xQc prichádza na Kick, obmedzuje Twitch! Je toto posledná rana?

-

Novinky

Najpopulárnejší streamer na Twitchi „xQc“ dáva tejto platforme čiastočne zbohom a prichádza na dnes ešte relatívne nový Kick! Po dlhých špekuláciách a dohadoch sa tak táto chýra stáva skutočnosťou. Čo to znamená pre budúcnosť tohto streamera a taktiež aj pre Twitch či Kick ako platformy?

Množstvo problémov a kontroverzných rozhodnutí zo strany Twitchu

Na Twitchi už dlhšiu dobu panovali problémy, ktoré štvali všetkých tvorcov. V priebehu rokov sa streameri stretávali s čoraz viac kontroverznými požiadavkami zo strany Twitchu. Išlo o  obmedzovanie v podobe používania hudby alebo taktiež aj toho, čo mohli na streame ukázať. Stávalo sa, že streameri nechtiac ukázali niečo, čo si mnohokrát ani nevšimli alebo keď si to všimli, tak to ihneď zo streamu schovali, napriek tomu nasledovali bany, a to bez akéhokoľvek záujmu zo strany Twitchu ich riešiť.

Kontroverzia pokračovala hneď niekoľkokrát. Problematické boli rôzne zmeny, ktoré viedli opäť k väčšiemu obmedzovaniu tvorcov. Nedávno napríklad prišla novinka, v ktorej Twitch bránil zobrazovaniu reklám tvorcami priamo na streame, čo znamenalo pre tvorcov ušlí zisk a väčší počet reklám pre divákov, ktoré sa nedajú preskočiť – podobne ako v bežnej televízií.

Okrem tohto podkopania tvorcov a divákov prišla ďalšia zápalka v podobe nových partnerstiev. Twitch zrušil veľa predošlých dohôd, s tým, že sa rozhodol nastaviť delenie príjmu zo streamov v pomere 50/50. Zároveň uvádza, že v prípade zárobku nad 100-tisíc dolárov pôjde o pomer 70/30 v prospech streamera.

xQc prichádza oficiálne na Kick

Nehostinné podmienky a neustále rastúce obmedzovania viedli k tomu, že o svojom odchode hovorilo čoraz viac streamerov. Najnovšou zmenou vo svete streamovania je príchod Félixa “xQc” Lengyela na platformu Kick, za ktorou stojí taktiež veľký streamer Trainwreckstv.

Nová dohoda medzi streamerom xQc a platformou Kick je v enormných číslach. Ako informuje denník The New York Times, dohoda je momentálne na úrovni 70 miliónov dolárov za dva roky, pričom by sa mohla vyšplhať až na ohromných 100 miliónov dolárov. Zaujímavosťou je aj to, že nejde o exkluzívnu dohodu, to znamená, že xQc môže streamovať aj na iných platformách.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Ninja vyhlasuje možný koniec jeho Fortnite kariéry! Aký má na to dôvod?

 

Ako poznamenal denník The New York Times vo svojom článku, táto stomiliónová dohoda je na úrovni tej, čo nedávno podpísala hviezda Los Angeles Lakers LeBron James, pričom basketbalista sa upísal tiež na dva roky. Ide tak o veľmi podstatnú dohodu v online zábavnom priemysle.

xQc bude naďalej streamovať aj na platforme Twitch, avšak bude to vo výrazne menšom rozsahu. Väčšinu času by mal stráviť práve na platforme Kick. Obľúbený streamer bude streamovať na oboch platformách zároveň. V určitý čas bude streamovať na Twitchi, avšak v obmedzenom čase, nakoľko nemá exkluzívnu dohodu. Údajne by mal na Kicku stráviť výrazne viac svojho streamovacie času.

Je možné, že v budúcnosti skončí xQc na Twitchi úplne. Hovorí sa o tom, že na Kick by malo prísť aj veľa ďalších známych tvárí. Spomínajú sa mená ako timthetatman, pokelawls či taktiež aj DrDisrespect. Ide však stále len o špekulácie, hoci nie sú vôbec tak nereálne.

Kick je stále relatívne malý, avšak dá sa očakávať, že s príchodom streamera xQc výrazne porastie. Už teraz má, poďla štatistík na stránke StreamCharts.com, platforma denný priemer na úrovni niekde okolo 100 000 divákov (orientačne).

Čo hovoríte na túto novinku vy? Myslíte si, že spravil xQc dobre s jeho krokom vstúpiť na Kick? Budete ho sledovať aj tam?

Zdroje: nytimes.com, streamcharts.com
Zdroj titulného obrázka: Instagram/xqcow1

Ďalšie novinky

Populárne