nedeľa, 17 januára, 2021

Prečo zapnúť anime Fugou Keiji (Millionaire Detective: Balance Unlimited)?

-

Fugou Keiji

Fugou Keiji (Millionaire Detective: Balance Unlimited) je nové anime, ktoré vyšlo túto jar v apríli na Funimation. Anime má zatiaľ len dva diely, pričom sa tretieho kvôli odkladu dočkáme až 17. júla. Prvé dva diely boli úžasné, dúfam teda, že tretí bude ešte lepší. Nemohol by ten júl prísť skôr?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Tip na seriál: Tiger King! Dokázal nás ohromiť?

-REKLAMA-

Fugou Keiji
Zdroj: anidb.net

O čom Fugou Keiji je?

Haru Kato pracuje pre Modern Crime Prevention Task Force (aka MCPTF), oddiel, ktorý bol založený pre dôstojníkov, ktorí spôsobili problémy pre Metropolitan Police Department. Haru tam bol pridelený potom, čo ho prepustili z First Devision, z elitného oddielu Metropolitan Police Department. (Prečo sa tak stalo sa môžme dozvedieť, keď si anime pozrieme.) Odvtedy viedol vcelku nudný policajný život na oddelení, ktoré sa k prípadom ani k informáciam moc nedostane.

Ale to sa zmení potom, ako na scénu príde Daisuke Kambe, nechutne bohatý detektív. Daisuke rieši prípady naozaj nemorálnymi spôsobmi, každého sa snaží podplatiť. To sa Katovi nepáči, je znechutený, ako sa niekto ako Daisuke mohol stať policajtom. Peniaze totiž nie sú všetko, policajti pracujú kvôli spravodlivosti. Ako ich cesta pokračuje, objavuje sa viac a viac tajomstiev, pričom Haru a Daisuke nemajú inú možnosť, než sa spojiť a spoločne ich vyriešiť.

Daisuke Kambe
Zdroj: lostinanime.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Seriálové pecky, na ktoré nemožno zabudnúť: Seriál Mestečko Záhad!

Na čo sa môžme tešiť v prvej časti?

Prvý prípad, ktorý sa v anime objaví, zahrňuje atentát na princa z cudzej krajiny, ktorý sa rozhodol navštíviť Tokyo počas veľkého festivalu. Ten nadväzuje potom na druhý, v ktorom sa mladý pár rozhodne vykradnúť zlatníctvo, nakoľko mladík potrebuje vrátiť peniaze, ktoré ukradol Yakuzovi. Títo naozaj mizerní lupiči vykradnú nakoniec obchod s čokoládou a utečú v dodávke, kde sa nachádza bomba prichystaná pre princa. V tej chvíli sa stretávame s druhým hlavným hrdinom, detektívom Daisuke Kambe. A potom ide všetko úplne inak, ako si to Haru Kato predstavoval…

Daisuke Kambe
Zdroj: lostinanime.com

Hodnotenie

Anime som si obľúbila ani nie po prvých piatich minútach a to všetko vďaka openingu, do ktorého som sa naozaj zaľúbila. Tá hudba, tá ilustrácia… Ako sa hovorí, všetko podľa mojej chuti. Dej ma bavil, išiel plynule, nezaoberali sa tam nijaké zbytočnosti, ktoré by ho mohli spomaľovať. Obsahoval taký mysteriózny prvok vďaka, ktorému ste boli nalepení na obrazovke a nevedeli ste sa od nej odtrhnúť. Postavy som si obľúbila, Haru a Daisuke budú v budúcnosti určite úžasní partneri, pričom držím Haruovi palce pri „učení“ Daisukeho, že peniaze nie sú všetko a jeho správanie je neadekvátne. (To, že zaplatí dvojnásobok toho, čo zničí, nemení nič na tom, že sa to zničilo.) Druhý diel skončil napínavo, preto som naozaj v napätí a neviem sa dočkať tretieho dielu, ktorý vyjde toto leto v júli.

9/10

(Veľa ľudí prirovnáva Fugou Keiji k Sherlockovi, musím povedať, že ja tam vidím zatiaľ len veľmi malú podobnosť.)

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Netflix pomaly vyťahuje svoje ESO v streamovacej vojne! O čo ide?

Zaujímavosť k proseccu: Daisuke minul v prvom dieli ¥1,369,800,000 (11 706 509,99€) a v druhom ¥83,006,110,000 (709 278 743,33€).

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -