nedeľa, 31 mája, 2020

Mafia trilógia prichádza v novom kabáte! Dočkáme sa českého dabingu?

-

Mafia trilógia

Fanúšikovia hernej série z mafiánskeho prostredia sa dočkali nového traileru s grafickým vylepšením a ďalšími plnohodnotnými zmenami, o ktorých sa bližšie dozvieme 19. mája pri predstavení hry. Mafia trilógia zatiaľ nemá potvrdený dátum vydania, no špekuluje sa o auguste tohto roka.

mafia trilogy
Zdroj: czc.cz

-REKLAMA-

V minulosti sa na sociálnych sieťach rozšírili teórie o novinke v podobe Mafie 4 alebo remastri druhej časti. 2K Games však naplno prekvapilo hráčov kompletnou prerábkou všetkých troch titulov. Hra by mala vyjsť na platformách Playstation 4, Xbox One aj PC. V budúcnosti by sa mohli pridať aj novinky na trhu Playstation 5 a Xbox Series X.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Predviedol Travis Scott koncert budúcnosti?

Mafia The City of Lost Heaven bola nadčasová

Od prvého vydania titulu hernej série Mafia ubehlo takmer 18 rokov. Príbeh taxikára Toma Angela, hlavnej postavy hry, chytil za srdce ľudí po celom svete. Hra v tom čase ponúkala všetko, čo by správny titul mal obsahovať. Rýchle autá, prestrelky či misie, pri ktorých nezostala jedna klávesnica pokope.

Obrovskému úspechu v našich končinách prispel predovšetkým český dabing plný nezabudnuteľných hlášok. Českí vývojári z Illusion Softworks odviedli pri tvorbe brilantnú prácu a mnoho fanúšikov si aj po niekoľkých rokoch hru s nostalgickým pocitom zapne.

Mafia 1
Zdroj: sector.sk

Joe nebol súčasťou dohody

Druhý diel, ktorý bol vydaný v roku 2010, si pod svoju taktovku zobrala firma 2K Czech, v minulosti Illusion Softworks. Vito Scalleta sa v 40. rokoch minulého storočia vracia späť do fiktívneho prostredia Empire Bay (New York), kde sa stretáva s Joeom, kamarátom z minulosti. Joe ho zasvätí do sveta mafiánskeho prostredia a spoločne páchajú zločin v uliciach Empire Bay.

Hra taktiež obsahuje český dabing, bez ktorého by titul nenabral správnu chuť. Takisto ako prvý počin, tak aj druhý mal nevídaný úspech a zaradil sa medzi klenoty herného priemyslu. Dlhá prestávka však priniesla pád na samotné dno.

mafia trilogy
Zdroj: refresher.sk

Tretí diel sklamal na plnej čiare

Názory na posledný diel sa líšia. Niektorí si pochvaľujú, iní naopak nedokážu prísť Mafii 3 na chuť. Bez českého zásahu sa 2K Games rozhodlo vydať 3. diel dovtedy úspešnej série na konci roku 2016. Dej sa odohráva v New Orleans na konci 60.rokov. Vžijeme sa do kože Lincolna Claya, ktorý sa snaží ovládnuť mesto Jazzu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Valorant: Novinka od Riot Games láme rekordy na platforme Twitch

Hra bola aspoň pre mňa obrovským sklamaním a ku klasickej Mafii sa dá prirovnať len ťažko. Okrem začiatku a konca sa misie monotónne opakujú, čo radikálnym spôsobom znižuje zážitok z hry. Ako vedľajšia postava sa objaví aj Vito Scalleta. Je to však slabá náplasť nevydareného titulu.

Mafia 3
Zdroj: brloh.sk

Český dabing je žiadaný

Či sa dočkáme v Mafia Trilogy, s presným názvom Mafia: The Definitive Edition, českého dabingu je nateraz otázne. Na 2K však vznikne obrovský nátlak fanúšikov, ktorí si sériu bez dabingu v českom znení nevedia predstaviť, čo sa potvrdilo už pri 3. diele.

Zdroj: gameinformer.com

Ste fanúšikom hernej série Mafia? Ak áno, nezabudnite si pozrieť trailer na nový diel Assassin’s Creed.

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Může být Hollywoodský remake lepší než originál? – Část 1.

Téma: Hollywoodský remake lepší než originál - Část 1. Hollywoodský remake se nikdy netajil tím, že vykrádá ostatní nebo sám sebe. Pojďme se podívat na...

ROZHOVOR: Už ste počuli Angličana z Banskej Bystrice?

Gary and the homegrown nie je žiadna prvoplánová frajerina  Gary Halmkan, pesničkár s profesionálnym hudobným prejavom. To, že sa nejedná o prvoplánovú muzikantskú frajerinu pochopíte,...

Aktuálne

Bolesť a Blahobyt: Výstup na výslnie organizovaného zločinu

Všetky postavy v tejto publikácii sú čisto fiktívne a možná zhoda je náhodná. ,,Tony, toto bude veľké! Celý tento obchod zmení perspektívu New Yorku a...

Pokračování filmu Ježek Sonic dostalo zelenou od studia!

Kdy uvidíme pokračování filmu Ježek Sonic? A vrátí se Jim Carrey jako Doktor Robotnik? První dobrodružství superrychlého ježoura zaútočilo na kina letos v únoru. Dosud...
- Advertisement -