Hviezda platformy Twitch menom Ludwig sa sťahuje na YouTube! Kedy?

-

Novinky

Ludwig ide z platformy Twitch na YouTube

YouTube Gaming si na svoje konto pripisuje ďalšiu hviezdu z Twitchu, tentokrát ide o Ludwiga Ahgrena. Meno Ludwig na Twitchi rezonovalo v posledných mesiacoch naozaj vo veľkom. Ide o jedného z najsledovanejších streamerov na tejto platforme. Ludwig oznámil na svojom YouTube kanáli v krátkom vtipnom videu, že jeho cesta sa na Twitchi končí a naopak začína na YouTube Gaming, kde podpísal exkluzívnu zmluvu. Odkedy tam bude pôsobiť?

Celý oznámenie sa nieslo v celkom vtipnom duchu. Video nám ukazuje, ako idú Ludwig s jeho kamarátom v aute a kecajú. Rozprávajú sa o tom, či by mal Ludwig toľko divákov a slávy, aj keby bol plešatý. Treba si však všimnúť detail, a to taký, že idú vo fialovom aute, ktoré reprezentuje Twitch. Prídu na parkovisko, odparkujú auto a odídu od neho. Auto po chvíľke vybuchne, a tak idú k druhému červenému, pochopiteľne reprezentuje YouTube. Ludwig len komentuje, že je to v podstate to isté auto.

Vo videu si zároveň tak trochu uťahujú z Twitchu. Prichádza totižto vtipná otázka, Ludwig zapne rádio a jeho kamarát sa ho pýta, že či nebude mať problém s tým, že púšťa hudbu. Na toto mu Ludwig len odpovie, že „nie v tomto aute.“ Ide o DCMA problémy Twitchu ohľadom hudby, ktoré robia streamerom problémy už niekoľko rokov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  YouTube Gaming sa zlepšuje! Nahradí čoraz menej obľúbený Twitch?

Kto je to Ludwig?

Ak by ste poriadne nevedeli, kto Ludwig vlastne je, tak v skratke. Začal streamovať v roku 2019. Jeho kanál začal rásť postupne aj v roku 2020, avšak jeho veľký bodový zlom prišiel tentok rok. Začiatkom roka zorganizoval Ludwig takzvaný „subathon„, počas ktorého sľúbil, že nechá stream zapnutý dovtedy, dokiaľ mu budú chodiť nový subscribery. Dospelo to do štádia, že streamer začal na streamoch aj spávať a dokopy sa tento livestream pretiahol až na ohromný celý 31-dňový mesiac.

Počas tejto doby sa podarilo Ludwigovi získať nový rekord na Twitchi, pričom získal ako jednotlivec až 283 066 subscriberov. Z ničoho nič sa tak stalo, že Ludwig sa stal jedným z najúspešnejších a najpopulárnejších osobností na platforme Twitch.

Prvý YouTube stream už dnes

Na YouTube bol Ludwig prítomný už počas jeho Twitch kariéry. Jeho kanál si za tú dobu získal až viac než dva milióny odoberateľov a to ešte predtým, ako tam vôbec prvý raz streamoval. To sa dnes mení. Už dnes 30. novembra sa Ludwig presúva z platformy Twitch na YouTube, kde bude mať svoj prvý Q&A stream. Údajne nás čakajú nové oznámenia.

Ludwig Twitch Youtube
YouTube GAMING | Zdroj: Screenshot

YouTube to myslí so svojou sekciou YouTube Gaming očividne naozaj vážne. Už v minulosti si pod svoje krídla zobral viacerých veľkých streamerov ako je Dr. Lupo či TimTheTatman. Je toto konečne koniec streamovacej platformy Twitch? Začnú sa na YouTube presúvať ďalšie veľké mená?

Čo si myslíte o tom, že Ludwig prechádza z platformy Twitch na YouTube? Myslíte si, že tam bude mať rovnaký úspech?

Zdroj: polygon.com
Zdroj titulného obrázka: youtube.com

Ďalšie novinky

Populárne