štvrtok, 28 januára, 2021

Zaujímavosti: Eurovision Song Contest – The Story of Fire Saga

-

Zaujímavosti: Eurovision Song Contest – The Story of Fire Saga

Ako už je zvykom, Netflix má opäť na svojej platforme ďalší hit. Tentoraz ide o hudobný film, ktorý sa zameral na najväčšiu európsku spevácku súťaž – Eurovíziu. Ide o komédiu Willa Ferrela, ktorá je plná jeho charakteristických a bláznivých črtov. Ferrel sa však tentokrát skôr zameral na príbeh dvoch extrémne charizmatických titulných postáv. Z toho nakoniec vznikol naozaj príjemný a oddychový film s peknými myšlienkami, vtipnou romancou a dobrými piesňami, vyplnený pomerne nevídaným európskym nádychom.

Ak ste teda doteraz náhodou váhali, či si film pozrieť alebo nie, určite neváhajte. Herci podávajú úžasné komické výkony a celá súťaž je spravená nádherne. Nejde o žiadnu paródiu, ale skôr oslavu tejto veľmi zvláštnej súťaže. No a keďže ide momentálne o veľmi populárny streamovací film, rozhodli sme sa, že vám k nemu povieme niečo viac.

Vysnívaný projekt Willa Ferrela

-REKLAMA-

Will Ferrel tento film napísal, produkoval a aj si v ňom zahral. Keďže jeho manželka pochádza zo Švédska, Ferrel bol s touto súťažou pomerne oboznámený. Prvé predstavenie videl približne pred dvadsiatimi rokmi a vraj už vtedy si hovoril, že z tohto šialenstva niekedy musí urobiť film. V USA totiž Eurovíziu absolútne nepoznajú a nikdy sa na ich pôde nevysielala.

Zaujímavosti Eurovision Song Contest The Story of Fire Saga
Zdroj: vulture.com

Rachel a Will

Celý film ťahala predovšetkým chémia medzi postavami Sigrid a Larsom, ktorých si zahrali Rachel McAdams a Will Ferrel. Rachel sa síce objavila v rovnakom filme s Willom už pred 15 rokmi (Wedding Crashers), avšak nikdy spolu netočili žiadnu scénu a ani sa nestretli. Rachel priznala, že to bol vždy jej sen hrať pred kamerou s Willom, ktorý sa jej nakoniec splnil. Je však veľmi zaujímavé, že ich chémia bola taká skvelá, pričom išlo o ich prvý spoločný film.

Reálne prostredie

Režisér David Dobkin, ktorý má na svedomí práve film Wedding Crashers, si veľmi potrpí na ukazovanie reálnych miest. Niekoľkokrát kritizoval štúdiá, že točia filmy len v štyroch miestach v USA a tvária sa, že sú v iných mestách. Dobkin teda veľmi usilovne tlačil na Netfix, aby natáčali na reálnych lokalizáciách na Islande. Odporučil im to ako dovolenkovú destináciu a keď sa výkonní producenti vrátili späť, Island mu ihneď schválili na natáčanie. Film teda vyzerá naozaj úžasne aj práve vďaka tomuto rozhodnutiu.

Akcenty

Asi najvtipnejšia a zároveň najroztomilejšia vec v celom filme sú prízvuky oboch hlavných postáv. Herci na tieto prízvuky prišli improvizáciou a síce Rachel McAdams študovala nórsky a islandský jazyk niekoľko dní, Will sa priznal, že len kopíroval prízvuk bratrancov jeho švédskej manželky.

Zaujímavosti Eurovision Song Contest The Story of Fire Saga
Zdroj: eurovision.tv

Dan Stevens

Dan Stevens je jeden z tých hercov, ktorí herectvo berú vážne. Spočiatku si teda nebol istý, či by mal do filmu ísť. Režisér ho však presvedčil, že jeho postava bude mať zaujímavú úlohu vo filme a nepôjde len o antagonistu. Rolu však zobral až po tom, čo mu režisér ukázal choreografiu, ktorú vymysleli pre jeho postavu. Stevens bol z tohto vystúpenia tak očarený, že ihneď začal chodiť do posilovne, aby pred kamerou vyzeral čo najlepšie. Netreba asi dodávať, že jeho postava spolu s Rachel McAdams patrilo medzi to najlepšie, čo film ponúkol.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Filmový Batman bez Nolana #3: Batman vs Superman?

Skutočná Eurovízia

Herci natáčali film vlani v Tel Avi počas vlaňajšej súťaže. Všetky reakcie publika sú teda skutoční fanúšikovia Eurovízie, ktorí reagujú na vystúpenia hercov. Tvorcovia boli nadšení, že vymysleli natoľko dobré piesne, že vystúpenia bavili fanúšikov reálnej súťaže.

Koronavírus

Film mal pôvodne vyjsť už v máji v rovnaký čas, kedy mala ísť reálna Eurovízia. Tá sa mala tento rok konať v Rotterdame v Holandsku. Avšak celosvetová pandémia, bohužiaľ, neumožnila, aby sa tento rok show uskutočnila a musela byť preložená. Film sa teda musel preložiť tiež a to aj preto, že ešte nebol dokončený. Film sa ešte nestihol postrihať a doupraviť. Našťastie vďaka moderným technológiám sa toto celému štábu podarilo robiť aj online formou na diaľku.

Zaujímavosti Eurovision Song Contest The Story of Fire Saga
Zdroj: latimes.com

Spev

Síce to vyzerá veľmi presvedčivo, no jediný herec, ktorý vo filme naozaj spieva je Will Ferrel. Rachel McAdams aj Dan Stevens iba hrajú, že spievajú. Za McAdams spievala islandská speváčka Molly Sandén. Za Stevensa spieval švéd Erik Mjönes.

Reálni výhercovia a súťažiaci

Ak ste fanúšikmi Eurovízie, určite ste si všimli hneď niekoľko spevákov, ktorí sú reálnymi víťazmi a súťažiacimi predošlých ročníkov. Vo filme sa konkrétne objavili tieto mená: John Lundvik (Švédsko 2019), Anna Odobescu (Moldavsko 2019), Bilal Hassani (Francúzsko 2019), Loreen (Švédsko 2012), Jessy Matador (Francúzsko 2010), Alexander Rybak (Nórsko 2009), Jamala (Ukrajina 2016), Elina Nechayeva (Estónsko 2018), Conchita Wurst (Rakúsko 2014), Netta (Izrael 2018) a Salvador Sobral (Portugalsko 2017).

To boli zaujímavosti Eurovision Song Contest – The Story of Fire Saga. Čo hovoríte na film? Páčil sa vám? Sledujete skutočnú súťaž?

Zdroj: imdb.com

-REKLAMA-
Avatar
Filip Scherhauferhttp://plotpoint.sk
I want to be Ben Affleck
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -