivo čakali, ako sa skončí boj so zlom s pomocou troch mladých kúzelníkov. Harry, Ron a Hermiona. Títo traja kamaráti reprezentovali všetko to, čo v kamarátstve treba. Porozumenie, tolerantnosť, úprimnosť i trpezlivosť. Hádam sa však všetci zhodneme, že bez Hermiony a jej znalosti kúziel by Ron a Harry boli stratení. Rozvaha, inteligencia aj odvážnosť. Všetky vlastnosti, ktoré by ženské hrdinky mali mať. A Hermiona ich má na rozdávanie.

4. Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan a Mary Jackson

Filmový snímok Hidden Figures vypovedá o troch Afroameričankách, ktoré pracovali v NASA a svojimi výpočtami a skvelou prácou boli kľúčovými postavami v boji o dobývanie vesmíru. Film podľa skutočnej udalosti vyobrazuje postavenie Afroameričanov a žien v spoločnosti. Napriek tomu, že sa odohral v minulosti, jeho význam má stále plnohodnotnú funkciu i dnes. Nebojácnosť týchto postáv zohrala úlohu vo fungovaní spoločnosti a zaradení žien a Afroameričanov medzi plnohodnotných občanov s rovnakými právami.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Chicagský tribunál - Opět Netflix a jeden z nejlepších filmů tohoto roku!

5. Enola Holmes

Tohtoročný film zo štúdia Netflix rozpráva o sestre slávneho detektíva – Sherlocka Holmesa. Mladá Enola Holmes vyrastá spolu s mamou a ich život sa zdá skrátka bezstarostný. Jedného dňa však Enolina mama zmizne. A tak sa Enola vydáva po stopách jej zmiznutej mamy. Enola je v snímke zobrazovaná ako mladá entuziastická žena, ktorá sa nebojí prekážok, a jej reakcie sú vždy pohotové. Príbeh o tom, ako sa z mladého dievčaťa stáva žena a ako ju na jej ceste čakajú rôzne milé a nemilé prekážky určite odporúčam.

Aká bude tvoja budúca voľba filmu? Daj nám vedieť!

Zdroj: čsfd.cz

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img