pondelok, 14 júna, 2021

WEBTOON: Shoujo webtoony, ktoré sa oplatí prečítať #2

-

-REKLAMA-
rikrek.com

Webtoon: Čo to je?

Pre istotu sem v rýchlosti zhrniem, čo to je vlastne webtoonZápad má komiksy, Japonsko má mangu a Kórea má, áno správne hádate, webtoony (pôvodne mali tzv. manhwa, tá je však s príchodom digitalizácie v úzadí). Tie kombinujú obidva klasické svety a pridávajú aj vlastné prvky. Rovnako ako sú komiksy farebné a čítajú sa zľava → doprava. Kresba je však veľmi podobná japonskej mange. Ešte musím spomenúť, že dnes sa stávajú takým svetovým fenoménom, že ich píšu už aj ľudia mimo Kórei(prevažne Čína, ale ja sama čítam napríklad wt od španielskeho autora).

To, v čom sa však odlišujú od oboch, je to, že sa nedelia na strany, ale každá kapitola je v jednom súvislom, vertikálnom „stripe”. Tým pádom majú kresliči omnoho väčšiu slobodu, keďže nie sú limitovaní oknami a stranami.

Shoujo webtoony, ktoré sa oplatí prečítať 2

-REKLAMA-

Ako sme sa z predchádzajúceho článku mohli dozvedieť, shoujo je z japonského slova shojo, ktoré znamená dievča. Shoujo webtoony/manga je teda žáner mangy/webtoonov a anime zameraných predovšetkým na mladé ženské publikum, ktoré sa zvyčajne vyznačujú zameraním na osobné a romantické vzťahy.

Dnes sa pozrieme na ďalšie shoujo webtoony, ktoré rozhodne stoja za prečítanie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  WEBTOON Tower of God dostane vlastné anime

Death Is the Only Ending for the Villainess

-REKLAMA-

Webtoon: Death is the only ending for the villainess
Zdroj: mangadex.org

Počet kapitol: 26 (stále vychádza)
Autor: Gwon Gyeoeul
Ilustrátor: SUOL
Počet videní: viac ako 4 milióny (zdroj: mangago.me)

Anotácia: Penelope Eckart sa reinkarnovala ako adoptovaná dcéra vojvodu Eckarta a hlavná záporačka z reverse harému. Problém je, že vstúpila do hry v najťažšom móde a bez ohľadu na to, čo robí, smrť ju čaká na každom konci! Predtým, ako sa objaví „skutočná dcéra“ vojvodu Eckarta, musí si zvoliť jedného z hlavných hrdinov a dosiahnuť šťastný koniec, aby prežila. Avšak obaja bratia si vždy radšej vyberú boj a hádajú sa o každú maličkosť. Taktiež je tu šialený korunný princ, pri ktorom všetky cesty vedú k rýchlej smrti. Kúzelník, ktorý je okúzlený hlavnou hrdinkou a nakoniec lojálny otrokársky rytier!

Toto je Penelopin príbeh o prežití.

Názor: Death Is the Only Ending for the Villainess patrí medzi moje najobľúbenejšie webtoony, čiže vám ho určite odporúčam všetkými desiatimi. Vzťah medzi Penelope a bratmi je zvláštny, človek nevie, či sa má smiať alebo plakať. V jednej chvíli spravia jednu vec a v tej druhej zas úplný opak. Prešlo 26 kapitol a ja si na nich stále neviem spraviť názor. Nemyslím si, že je vhodné vychvaľovať ich tu, nakoľko to, ako sa roky správali, nezmení pár týždňov lepšieho správania. Niežeby Penelope bola na začiatku nejaké zlatíčko, ale podľa môjho názoru bolo ich správanie naozaj neprimerané. Posledná kapitola, ale dopomohla k môjmu názoru, že o pár kapitol ich vzťah bude zas o niečo lepší.

Kúzelníka aj s krutým korunným princom stretneme zhruba v polke zatiaľ vydaných časti. Vinter (kúzelník) na mňa urobil menší dojem, pričom Kallisto (korunný princ) bol naozaj strašidelný! Ale to nič nemení na fakte, že ju akosi najviac shippujem práve s Kallistom a trocha aj s Eclisom (otrok). Nemôžem nevychváliť to, ako dobre všetci samozrejme vyzerajú. Ilustrácie sú znova naozaj nádherné a ja som znova nemala na výber, než sa do nich zamilovať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Daredevil: Gang War - Millerov úvod! Kingpin, Bullseye a Elektra!

Beware of the Villainess!

Cover webtoonu: Beware of the Villainess!
Zdroj: mangadex.org

Počet kapitol: 30 (stále vychádza)
Autor: Bbongdda Mask
Ilustrátor: Pureunkanna
Počet videní: viac ako 7 miliónov (zdroj: mangago.me)

Anotácia: Unikátna, jedinečná záporačka, ktorá bola vhodená do sveta v románe, len aby jej príchod všetko zmenil! Prečo? Nemohla predsa len stáť a pozerať sa na to, ako hlavná hrdinka manipuluje so všetkými štyrmi hlavnými hrdinami. Príbeh o pragmatickej záporačke, ktorá má v úmysle vyhodiť všetkých hlupákov von oknom, priateľskej hlavnej hrdinke, ktorá je rovnako otravná ako už spomenutí idioti, a o vlkovi, ktorý túži len po nej!

Názor: Beware of the Villainess! v sebe ukrýva čaro hlavne vďaka náramne vtipnej Melisse. Na Melisse sa mi naozaj páči jej osobnosť, nebojí sa ani pobiť, aby dokázala, že na to, čo si zaumienila, má. Webtoon som znova objavila skrz nádherné živé ilustrácie. Príbeh sa príchodom Melissy úplne zmenil od toho románovho (ako to už v takýchto webtoonoch býva), čiže budeme môcť nazrieť viac do sveta vlkov. Tých totižto “pravá Melissa” vonkoncom neznášala a v románe sa o nich moc nerozprávalo. Musím sa priznať, že aj keď je Jack jeden z hlupákov, ktorých sa chce Melissa zbaviť, patrí medzi postavy, ktoré mám vcelku rada (Nine je aj tak môj obľúbený vlk). V poslednej dobe som tomuto webtoonu nevenovala moc pozornosť, avšak v blízkej dobe to určite dobehnem!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Komiksový týdeník #2: White knight, Death note a mnohem víc!

The Villainess Reverses the Hourglass

Cover webtoonu: The Villainess Reverses the Hourglass
Zdroj: mangadex.org

Počet kapitol: 31 (stále vychádza)
Autor: Sansobi
Ilustrátor: Ant Studio
Počet videní: viac ako 12 miliónov (zdroj: mangago.me)

Anotácia: Keď sa jej mama vydala za knieža, Ariin spoločenský status sa okamžite zmenil. Po vedení luxusného života sa Aria stretne s nepriaznivým osudom v podobe nespravodlivej smrti kvôli intrigám jej nevlastnej sestry Mielle. Presne predtým, ako zomrie, vidí padať presýpacie hodiny a ďalšie. čo vie, je, že sa ocitla v minulosti. Aby sa mohla vyrovnať so zlou záporačkou, musí sa stať ešte väčšou. Toto je nová cesta, kde sa Aria rozhodla pomstiť Mielle, dievčati, ktorá zabila ju aj jej matku.

Názor: Ďalší z mojich obľúbených webtoonov. Aria si toho v živote prežila veľa, ako dcéra prostitútky to nemala v živote ľahké. A ani potom, čo sa jej mama vydala za knieža, sa jej situácia nezmenila. Jej nevlastná sestra, brat a aj slúžky jej zo života robili peklo. A keď si to aj niekto všimol, nič s tým neurobil kvôli tomu, že nebola “pravá” dcéra kniežaťa. Už od začiatku som Mielle nemala rada, čiže sa mi náramne dobre pozerá na to, ako bojuje sama so sebou, keď Aria spraví niečo čo nevyhovuje jej schémam. Náramne zábavný, v istých častiach smutný webtoon, ktorý vás dokáže zabaviť v nudný večer!

Čo hovoríte na tieto shoujo webtoony? Zaujali vás?

Zdroje: mangago.memangadex.org

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img